Skocz do zawartości

Turystyka


coobah

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja dorzucę swoje 3-grosze do tematu. Pozwólcie, że skopiuję opis i fotki z forum narciarskiego - nie chce mi się pisać od nowa :song:

 

ZAKOPANE - WIERSZYKI

Napisano 17 styczeń 2013 - 22:34

Pierwszy wyjazd na narty - gdzie indziej niż do zimowej stolicy Polski - Zakopanego?

Jak to zwykle bywa - poszukiwania przez internet - ciężko było znaleźć miejsce gdzie było przytulnie, dość tanio no i najważniejsze już z jakimiś opiniami na necie.

 

Wybór padł na WIERSZYKI - bardzo przytulny dom położony 1500m od Krupówek - cicha, spokojna okolica - ul. Andrzeja Struga 9.

 

post-3367-0-19008300-1358458195.jpg

 

Pokoje ładne, schludne, wysprzątane. Nie za wielkie no ale nie po to jechaliśmy w góry, żeby w pokoju siedzieć. Mała przyjemna łazienka z prysznicem.

 

post-3367-0-21392600-1358458182.jpg

 

post-3367-0-49042200-1358458185.jpg

 

Większość pokoi posiada balkon. Nam przypadł z widokiem na parking i Dolinę Białego (bodajże) - przecudnie o poranku - ta cisza....

 

post-3367-0-24702600-1358458179.jpg

 

W pełni wyposażone kuchnie dla gości. Pisze w liczbie mnogiej bo są 2: jedna na samym dole a druga pomiędzy drugim a trzecim piętrem - nie było problemu żeby sobie coś przygotować. Ogromna lodówka w której pomieszczą się całe zakupy na śniadanko/kolację.

 

Z okien kuchni - widok na Szymoszkową - zdecydowanie lepiej widać ją wieczorem jak jest oświetlona.

post-3367-0-76396600-1358458168.jpg

 

Stojąc plecami do budynku, wyruszając w lewo (ulicą), po około 100m docieramy do ogromnej polany no i przy pięknej pogodzie tam czeka nas pierwsza niespodzianka - niesamowicie wyeksponowany Giewont!

post-3367-0-81731400-1358458175.jpg

Fantastyczne miejsce, żeby pobawić się na śniegu, ulepić bałwana, pozjeżdżać na jabłuszkach itp!

 

Podjazd do budynku sprawia czasami troszkę problemów - ulica jest dość stroma i bez dobrego rozpędzenia się (w naszym przypadku po brzegi załadowany Focus MK1 - czyli przednionapędówka) musiał się nieźle napocić. Pierwszy wjazd na teren posesji udał się dopiero za drugim podejściem, bo pokonując ulicę, trzeba ciągle na pełnym gazie skręcać na teren Wierszyków gdyż parking też wznosi się ciut do góry.

 

post-3367-0-84739500-1358458191.jpg

 

Małym minusem było również dość słabe ogrzewanie wg mnie - może to była akurat chwilowa awaria - nie wiem.

 

Na Krupówki - około 15-20min spacerkiem, na Wielką Krokiew - podobnie.

 

Poleciłem Wierszyki swoim znajomym - byli zadowoleni, moi rodzice w maju również tam byli i cieszyli się z tego jak ładnie tam było.

 

Co do ceny - to 2 lata temu już było i nie pamiętam (coś mi świta, że około 45zł/os/noc ale nie jestem pewien).

 

W szkolnej skali (1-6) oceniłbym Wierszyki na 4.

 

Adres www: http://wierszyki.zakopane.pl/

 

P.S. Wybaczcie bałagan w pokoju na zdjęciach - tylko takie mam...

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w grę wchodzą okolice Zakopaneo to polecam Małe Ciche - Staszelówka, byłem tam w tym roku 10 dni - warunki bardzo fajne - każdy pokój z łazienką, TV i internetem, do tego ogólnodostępna kuchnia z dobrym wyposażeniem. Bardzo rodzinna atmosfera - prowadzi matka z córką. Kot Julek - wypasiony i bardzo fajny :D Koszt to 30zł od osoby bez wyżywienia, z wyżywieniem 60zł - ale na prawdę warto bo w to wchodzi spore śniadanie i dwudaniowy obiad, tak obfity że nigdy nie chciałem dokładki, chociaż za każdym razem pytali i nie było problemu :good: Poza tym czysto, schludnie i bardzo przyjemnie, zaraz obok noclegu jest wyciąg, a dojazd do Zakopanego zajmuje 5 minut :good:

Z okna miałem mniej więcej taki widok na Tatry :shock: Coś pięknego :)

743x335_5df4d64f8824c2254846a4ae2e5b821e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Różnie, w Modlinie ani Stansted w zeszłym tyg. nikt nie pytał ani o rozmiar ani o wagę.

