Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że megs wymiata :D bo po dość ostrej trasie gdzie solili droge to się trzymał :D

To nie robie testu , na plastikach i oponach w skodzie Smartdressing sie trzyma odziwo :D

Nawet gdy efektu wizualnego już po SD nie ma, to gdy potraktujesz oponę wodą to widać, że coś tam siedzi jeszcze... kropelki jakieś się tworzą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja doszedlem do wniosku ze pierdziele mycie samochodu w taka pogode. Umylem w srode, w czwartek pojechalem w trase 100km. Dojechalem do domu wygladal jak przed myciem. Oddalem samochod do serwisu bo mieli wymienic czujnik przepustnicy, przy okazji umyli woz :/ Dojechalem do domu i znow jest uswiniony. Jedyne co sie oplaca w taka pogode to czyszczenie srodka, czystosc dluzej sie utrzymuje, szczegolnie jesli drzemy sie na kazdego kto wchodzi do samochody, zeby tupal nogami na zewnatrz auta i dopiero pozniej wchodzil do wozu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem z wyprzedaży środek do mycia felg do zastosowania w myjkach ciśnieniowych. Rozrobiłem trochę w atomizerze i idealnie nadaje się do mycia komory silnika :) Pieni się elegancko i syf schodzi od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umylem na szybko oba auta :) Z przykroscia stwierdzam ze po 2 warstwach FK1000p kladzionym 17go Pazdziernika nie pozostalo kompletnie nic :/ Auto od czasu nalozenia wosku bylo myte 2 razy i 2 razy oberwalo QD FK po myciu, traz byl 3ci. Natomiast C1(kladzione 20go listopada) na audi trzyma sie wysmienicie :D Po umyciu woda ucieka jak zaraz po nalozeniu, auto lsni jak psu.. na wiosne mimo gorszego stanu lakieru. Latwe mycie, nic sie do lakieru nie przylepilo czego nie moge powiedziec o bmw, jest cale oblepione drobinkami syfu ktorego niestety nie mialem czasu sie pozbyc :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie skończyłem zabawę.

Rąk dzięki tym moim małym kombi:) nie czuje. Każdy najpierw dobrze odkurzony i umyty wodą z szamponem w środku. Następnie mycie z zewnątrz, osuszanie i na każdym po dwie warstwy TW platinium glossy.

Myślę, że na jakieś dwa lub trzy tygodnie zakończyłem zabawę z czyszczeniem ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiajszym myciu okazało się, że po wosku nie ma śladu, oraz doły drzwi sa strasznie szorstkie oblepione centkami asfaltu oraz jakiegos syfu :?

Po umyciu na lakier Optimum Car Wax, dresing na uszczelki i listwy zewnętrzne

Ogarnięty środek- odkurzone całe wnętrze, wyczyszczone tworzywa APC + NL + dwa psiknięcia Pinacolady do bagażnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latwe mycie, nic sie do lakieru nie przylepilo czego nie moge powiedziec o bmw, jest cale oblepione drobinkami syfu ktorego niestety nie mialem czasu sie pozbyc :/

To chyba to audi do któego się nic nie poprzylepiało było bardzo mało jeżdżone w tych najtrudniejszych warunkach,bo ja po wyglinkowaniu,nałożeniu Colli 476 i po 2 tygodniach po umyciu znowu "zauważyłem" pełno syfu "poprzylepianego" do auta. Ale nie powiem,bo wosk się trzymał,tylko ten syf :/ I chyba raczej na mało którym aucie,po zimie będzie można wyczuc gładkośc taką,jaką auto miało po glinkowaniu.(oczywiście jeśłi samochód był normalnie użytkowany,a nie leżakował sobie w garażu). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latwe mycie, nic sie do lakieru nie przylepilo czego nie moge powiedziec o bmw, jest cale oblepione drobinkami syfu ktorego niestety nie mialem czasu sie pozbyc :/

To chyba to audi do któego się nic nie poprzylepiało było bardzo mało jeżdżone w tych najtrudniejszych warunkach,bo ja po wyglinkowaniu,nałożeniu Colli 476 i po 2 tygodniach po umyciu znowu "zauważyłem" pełno syfu "poprzylepianego" do auta. Ale nie powiem,bo wosk się trzymał,tylko ten syf :/ I chyba raczej na mało którym aucie,po zimie będzie można wyczuc gładkośc taką,jaką auto miało po glinkowaniu.(oczywiście jeśłi samochód był normalnie użytkowany,a nie leżakował sobie w garażu). ;)

 

 

Audi pokonuje codziennie dokladnie taka sama trase co bmw, w dodatku jedzie troche dalej w miasto i bardziej w godzinach szczytu 7-8 rano i 16-17 wieczorem vs 9-10 rano i 19-20 wieczorem, dlatego smiem twierdzic ze jezdzi w deczko gorszych warunkach niz bmw. Audi nie bylo myte odkad zawitala tam powloka. Na szybach jest g1 i g3, oba produkty maja sie swietnie, poki co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z plusowej temperatury umyłem Polo żony.

Piana: pianownica Autobrite, Valet Pro Ph Neutral

Zakamarki i komora silnika: Meguiars APC + pędzelek VP

szampon: Dodo BTBM

Felgi: Meguiars WB i szczotka EZ Detail

Opony: Meguiars APC + szczotka do opon

Suszenie: Meguiars LT + ręcznik CG Orange Babies Drying Towel

 

Co mnie ucieszyło to fakt, że Meguiars #16 nałożony w listopadzie nadal trzyma się na lakierze :)

 

Zdjęcia pod linkiem

https://picasaweb.google.com/turzol/Mycie#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.