Skocz do zawartości

Shiny Garage Back2Black


cz@rek

Rekomendowane odpowiedzi

Krótko przed sezonem przygotujemy próbki do testów dla forumowiczów :)

 

Fajnie fajnie. Mam teraz Endurance, ale denerwuje mnie jego aplikacja, bardziej odpowiada mi coś w stylu właśnie B2B/VP Traditional gdzie psiknę sobie atomizerem, przejadę pędzlem i koniec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
wygląda super przy czym jest bardzo wydajny,godny polecenia :good:

 

Wszystko fajnie, szkoda tylko, ze jest to dosc krotkotrwaly efekt...

 

pachnie waniliowo :D

 

To jest jedyna rzecz, ktora ratuje ten produkt w moich oczach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Wszystko fajnie, szkoda tylko, ze jest to dosc krotkotrwaly efekt..

co do tego nie potrafię się ustosunkować ponieważ koła leżą w garażu,ile tobie wytrzymuje to na oponach?

Krótko przed sezonem przygotujemy próbki do testów dla forumowiczów :)

jeśli coś poprawione lub inny środek również zapisuje się do testu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Wszystko fajnie, szkoda tylko, ze jest to dosc krotkotrwaly efekt..

co do tego nie potrafię się ustosunkować ponieważ koła leżą w garażu,ile tobie wytrzymuje to na oponach?

 

a ze 2-3 jazdy w deszczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

no to rzeczywiście bardzo wytrzymały nie jest ale produkt jest mega wydajny moim zdaniem więc duże koszty 1 razowaego położenia nie są jedynie czas no ale nakładanie tego środka to czysta przyjemność szczególnie jego zapach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
no to rzeczywiście bardzo wytrzymały nie jest ale produkt jest mega wydajny moim zdaniem więc duże koszty 1 razowaego położenia nie są jedynie czas no ale nakładanie tego środka to czysta przyjemność szczególnie jego zapach

 

Wole to samo z Megsem Endurance, mega wydajny, dopiero po 2 latach zuzylem pol litra produktu aplikujac na 6 samochodow i opony lato/zima...

Tylko efekt znacznie dluzej trwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to rzeczywiście bardzo wytrzymały nie jest ale produkt jest mega wydajny moim zdaniem więc duże koszty 1 razowaego położenia nie są jedynie czas no ale nakładanie tego środka to czysta przyjemność szczególnie jego zapach

 

Wole to samo z Megsem Endurance, mega wydajny, dopiero po 2 latach zuzylem pol litra produktu aplikujac na 6 samochodow i opony lato/zima...

Tylko efekt znacznie dluzej trwa.

Fakt endurance'a jak wrzucę to pojeżdżę po deszczu przejadę po błocie,zmyje i wciąż siedzi,a taki talos fakt wrzucić można szybko,ale co tygodniowe mycie powtórka :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to rzeczywiście bardzo wytrzymały nie jest ale produkt jest mega wydajny moim zdaniem więc duże koszty 1 razowaego położenia nie są jedynie czas no ale nakładanie tego środka to czysta przyjemność szczególnie jego zapach

 

Wole to samo z Megsem Endurance, mega wydajny, dopiero po 2 latach zuzylem pol litra produktu aplikujac na 6 samochodow i opony lato/zima...

Tylko efekt znacznie dluzej trwa.

Fakt endurance'a jak wrzucę to pojeżdżę po deszczu przejadę po błocie,zmyje i wciąż siedzi,a taki talos fakt wrzucić można szybko,ale co tygodniowe mycie powtórka :dontknow:

 

A masz może porównanie z Z Tyre i/lub SV Pneu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krd, co rozumiesz przez 2-3 przejazdy w deszczu? W tych samych warunkach na obu kołach przykładowo z przodu leżeł i Endurance i B2B bo tylko taki test jest moim zdaniem wiarygodny. Nikt zresztą nie twierdzi, że B2B jest równie trwały jak Endurance, gdyby tak było jego cena byłaby na poziomie Megsa, a tu otrzymujesz konkurencyjny produkt 20% taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
ile warstw najlepiej? Jak sie ma do Valetpro traditional tyre dresingu?
ja kładłem 1 warstwę i dla mnie efekt był super porównania z innymi dresingami niestety nie mam bo świeżak jestem :dontknow:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Moj test Back2Black: Audi A7, opony maja ok. 11 miesięcy. Położyłem dresing 20 października. Przez ten czas zrobiłem ok. 3000km (trasa Bxl-Wwa-Bxl i lokalnie). Dziś umyłem auto. Opony także silnym APC (Meguiar's APC 1:1!). Dresing jest nadal. Widoczny i działający. Dobry produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Zakupiłem go ok. miesiąc temu, wiec chyba nową. Zrobię jutro zdjęcie bo dziś go używałem i wymieszałem. Dodam jeszcze że gdy się osiądzie na dnie to jest bardzo słabo wyczuwalny zapach, a gdy się go wymiesza to jest ładny intensywny. ;)

