Skocz do zawartości

Turystyka


coobah

Rekomendowane odpowiedzi

na tydzień, tak?

10 dni i jakoś szczególnie nie oszczędzaliśmy tylko śniadania i kolacje sami se robiliśmy poza tym trochę żarcia warzywa, owoce i domowej rakiji :P dostawaliśmy od kobity od której wynajmowaliśmy mieszkanie w domku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtrącę swoje 3 grosze do tematu, propozycje bardziej weekendowe niż typowo wakacyjne:

 

POLECANE

Gdańsk - Hotel Gdańsk link - drogo ale poziom naprawdę wyjątkowo wysoki

Liberec - Pytloun City Boutique Hotel link - mini hotelik w samym centrum uroczego miasteczka, idealne miejsce dla romantyczny weekend dla pary. Duże, indywidualne tarasy z widokiem na stare miasto, niskie ceny, szybki dojazd, super pokoje

 

NIEPOLECANE

Karpacz - Gołębiewski. Ogromny hotel, piękny hol, fajny aqua-park (tylko przeludniony bo goście z całego Karpacza się zjeżdżają), super widoki - to tyle na plus. Minusy: dramatycznie niski poziom obsługi, na korytarzach i w pokojach duszący smród papierosów, bardzo słabe jedzenie, pełno Rosjan (styczeń) - co oznacza m.in. krótkie spodenki i klapki przy kolacji, zestawy typu skarpetki+japonki w miejscach gdzie wg hotelu wymagany jest strój formalny, ogólne buractwo i nadęte towarzystwo, ceny serwisu (przyniesienie sałatki do pokoju 50pln), ceny samego pobytu też zdecydowanie za wysokie

 

To tyle z miejsc wyróżniających się na + bądź -, o "średniakach" nie pisałem. Mam nadzieję, że komuś się przyda:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo tez poczytam jakiś rad bo początkiem września jadę tam :)http://goo.gl/maps/Ct16m

 

lecz z panna na motocyklu :D:kox: - trasa nad adriatykiem musi być zaliczona na motorze :)

Będziesz tego żałował . . . . . a dlaczego bo już nigdy nie będziesz chciał tam wrócić na 4 kółkach, znajomi jak w tamtym roku pojechali na jednym motorze to w tym roku panna dostała swój jednoślad bo mówi że jako plecak to nie to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja celuję w Istrię, miejscowość Premantura, albo jakieś jej okolice.

Jak policzyłem koszt wakacji w PL dla rodziny 2+2 to wydając niewiele więcej mogę poleżeć na Chorwacji z gwarantowaną pogodą :)

 

Mnie osobiście Premantura rozczarowała. Przyjechałem, pokręciłem się z 15 min i popakowałem autostradą do Rovinj. Wtedy już nie żałowałem. Zakochałem się w tym mieście, zrobiło na mnie piorunujące wrażenie. Piękna starówka, po zmroku tętniące życiem. Knajpek i restauracji sporo. Głównie pizzerie i restauracje serwujące ryby i owoce morza. Jednakże znalazłem kilka interesujących zakątków gastronomicznych. Miasto ma super klimat. Co do ilości i jakości kwater się nie wypowiem,bo korzystam z kampingów, które w większości przypadków mają rewelacyjne warunki sanitarne.

Na Istrii mogę polecić okolice Rijeki,aczkolwiek tłoczno tam. W okolicach Istrii mamy także wyspę Krk,co jest także dobrym miejscem na odpoczynek.

Co do finansów, to lepiej troszkę dopłacić i mieć bardzo fajne wakacje.

Jedynie co to trzeba uważać,aby nie parkować pod sosnami, gdyż mają one tendencje do pocenia się i zostawiania pięknych kropek z żywicy na aucie :cry:

Ehhh aż się wakacji zachciało. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coobah ja byłem ostatnie 10 dni sierpnia. Miejscowość GRADAC to już końcówka Croatii. Jakaś godzinka do Dubrovnika. Gorąco, spokojnie, bez tłoku, przyjemne miasteczko z uliczkami, kościółkiem. Jechałem od siebie (kujawsko pomorskie) i wyszło jakieś 1600 km w jedną stronę. Spokojnie możesz to na strzała jako jeden kierowca zrobić. Poczytaj na forum cro... jak ominąć Słowenię bo tam winieta droga za kawałek asfaltu i ładnie masz opisane gdzie skręcić żeby autostradę ominąć. Nawet mapy gotowe na targeo były.

