Jump to content

Podział wosków Dodo Juice


Recommended Posts

Witam, czy ktoś zorientowany mógłby po krótce nakreślić różnice w woskach Dodo. Przeglądam stronę przedstawiciela na Polskę i widzę w kategorie:

- woski twarde

- woski miękkie

Niektóre z wosków mają w opisie informację, że są to twarde odmiany miękkich wosków... O co z tym chodzi? Tylko konsystencja? Czy również trwałość?

 

Rozumiem, że kolejność nakładania (samych wosków) to twardy a na niego ewentualnie miękki. Dobrze kombinuję? Czy jest sens nakładania różniących się "twardością" wosków Dodo? Pytam z czystej ciekawości. Czy zastosowanie miękkiego wosku na twardy poprawi efekt wizualny?

 

Dotychczas miałem kontakt jedynie z woskami Megsa.

Link to comment
Share on other sites

Dostałem odpowiedź od Pana Macieja Piętowskiego z dodojuice.pl :

"Różnica miedzy twardym a miękkim woskiem odnosi się do konsystencji te miękkie nadają się do aplikacji za pomocą dłoni z tymi twardszymi jest tak że trzeba nieco więcej popracować aby je rozprowadzić dłońmi . Dodatkowo Twarde woski charakteryzują się nieco większą wytrzymałością na lakierze za to miękkie dają lepszy efekt wizualny na lakierze. Co do warstwowania wosków tak jeżeli chcemy nakładać dwa woski miękki i twardy to w kolejności twardy a na to miękki , w teorii powinno to nieco polepszyć efekt wizualny , idealnie jest odczekać między warstwami 24 h w związku z tym że jest to trudne w wielu przypadkach minimalnym zalecanym czasem to 2h przerwy między każdą przerwą."

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jaka jest różnica między woskiem dodo supernatural a pozostałymi woskami tego producenta, oprócz ceny. Mam na myśli takie cechy jak blask, trwałość, aplikacja, wydobycie głębi koloru. Czy można go porównać z woskami takich firm jak zymol czy swissvax w podobnej cenie.

Link to comment
Share on other sites

supernatural jest pozbawiony jakichkolwiek dodatków zapachowych czy barwiących. większość wosków DoDo posiada dodatki nadające specyficzną barwę lakierowi i dedykowany określonym kolorom. supernatural jest absolutnie uniwersalny(to nie znaczy, że np. purple haze nie nadaje się na srebrny lakier. nadaje się, ale marnuje swój potencjał, bo na ciemnym lakierze dałby dużo lepszy efekt wizualny). Posiada też wyższą zawartość carnauby, co czyni go najbardziej hi-endowym produktem tego producenta. Nie wypowiwadam się na temat trwałości, bo nie miałem go nigdy na własnym aucie. SN jest próbą zaistnienia marki w ekstraklasie wosków, ale chyba jeszcze nieco przedwczesną, to moja opinia po wysłuchaniu kilku zdań od różnych osób na jego temat.

Link to comment
Share on other sites

Miałem niewielką przygodę z Supernatural (na masce obok SV Blau-Weiss, Z Glasur i Z Carbon a na błotnikach Megs #16).

 

Co mogę powiedzieć:

 

1. Blask i ogólnie efekt wizualny bardzo dobry - porównywalny z pozostałymi;

2. Dla mnie bardzo, bardzo miły i łatwy w aplikacji, zarówno nakłądani jak i polerowanie - miękki wosk.

3. Trwałość - hmm.... jako pierwszy nas pożegnał....

 

Niewątpliwym jego atutem jest dostępność w małych opakowaniach...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.