Skocz do zawartości

Popękany wąż Bosch Aquatack 115


Altay

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :-] Ostatnio po zimie przypomniało mi się, że mam myjkę ciśnieniową- bosch aquatack 115 plus. Jednak wystąpił pewien problem, mianowicie wąż popękał w dwóch miejscach, przebita jest również "tkanina", ten biały splot wewnątrz, przez co woda wydostaje się podczas mycia otworkami na zewnątrz i ciśnienie jest o wiele słabsze :? Byłem już w praktikerze, gdzie sprzęt zakupiłem i powiedzieli, że u nich nie dostanę nic takiego, następnie odwiedziłem allegro i także nic :( Może macie jakiś pomysł na naprawę tego węża? Próbowałem taśmą izolacyjną, może spróbować aluminiową? Bo póki co puszcza bokiem.

Pozdrawiam i za pomoc z góry dzięki :good:

 

ew. może ktoś ma doświadczenia, czy pasują węże z innych myjek ciśnieniowych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma nie ogarnie, trzeba kupić nowy wąż, na allegro to nie znajdziesz bo w kawałkach to tam są tylko na ciśnienia 240-300 bar który kosztuje więcej niż ta myjka. Znajdź serwis Bosch w okolicy i zadzwoń, zapytaj czy mają.

 

p.s. może podpasujesz z czegoś innego, jeśli dwa końce są wkręcane, masz jakieś zdjęcie końcówek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tym serwisem jest problem, Leszno to jednak mała miejscowość i tutaj trudno coś takiego dostać. Mozliwe, że nie wiem bo mieszkam tu tylko 2 lata. Co do końcówki :

http://images41.fotosik.pl/1403/0d3cd738f2086e91gen.jpg

Jest dokładnie taka, jak tu znalazłem, ale za 10m węża trzeba dać z przesyłką ponad 150zł :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, tylko jak będziesz coś zamawiał to dla pewności zmierz średnicę gwintu na maszynie i pistolecie i sprawdź czy kupiony wąż będzie pasował, może bosch coś wycudował z rozmiarem, standard to jeśli dobrze pamiętam M22x1,5. Jak nie wiesz jak pomierzyć to sprawdź w instrukcji urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj foto drugiej końcówki od strony pistoletu.

Przez ostatni tydzień przerabiałem uszkodzoną swoją myjkę marki Stihl może coś pomogę.

Aha i jeszcze daj zewnętrzną średnicę tego trzpienia z 1 zdjęcia.

Mam parę gratów może się czegoś pozbędę za parę złociszy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.