Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Po prostu sterownik zaraportował błąd i tyle.

Trzeba go albo wykasować (każda przyzwoita stacja diagnostyczna z interfejsem to potrafi) albo jeśli to rzeczywiście pomoże - odłączyć aku.

Tak czy owak ciesz się ze sterownik nie wszedł w tryb awaryjny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Moderator

Dziś kupiłem w Kauflandzie rękawicę z mikrofibry za 4 zł. Przetarłem nią wnętrze (fajnie frędzelki wybierają kurz z zakamarków), nałożyłem PB NL oraz przesmarowałem uszczelki silikonem bo ma znowu być mroźno nocami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem na przegladzie okresowym - tym do dowodu i niezle sie wkurzylem :zly:

O samochod dbam i to bardzo, tak samo o wyglad jak i mechanicznie. Przy najmniejszych objawach, ze cos jest nie tak jade do serwisu. Rok temu podczas badania na przegladzie okresowym gosciu na stacji diagnostycznej zwrocil mi uwage, ze koncza sie tarcze. Na przegladzie w ASO 2 miesiacej pozniej serwisant stwierdzil ze jeszcze przezyja do nastepnego przegladu ale na nastepnym (w tym roku) powinienem je wymienic. Z reszta sam ogladam auto od czasu do czasu i wiem dobrze ze czeka mnie wymiana tarcz i ze raczej do nastepnego przegladu rejestracyjnego w 2012 na nich nie dojade. Zupelnie inna sprawa, w zeszlym roku wyminilem tez amortyzatory i tylne tuleje wachaczy.

Ok i teraz po tym przydlugim wstepie to co mnie dzisiaj wkurzylo: po przejechaniu przez sciezke pytam sie diagnosty czy cos w aucie jest nie tak, w odpowiedzi uslyszalem ze nie, ze wszystko w jak najlepszym porzadu. Jednym slowem gosciu przepusil auto w ktorym na pewno do przyszlego roku nie dojada tarcze hamulcowe :zly: Ale to nie koniec, ciagnalem temat i pytam sie konkretnie czy cos jest nie tak z gumami np lacznikami stabilizatorow, gumami pod wahaczem - w sumie stacja diagnostyczna to miejsce gdzie to sie sprawdza na tych ciagawkach od kol - w odpowiedzi uslyszlame ze moga pojsc tylne tuleje wahaczy - super tylko ze te akurat dopiero co je wyminilem na oryginaly takze na pewno jeszcze sporo pojezdza :zly:

Nie wiem czemu maja sluzyc przeglady rejestracyjne, chyba tylko temu zeby zebrac kase za stempelek, a to ze nie zagladajacy do auta czlowiek jezdzil by nieswiadomie na konczoncych sie tarczach pozostawie bez komentaza :wallbash:

Tak jeszcze na koniec, stacja w ktorej bylem to nie zadna dziura tylko stacja PZMotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firmek widocznie siła hamowania dobra była, nie słyszałem jeszcze o osobie, która siewkurzyła, że auto przeszło przegląd... Widzisz, że Ci się kończą to wymieniaj i po sprawie, diagnosta robi przegląd według określonych procedur według których auto jeszcze spełnia wymagania, on nie patrzy ile mm ma tarcza tylko jaka jest sprawnosć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damianTDCi ale skoro diagnosta mówi, że mogą pójść tylne tuleje wahaczy a firmek dopiero co wymieniał je na nowe oryginały to z diagnostą jest coś nie tak i albo źle sprawdzał albo powiedział tak aby klient nie zadawał więcej pytań. Ja np jak jeżdżę na stacje diagnostyczną to sprawdzają wszystko bardzo dokładnie i jak jakaś część "zbliża" się do wymiany to mnie o tym informują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dzisiaj tylko wczoraj, kupiłem klape do focusa ( drzwi niestety nie bo byly mocno zniszczone) i po dogłebnym wyczyszczeniu znalazlem purchawke rdzy która teraz musze zeszlifowac, zaszpachlowac i zamalowac:)

I tak przy okazji, robil ktoś kiedys cos podobnego z rdza?? Chodzi mi czy podklad epoksydowy pod szpachel jest konieczny?? I ogolnie jakies przydatne info jak ktos ma to moze zapodac :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo powiem tak, umyłem dokładnie samochód, i wysuszyłem...

Przy okazji na aucie stwierdziłem komplety brak wosku .... aż trudno wysuszyć auto ....

 

Noo po umyciu trochę QD, coś na opony i plastiki .... i po co ? Pojechałem na autostrade i znowu do połowy auto szare :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświerzyłem trochę wnętrze.

Odkurzanie foteli i kanapy oraz wykładzin podłogowych.

Pedały i dolne i silnie zabrudzone błotem elementy plastikowe umyte APC i pędzelkiem.

Przetarcie ściereczką z kurzu plastików i nałożenie 303 AP.

Dywaniki gumowe zabrane do domu i dokładnie wymyte APC a następnie potraktowane dressingiem do opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja znalazła panią,która miesiąc temu uderzyła mi w Tourana w drzwi pasażera z przodu jak cofała i uciekła.Na szczęscie był świadek,bo mnie nie było w aucie.Dzisiaj miałem z panią spotkanie na komendzie i pani stwierdziła,że nie poczuła,a swiadek mówił,ze az całe auto sie ruszyło.Drzwi ponaciągane,coś w środku pusciło,bo dziwnie sprężynują i porysowane(mało autofobowy wosk,bo nie odpchnął swifta jak się zbliżał :D) .Na swifcie mój czerwony lakier,a pani jeszcze miała wątpliwości czy to na pewno ona.Przyznała sie,dostała mandat,a policja na 'medal" spisali oświadczenie,skserowali mi wszystkie dokumenty pani potrzebne do ubezpieczalni :good: Takze będą nowe drzwi robione w ASO VW.Jeszcze po naprawie napiszę pismo do ubezpieczalni o korektę wartosci auta,gdyż było bezkolizyjne,a teraz będzie po kolizji...a co,będzie na nowe kosmetyki :mrgreen:

Mat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.