Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Rozpoczęcie prodżektu Silver Megane.

Mycie całości na dwa szamponem Nieslsen Shampers, glinkowanie Bilt Hamber regular (ojj ciężko było-zwłaszcza twadro... )-za QD posłużyła sama woda, znowu mycie, mikrofibry, potem zewnętrzne detale (symbole i napisy i uszczelki) APC Cyclone (genialny cytrusowy zapach-polecam kupno dla samego powąchania :mrgreen: ), pędzelki itp. potem wnęki drzwi tym samym. Na koniec Super-A-Sheen na plastyki zewnętrzne i spróbowałem też na uszczelki dać-ciekawe czy coś z tego będzie. Miałem jeszcze opony tym spróbować zrobić ale zapomniałem :kox:

Teraz oczekiwanie na jeszcze ze dwie paczki i w następny weekend korekta lakieru na ssr'ach PB. Ciekawe co z tego będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja dzisiaj postanowiłem przetestować kilka swoich produktów :

- wyczyszczenie pod maską ( najpierw APC potem AUTOGLYM BUMPER CARE )

- następnie ogarnięcie środka auta ( na plastyki i deske APC + PB NL i wiem jedno muszę zakupić dodatkowe aplikatory z bawełny bo za mało ich mam :? )

- wyczyszczenie detali listwy plastykowe , pedały, nakładki itp

- wyczyszczenie dywaników materiałowych + gumowych dywaników

 

- wcześniej auto odkurzone

 

Czas pracy ok 5 godz ... :oops: nawet nie wiedziałem kiedy to zleciało ... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mycie + maszynowo Ultimate Compound na maskę, dach i tylną klapę + maskę w drugim aucie :) Na te elementy maszynowo cleaner R222 (fajny produkt, fajniej mi się pracowało niż DJLP) i na koniec R222 100% Carnauba Wax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś wreszcie wzięłam się za lakier. Wyszorowałam porządnie całe auto szamponem Sonaxa, wytarłam do sucha i po raz pierwszy w życiu dokonałam glinkowania. Okropna czynność, pryskałam wodą z szamponem po lakierze dla poślizgu i porobiły się takie paskudne zacieki. Przejechałam całe auto QD bo patrzeć nie mogłam i dorwałam się wreszcie do UC. Efekt może nie powalił mnie na kolana, ale widoczny jest dość bardzo, autko pięknie się błyszczy, chociaż parę miejsc będę musiała jutro poprawić, dziś zabrakło mi czasu, bo jak słońce polazło za chmury na amen to uciekłam do domu. Teraz sobie przypomniałam, że kropek od smoły nie pousuwałam, jutro mam nadzieję nie zapomnę, pięć kropeczek zaledwie zidentyfikowałam, więc nic to takiego. Mam tylko nadzieję, że rano zastanę auto mniej więcej w takim stanie, w jakim zostawiłam. Po powrocie z pracy przejadę znów QD i kontynuuję dzieło :)

Łącznie dziś zeszło mi na to wszystko 5h, w tym trasa na myjkę i z powrotem przez miasto 8km w jedną stronę. Napiernicza mnie kręgosłup, odpadają kończyny, ale jeszcze ze 2 dni i autko będzie błyszczeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde wszyscy zakładaja niskoprofilówki, a ja jak patrze na stan dróg to chyba ciagle bede na głubych zimówkach latał bo na tym kazda dziura tłucze a co bedzie na niskim profilu ? :/

 

znając dość dobrze stan łódzkich ulic, nie zdecydowałbym się mieszkając tam na niskoprofilowe opony :) ale abstrahując od Łodzi, jeżdżę na takich oponach od zawsze i żyję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia będą jak skończę moje dzieło, jeszcze SRP, wosk, cosik na plastiki i wtedy można zdjęciować A tak po każdym etapie to nawet czasu nie miałam

a wrzucisz zdjęcia przed? wtedy można oceniać efekty a jak dasz już po to nie będzie z czym porównać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.