Ale chyba w Łodzi raz miałem, że kazał mi Pan wsadzić przez tą "kratkę - test" i nie chciało wejść "kółkami w dół", to obróciłem walizkę, weszła "kółkami w górę" i Pan powiedział, że ok, można lecień ;) wagi nie sprawdzali wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy i koleżanki, podajcie jakieś sprawdzone stronki do szukania tanich połączeń lotniczych. Potrzebuje lecieć do Paryża na trzy dni w dwie osoby. Wszędzie pisze że loty po 99zł a jak już wejdę to ceny z kosmosu. Może ma ktoś jakąś ciekawą stronkę poświeconą wycieczkom do paryża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trucky, Podpisuje się rękami i nogami. Był okres, że jezdziłem z rodzicami rok w rok. Największą zaletą jest chyba to, że jeżeli ktoś nie chce to przez cały okres pobytu może nie ruszać samochodu. W buty można się ubrać na spokojnie w swoim pokoju i przejść te 50 metrów i już jesteśmy na wyciągu. Jedyny minus to trochę problematyczny podjazd ( teraz chyba już łatwiejszy bo jest przejazd przez parking Stacji Narciarskiej). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr13, z podjazdem cały czas nie jest lekko, ale działają w temacie, jest jeden bardzo strony podjazd po płytach i zaraz obok przy kościele drugi, dłuższy ale mniej stromy, od wyciągu niestety nie ma możliwości przejazdu. Ja byłem latem, zimą musi się do nich bosko podjeżdżać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nie ma na tej "mapie" żadnej miejscówki z woj. łódzkiego, zapodam:

http://nagawki.nazwa.pl/

 

Można zjeść, popływać (w lato), pojeździć konno, wziąć ślub :D , przespać się, wyszkolić się :roll: itd.

A wszystko okraszone nutką historii, każdy budynek to przeniesiony zabytek.

 

Warto też tam pojechać na imprezę tematyczną np. Sylwek po cygańsku z Don Wasylem.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie/Panie mam pytanie. Moja kochana MałaŻonka baaaardzo chciałaby wyjechać gdzieś za granicę. W sumie oglądając prognozy pogody zostaje tylko Egipt.

 

Macie jakieś sprawdzone hotele w przypadku podróży z dzieckiem 1-2l? Nie chcę wydać więcej niż 2500/os.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yasiek, interesuje cię okres wakacyjny? Jeśli tak, to polecam Turcję i Armonia Holiday Village

 

Ja byłem w pierwszym tygodniu września, było ciepło. Bardzo dobre warunki dla dzieci i co najważniejsze plaża w hotelu z darmowymi leżakami + wymieniane ręczniki codziennie zarówno te plażowe jak i "pokojowe".

 

Dla dzieci mały brodzik do pluskania + plac zabaw + kącik zabaw + codziennie Mini Disco Club

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie oglądając prognozy pogody zostaje tylko Egipt.

Cypr?

 

My mieszkaliśmy w miejscowości Tarajalejo w hoteli R2 Bahia Playa Design

Na wypasie... :P:P:P

 

R2 Pajara Beach, Costa Calma, w czasie PWA Tour... Fajnie było - za rok planujemy ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yasiek, braliśmy wasz hotel pod uwagę bo fajnie się prezentował na fotkach :) Ale wybraliśmy W Costa calma Taro Beach bo znajomym zależało na plaży Sotavento bo śmigają na kajtach ;) Jak jechaliśmy do Corralejo to zachaczyliśmy po drodze o R2 Bahia... i fajnie wygląda :):) Jak wrażenia z pobytu w nim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wypasie...

No bez przesady :)

 

Jak wrażenia z pobytu w nim ?

 

Byliśmy tam z żoną 4 lata temu więc wtedy był to prawie nowy hotel i wszędzie było to czuć. Czeszka na recepcji, która mówi płynnie po polsku (to dla tych co nie są anglo/hiszpańsko/niemiecko/francuskojęzyczni). Hotel nastawiony głównie na Niemców i Francuzów. Bardzo przestronne pokoje z wannami albo dużymi prysznicami. Byliśmy akurat tam w 3 pary i pożartowaliśmy trochę na recepcji i nam i jednm znajomym trafiły się pokoje z widokiem na ocean. W hotelu były fajne automaty do drinków :) Jak nikogo nie było przy barze to 2 klawisze i robił się drink :) 2 baseny - na jednym dzieją się animacje. Plaża niestety czarna. Miasteczko bardzo klimatyczne ale fakt malutkie - pochodzić nie ma gdzie. Też jeździliśmy do Costa Calma, i jeszcze na plaze do Jandi.

 

 

Cypr?

Wszedł do puli mimo że wyloty tylko z WWA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeszka na recepcji, która mówi płynnie po polsku

Jarka - zabawna kobieta... Ostatnio w R2 Pajara Beach... ;)

 

Wszedł do puli mimo że wyloty tylko z WWA.

Lepsze jedzenie, nie gorsza pogoda, znacznie spokojniejszy klimat religijno-polityczny oraz ograniczone ryzyko spędzenia urlopu w odosobnieniu... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ograniczone ryzyko spędzenia urlopu w odosobnieniu...

Mam nadzieję, że to prawda, że jak raz to przejdziesz to potem Cię nie rusza :)

 

Przeszło rok temu byliśmy w Egipcie z MałąŻonką w hotelu Sultan Gardens Resort (żona była w 4 miesiącu ciąży) i hotel przygotowany typowo pod brytyjczyków i na poziomie. Wszystko fajnie jakościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.