 

http://postimg.org/image/ts9gawfl1/

http://postimg.org/image/e5m55pect/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam! Kupiłem Back2Black i mam problem, albo ja coś źle robię albo coś jest nie tak...

Umyłem oponę dość dokładnie Najpierw szamponem od SG później APC, następnie nałożyłem BB za pomocą aplikatora na oponę... Trzeba to jakoś wycierać? Wcierać w oponę? (jeszcze jestem zielony w kosmetyce). Ja nałożyłem BB aplikatorem do opon od SG, i zostawiłem jak auto na 20h co najmniej... Efekt nabłyszczenia trzymał się cały czas do czasu pierwszego mycia na myjce... Teraz opona nadal wygląda blado... Opony maja 5msc.

 

 

Pomożecie, lub najlepiej napiszecie jak to aplikować i jak robić żeby było ok? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C0rvette, trwałość b2b zależy głównie od przygotowania powierzchni ale również od temperatury aplikacji oraz wilgotności powietrza. Preparat musi mieć czas aby poprawnie związać się z powierzchnią. Zbyt szybki kontakt z wodą możne również spowodować zmniejszoną trwałość dressingu.

Choć najprawdopodobniejszą opcją która jest nam obecnie znana to sól z dróg której składu nie znamy.

 

Aplikacja w obecnej porze roku najlepiej żeby odbyła się w garażu w którym jest chociaż 10-15*c, a opona była czysta i sucha. I w takich warunkach około 40-50 minut wystarczy na poprawne związanie się produktu z oponą. Ale tak jak już pisałem, sól to element ciężki do przeskoczenia.

 

I najważniejsze o czym już wielokrotnie pisaliśmy traktowanie opon zabezpieczonych B2B, chemią po pierwszym myciu spowoduje utratę połysku, proszę nie oczekiwać cudów od dressingu do opon, to nie jest powłoka a dressing który ma za zadanie odżywić i zabezpieczyć oponę, nadać jej czerń i ją utrzymać w okresie wiosna-lata do 1.5 miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ShinyGarage, ok dzięki za wytłumaczenie... nie oczekiwałem cudów, widzę mój błąd. aplikowałem B2b na nie do końca suchą oponę, pewnie dlatego spłynął szybko... teraz zrobię wszystko tak jak należy i mam nadzieje że trochę się utrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C0rvette, proponuję jeszcze użyć czegoś dedykowanego do wyczyszczenia opony - APC, to za mało - np Shiny Garage Pure Black Tire Cleaner.

Ja po zaaplikowaniu powyższego przed położeniem dressingu dodatkowo jeszcze przecieram opony IPA :kox:

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C0rvette, wszystko zależy od tego ile i gdzie się jeździ :D

Mam 2 auta jedno garażowane, drugie nie - na garażowanym ładnie siedzi i nawet do 2mcy wiosna-jesień (ale auto też i mało jeździ) na niegarażowanym używanym codziennie po mieście do miesiąca się trzyma - oczywiście trzeba wykonać wszystko ze sztuką.

 

Generalnie nawet jeżeli siedziałyby dłużej, to co mycie ręczne auta(raz na 1-2mce) ściągam dressing i nakładam od nowa - butelka starcza na dłuuuuuugo :) szybciej produkt się zepsuje niż go zużyję - używam już 2 rok(możliwe że i mam nie najnowszą wersję) i mam jeszcze 2/3 butelki. Smalcuję nim zarówno opony na lato i zimę. Dodatkowo po sezonie po umyciu felg/opon także smaruję nim opony do leżakowania.

 

Ja nakładam 2 warstwy B2B - warunek - odpowiednia temp, sucha i czysta opona no i ważne żeby felgi/kołpaki były też czyste zarówno od wewnątrz jak i na zewnątrz - siła odśrodkowa będzie z nich spychać brud na oponę co raczej nie przedłuży efektu działania dressingu na oponie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.