Skocz do zawartości

co robię zle przy pianowaniu?


stafcio

Rekomendowane odpowiedzi

chcialbym sie poradzic odnosnie uzytkowania pianownicy. od dluzszego czasu juz to robię i do tej pory myslalem ze mam kiepską pianę. wczoraj kupilem VP ph neutral ktora podobno sie super pieni i jest gęsta. niestety po nalaniu jej do pianownicy karchera (zolta banka) piana wychodząca z pianownicy jest spieniona w ten sposob ze banki powietrza mają ok centymetra albo dwoch srednicy. piana od razu splywa z auta i po 5 minutach nie mam jej na aucie.

 

co robię zle?

 

pozdrawiam.

59442a979eeaa_DSC_0383(Large).jpg.e394d695cf96140edca172553d957467.jpg

59442a97a4544_DSC_0386(Large).jpg.860e7ebe10e1bcc92a26d13285056671.jpg

59442a97a7c60_DSC_0384(Large).jpg.f6edb61f2d6797aeca5e6e1554381461.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 mamy zatkane sitko w pianownicy

Ja mam właśnie bardzo często problem z zatkanym sitkiem. Po każdym pianowaniu sitko ląduje w "odkamieniaczu" i leży aż do kolejnego użycia. Jeżeli bym tego nie zrobił to piana wychodzi jak u autora tematu.

 

HubertRinkon a jakiej piany używasz, że tak fajnie pieni? ja mam glorie fm10 i piane Shiny Garage Fruit Snow Foam i efekt też taki jak u stafcio :o

Wydaje mi się że problem leży w pianownicy. Widziałem pianę SG na aucie i nie wyglądała aż tak źle..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stafcio, jeśli już mamy dobrą pianę, zawsze chodzi o to samo:

1 pianownice Karchera za 70 zł są do d...

2 mamy zatkane sitko w pianownicy

3 mamy za twardą wodę

 

:)

 

chyba to nie jest kwestia ani zatkania ani wody

u mnie nie ma sitka. chyba po prostu ta pianownica jest dziadoska.

59442a97adc41_DSC_0431(Large).jpg.2288667d68f3884cf83243be8275fec8.jpg

59442a97b1c36_DSC_0432(Large).jpg.a24e76c24295a781cf4b658f6d238fc9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

stafcio, mało przejrzyście napisałem. To była tak jakby instrukcja, punkt po punkcie, walczenia z problemem :D

Po pierwsze trzeba kupić porządną pianownicę, jeśli już ją masz i kiepska piana leci, sprawdź sitko, jeśli i tak jest kiepsko to zostaje tylko twarda woda :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Hello.

A gdzie w PA jest to sitko do czyszczenia? Trzeba odkrecic te nakretke, na ktora nachodzi wezyk, czy chodzi o cos innego?

 

Mam Valet Pro i byla piekna piana. Ledwie kilka razy. Dzis niezaleznie od ustawien pokretel z pianownicy leci tylko woda. Strumien (moc, szerokosc) jest jak poprzednio, ale nawet mleko sie nie robi.

Myslalem, ze za rzadki roztwor, wiec jeszcze zagescilem i nic. Potem wymyslilem, ze moze wczesniej lalem z banki bez rozmieszania i zuzylem cala esensje :) ale pianownica chyba nie zaciagala plynu z butelki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo jak zacząłem dodawać tenziego i inne mixy i zapchało się sitko. Najpierw je wyczyściłem i było dobrze 1 raz. Znowu mixy pian, tenzich, szamponów i again zapchane. To kupiłem nowe sitko, ale nic nie dało. Więc całość pianownicy (bez butli) wrzuciłem na do rozpuszczonego roztworu kamix i teraz to jest pffffffff bajeczka :D lepiej niż jak nowa była. Jakby co to pierwszą butlę wypianuj (samą wodę wlej do butli) gdzieś na podjazd tak asekuracyjnie żeby kamixem po lakierze nie rzucać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś podać jaki roztwór zrobiłeś i jakie ustawienia na pianownicy bo tez mam k5.20 i VPSF a mam zamiar kupić PA, żeby zapodać takim śniegiem :)

 

Sporo zależy od "jakości" wody którą masz w źródle. ;) Więc konkretny roztwór może dać u Ciebie mleko, a u innych bitą śmietanę. Innymi słowy - trzeba samemu troszkę pokombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydatne filmidło o czyszczeniu pianownicy:

http://www.youtube.com/wa...layer_embedded#!

 

Dzięki, swoim wpisem przypomniałeś mi, że muszę wreszcie zrobić maintenance pianownicy. :mrgreen:

 

Podpinając się pod temat, zadam pytanie co do czyszczenia sitka z kamienia: czy zna ktoś jakiś skuteczniejszy sposób niż ocet?

Czy Tenxi Alux by się nadał? pH = 1 :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy K 2.40 daje 200 piany i 800 wody. Wtedy leży kilkanaście minut. Leżałaby dłużej ale spłukuję bo już mi się nudzi :D U Ciebie pewnie mniej piany będziesz wlewał bo większe ciśnienie na myjce. Próbuj.

 

moja PA najprawdopodobniej jutro będzie już w trakcie wysyłki :-] i tu rodzi sie moje pytanie.

Mając k 7.85 + pa + espume ile dać piany ? zdaje sobie sprawę z "metody prób i błędów" ale dobrze byłoby mieć poziom startowy podpowiedziany przez kolegów 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
wczoraj kupilem VP ph neutral ktora podobno sie super pieni i jest gęsta. niestety po nalaniu jej do pianownicy karchera (zolta )

 

pozdrawiam.

 

Witam

U mnie piana jest taka z pianownicy normalnej :-)

http://www.youtube.com/watch?v=TunyVNlIBiI

 

A z pianownicy karchera zolta butelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.