Celujesz w jakąś kwaterę, czy hotel? Jeśli hotel to obczaj SAUDADE, piękna sprawa, parking, siłownie, śniadanka, klimy, nowy, czysty, obsługa na 6. Po prostu idealny.

 

Ja ogarnąłem plitfickie, dubrovnik i kravice (wodospady) w bośni. Przelatując z cro przez bośnię do dubrovnika granica wygląda tak, że gość siedzi i pokazuje jechać dalej :D Jeżeli chciałbyś jechać na Kravice w bośni to lepiej wróć tu w okolicę Gradaca i stąd kieruj się na północ mapy. Ja pojechałem od razu od strony Dubrovnika to Ci powiem że majty pełne. Jak świeżo po wojnie. Jakaś granica już mało turystyczna to trzepanko auta, pełna kontrola, zielona karta etc. Droga coraz węższa i jacyś "podejrzani" :D A tak od strony cro to zlatujesz z autostradki i masz prosta ładną drogę na kravice.

 

Co do samej miejscowości GRADAC to przepiękne miasteczko. Ma świetny klimat a przy tym nie jest zatłoczone jak mielno czy władek. W nocy świetnie widać wyspę vis a vis. Naprawdę warto. Jakbyś chciał więcej info to mogę Ci podesłać parę zdjęć etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś się wybiera w tym roku na Nurburgring na F1? Albo był w poprzednich latach. Chodzi mi o to, czy da radę kupić bilety przed wejściem, czy lepiej rezerwować teraz? I jak wygląda sprawa z konikami? Sprzedają normalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buka, może jaka Grecja?

:mrgreen:

ja któregoś razu byłem niedaleko riwiery Paralii ;)

Cisz spokój, taka fajna dzieru zwana Kokk(a)ino Nero ;)

Co prawda do ładniejszej plazy kawałeczek, ale za to cisza spokój ;)

 

 

Ewentualnie Fuerte :good:

Co prawda hotele to kurorty.

Ale plaże miażdżą.

POlecam Morro Jable w Jandii :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś moze polecić jakiś ciekawy egzotyczny kraj wypoczynkowy, wymagany cisza spokój(typowy plażing, smażing) itp a nie tak jak reszta tych wszystkich sławnych kurortów gdzie ludzi jak mrówek. :o

 

Ja gorąco poleciłbym Ci Puerto Rico zwłaszcza południową część wyspy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, odgrzeję kotleta.. pod koniec lipca zamierzam wybrać się z przyszłą "NzŻ" na kilka dni urlopu.. i tu zaczyna się problem, ponieważ nie mogę zdecydować gdzie.. myślałem raczej o naszych bliskich sąsiadach niż o naszym kraju (Czechy, Słowacja może Węgry, ale nie ograniczam się tylko ww.) Jeżeli chodzi o profil wypoczynku to interesują mnie i małe górki i jakaś plaża, mile widziane zabytki i szeroko rozumiana rozrywka ;) Tu właśnie pojawia się moja prośba do osób które odbyły podobne wakacje, jeżeli możecie coś polecić (miejsca, regiony, noclegi, atrakcje) to byłbym wdzięczny :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoop, bardzo chętnie tym bardziej, że byłem kilka lat temu i ogromne wrażenie zrobiła na mnie Chorwacja i mam świetne wspomnienia, tylko jest jeden problem, a mianowicie tylko 5, max 6 dni więc na Chorwację troche mało :o dlatego myślałem o bliższych regionach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawaj do Chorwacji,

 

Swoop, ja właśnie chciałbym pojechać do Chorwacji w tym roku na przełomie sierpnia/września. Masz coś godnego polecenia blisko plaży? Jakiś konkretny kontakt?

 

PS> ostatecznie pojadę w ciemno :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g.pajak, nie wiem jak teraz ale kilka lat temu wybralismy sie na dwa auta w ciemno w okolice Dubrovnika na początku września i nie było żadnego problemu ze znalezieniem noclegu, a nawet można było negocjować ceny. Znalezliśmy bardzo przyzwoity nocleg w ładnej zatoce przy plażyw miejscowości Slano za 10 ojro od głowy, standard niebo, a ziemia w porównaniu do Polski za tą ceną, a i gospodarze świetni ludzie i warzyli smakowitą rakije :song: podejrzewam, że ;) wiele się nie zmieniło więc wal w ciemno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.