Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Też pierwszy raz użyłem glinki ale jeszcze muszę decabit kupić, szkoda było mi glinki na smołę, środek odkurzony, wyczyszczony dokładnie środek również pędzelkiem po raz pierwszy, dresing na opony, sonax xtreme na kokpit :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim zmieniłem koła na letnie, wymyłem nadkola i koła pianą aktywną tenzi.

 

U kumpla: mycie, pełna polerka lakieru, odkyrzanie, czyszczenie wnętrza, woskowanie, czernienie plastików, jutro relacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem szybę przednią na nową oryginalną (z czujnikiem deszczu). Od razu na szybę poszła warstwa Aquapel, wcześniej szyba wymyta 3M Glass Cleaner oraz IPA. Oczywiście przy okazji wymienione pióra wycieraczek na Aero , zakupione w salonie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu po 4 miesiącach przerwy umyłem własnoręcznie samochód na 2 wiadra, 2 rękawice Nigrin'a i Lusso Oro. Cieszyłem się jak dziecko. Teraz nie mogę się doczekać jakichś większych zabiegów pielęgnacyjnych :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstydziłem się już jeździć takim brudasem-zwłaszcza w środku :oops:

 

-umycie: Race Glaze Aqua Bathe, drugie umycie R222 Bodyworks Shampoo

-koła: Bilberry wheel cleaner

Resztę zrobiłem już w garażu- na zewnątrz było/jest za zimno +2 C

-opony Zymol Tyre

-wnęki i różne zakamarki Apc Meguiars

-wnęki-progi zabezpieczone ChG JetSeal 109

-uszczelki Zymol Tyre

-cleaner Zymol HD Cleanse nałożony maszynowo

-połowa maski i przedniego zderzaka SwissVax Sapphire (mój nowy nabytek-kupiony od Evo ;) )reszta auta Zymol Glasur

-szyby: IPA

 

Wnętrze:

 

-odkurzone, niestety szara wykładzina i fotele wymagają już wyprania

-dywaniki przedne wyczyszczone APC i zabezpieczone 303 Aeropsace Protectant(niebieski)-tylnie wymagały tylko odkurzenia

-wszystkie zakamarki wyczyściłem zestawem pędzelków RaceGlaze-bardzo lekkie, bardzo gęste-zbite długie włosie-jestem z nich bardzo zadowolony

-deska wyczyszczona APC w nieweilkim stężeniu i zabezpieczona Zymol Vinyl Conditioner (stosowałem pierwszy raz-b. ładny zapach i satynowy-matowy wygląd deski-taki jak chciałem

-kierownica wyczyszczona i zabezpieczona zestawem Sonusa do skóry (cleaner+odżywka)

 

Praca dwóm osobom zajęła około 6 godzin :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grande umyte za pomocą Myjki Black&Decker 1400W , potem myjka nigirin i szampon SmarCarWash , osuszanie Jankiem , potem cliner PB PP + Wosk FK 2685 , na opony i wszystkie plastiki SmartDressing :D no i było jeszcze APC od Megsa na plastiki :D

Już sie nie dało jeździć tak usyfionym autem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukwawa, jak Saphir ?

 

Ciężko mi cokolwiek napisać :) Samochód stoi w garażu-nie oglądałem jeszcze efektów w naturalnym świetle. Aplikacja bardzo łatwa, spolerowanie wosku także niesprawiające żadnych kłopotów. Bardzo ładny zapach-nie odbiegający od kosmetykow z BodyShop :) Wydajny-chociaż wydaje mi się, że cały czas nakładam za dużo na pad :( Sprawdziłem jedynie odpychanie wody-nieco lepszy wydał mi się Z. Glasur.

 

Piotrek, tak jak rozmawialiśmy przy dobrze przygotowanym lakierze nie ma możliwośći odróżnienia jednego wosku od drugiego nałożonego 50/50 na tym samym elemencie także gdybym napisał, że widzę jakieś mega rożnice w wyglądzie pomiędzy Glasurem a Saphirem to wyszedłbym na bajkopisarza i pseudoznawcę tematu :oops: Oczywiście z zakupu jestem bardzo zadowolony-zwłaszcza, że to moja inicjacja z woskami SV :)

 

Jestem ciekaw jak wyjdzie porównannie kropelkowania i tego ile utrzyma się jeden i drugi, jak będą wyglądały po myciu/myciach, et cetera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Moim zdaniem Zymole z niskiej - średniej półki generalnie lepiej radzą sobie z wodą niż odpowiedniki SV,ale nie są to różnice kolosalne.

 

Oczywiście z zakupu jestem bardzo zadowolony-zwłaszcza, że to moja inicjacja z woskami SV

 

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powalczyłem dziś z drzwiami od cienkiego :mrgreen: dostałem je w prezencie od wujka zebym sie na nich uczyl :)

ich stan oceniam na matowe :) z grubszymi rysami :)

to byla taka zabawa bo dopiero sie uczę więc loozik 8-)

uzyte srodki :

-makita

-rózne kombinacje past Poorboys SSR 3; 2,5; 1 i padów abw

-na koniec SRP i Fk 1000P

 

rys zostało sporo głębszych ale blask odzyskałem

bede jeszcze wiele razy do nich podchodzil :) wełniaka też wypróbuje

póki co efekt taki:

 

przed

img2533d.jpg

 

fifty fifty

img2540s.jpg

 

img2544c.jpg

 

jakby ktoś nie wiedział jak lakier "przed" odpychał wodę:

img2547wp.jpg

 

a tu po fk 1000P:

img2546x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.