Skocz do zawartości

Black Hole vs SRP


kanar

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli w procesie przed nalozeniem PB BH jest jakis srodek scierny, np SwirlX czy PB SSR to nie bawil bym sie jeszcze w cleaner.

Tak na prawde PB BH wydaje sie byc srodkiem AIO (cleaner, filler, glaze), wiec po prostu warto samemu sprawdzic czy jego wlasciwosci czyszczace sa wystarczajace. Korzystalem z AG SRP i sam srodek ladnie doczyszczal lakier, nie widzial bym potrzeby korzystania z cleanera przed nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chodzi o właściwości czyszczące PB BH czy White Diamond to jednak po teście dochodzę do wniosku, ze nie są one zadowalające. Bez porównania lepiej pod tym względem spisuje się SRP.

Po mimo deklaracji producenta co do właściwości czyszczących w rzeczywistości przed PB BH pokusił bym się jednak o czysty cleaner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo black hole to glaze a nie clenaer
Na to wychodzi.

Z tym, ze sugerując się opisem producenta można dojść do wniosku, ze jest to AIO (cleaner + glaze + filler):

Poorboy’s World White Diamond Show Glaze for Light Vehicles contains gentle cleaners to lift dirt and oil out of fine swirls. By cleaning the swirls, they appear less noticeable. Fillers then conceal the swirls to create the illusion of perfectly smooth paint.
Z opisem w sumie tez muszę się zgodzić, bo czyści lakier, ale właściwości czyszczące są małe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to ujął tak ,że jest to przede wszystkim glaze ale ma także delikatne właściwości czyszczące.

 

Cytat z PB.Net

 

"Swirls can be more noticeable when they’re filled with grime, so this special formula lifts out dirt and then fills in swirls with glaze.

 

This means that (especially with a machine application) you will be removing some wax/sealant as you apply the glaze"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to ujął tak ,że jest to przede wszystkim glaze ale ma także delikatne właściwości czyszczące.

 

Cytat z PB.Net

 

"Swirls can be more noticeable when they’re filled with grime, so this special formula lifts out dirt and then fills in swirls with glaze.

 

This means that (especially with a machine application) you will be removing some wax/sealant as you apply the glaze"

 

Oczywiście, zgadzam się z tym. Myślę, że to celowy zabieg producenta. Nie każdy klient zastosuje całą serię produktów, więc niektóre produkty zachodzą na siebie właściwościami jak wspomniane BH i PP. Oczywiście można by zrobić wyspecjalizowane na 100 % produkty, ale wtedy klient zmuszony by był do kupienia całej serii. A w tym wypadku ktoś kupi BH i wosk i ma fajny zestaw na początek przygody. Może lakier nie będzie idealnie oczyszczony, ale zawsze będzie lepiej niż wosk na lakier od razu po myciu.

Na pewno nie stwierdziłbym, że jest to AIO ponieważ według mnie AIO to raczej produkty z właściwościami zabezpieczającymi a w tym wypadku takich właściwości ten produkt nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie stwierdziłbym, że jest to AIO ponieważ według mnie AIO to raczej produkty z właściwościami zabezpieczającymi a w tym wypadku takich właściwości ten produkt nie ma.

 

I moim zdaniem dzięki bogu. Tu ma dla mnie przewagę nad SRP. Co by nie pisał PN ,że to nie ma wpływu na trwałość wosku to ja mam inne obserwacje. Przy BH bez stresu można nakładać od razu LSP. Mi dużo lepiej się pracowało BH niż SRP ale moim zdaniem SRP daje minimalnie lepszy look - przynajmniej na moim lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.