Skocz do zawartości

Turystyka


coobah

Rekomendowane odpowiedzi

Andaluzja, konkretnie Malaga i okolice. Ktoś coś podpowie co warto zobaczyć - odwiedzić, a czego lepiej unikać? Jak wygląda sprawa z parkowaniem, autostradami itp.? Inne wskazówki i podpowiedzi mile widziane.

Super okolica, rok temu 8 dni tam spędziłem:) Najfajniejsze miejsce na wakacje w jakim do tej pory byłem:)

Pytanie co zwiedzać?

2 tygodnie to mało, ale wg. mnie obowiązkowo Grenada(Alhambra), Ronda, Sevilla (tam to cały tydzień człowiek mógłby spędzić,nam niestety tylko 2 dni musiało starczyć) no i bardzo blisko i obowiązkowo Gibraltar, Kadyks ma też super klimat i piękną plaże.

Oprócz tego Cordoba, Almeria na nie niestety mi brakło czasu ale mam motywacje aby jeszcze raz tam jechał.

Lepiej moim zdaniem jak najmniej czasu spędzić w Maladze ponieważ ona jest taka sobie(delikatnie mówiąc)

Parkowanie nastaw się, że podobnie jak u nas w centrach miast płatne a im dalej tym prędzej za darmo zaprakujesz gdzieś auto, ale wtedy się nachodzisz bardzo.

Autostrady płatne na bramkach wyjazdowych i mega puste, my trochę jeździliśmy nimi i trochę normalnymi drogami.

Jakbyś miał pytania jakieś to pisz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś przemierzał autem Litwe, Łotwę, Estonię? Jak drogi, jak ceny?

Myślę, czy nie ruszyć na dwa tyg. objazdówki.

Może coś po drodze na Mazurach zahaczymy, albo przepłyniemy promem do Helsinek.

 

W zeszłym roku byłem w trasie 10 dni, Czechy, Austria, Słowacja i Tatry. Citigo mało pali, to można pojeździć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla osób poszukujących kwatery w Chorwacji w spokojnej miejscowości polecam miejscówkę u p. Matijas:

 

http://www.trogironline.com/matijas/

 

Poljica, koło Mariny, jakieś 12 km od Trogiru.

Niewielka miejscowość gdzie nie znajdziecie straganów/kiosków z duperelami na które czyha Wasze potomstwo.

Miejscowość, która jest fajną bazą wypadową do Trogiru, Splitu, NP Krk.

Dodatkowo: właściciele to świetni ludzie, bardzo życzliwy, Pani Matijas fajnie mówi w języku polskim, więc jeśli ktoś ma obawy "językowe" to w tym przypadku może o nich zapomnieć.

U Państwa Matijas spędziliśmy dwa tygodnie, częste zaproszenia na kawę, na wino lub rakiję, grillowana rybka przez Pana Branko :)

Polecam każdemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w Karpaczu na ulicy piastowskiej willa szarotka. Zalety: lokalizaja - 5 minut do tzw. centrum, dobrze wyposażona kuchnia dla chcących gotować obiady, lodówka, kuchnia gazowa, duży stół, parking pod obiektem. Wady: szumiący strumyk 24/7 za oknem, pokój dla większej ilości osób z łazienką na poddaszu - ciasnota - w garażu jest więcej miejsca, cena dość wysoka, coś koło 140 za dobe od 3 dorosłych i 2 dzieciów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz patrzeć na stronach czy sa jakieś oferty. Chyba że mieszkasz tanio a obok chodzisz na basen. Jak spotkam sąsiadkę to spytam bo robi w osrodku pro vita. Możesz poszukać apartamenty diva np. wiesz co, po sezonie pustki więc coś znajdziesz w lepszej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie polecić hotel w Trójmieście, na weekend już po sezonie (październik), fajnie by było żeby był z widokiem na morze.

Wiem, tanio nie będzie, ale może da się coś ustrzelić w przystępnej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która dzielnica Wwy jako start?

Opcje dwie - Łomża - Augustów - Suwałki - Budzisko i dalej Litwa, opcja druga to Łomża - Białystok - Augustów (dłuższa) i dalej tak samo.

 

Jak do Łomży dojedziesz - wg wyboru, można przez Marki i Ostrów Mazowiecką, można przez Legionowo i Ostrołękę (dłuższa)

 

Której drogi nie wybierzesz, to i tak dwa wahadła przed Łomżą spotkasz. Wybieraj taką trasę, żeby po Litwie jak najmniej, tamtejsi mundurowi nie muszą lubić PL na blachach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.