Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Hamownia była w sumie dla zaspokojenia ciekawości, jeździ się bardzo przyjemnie w porównaniu do serii, i opierajac się na własnym odczuciach to prędzej powiedziłbym że peak przypada właśnie na 2000 ;)

 

Evo, napisałbyś, jeżeli to nie tajemnica ile kosztował pełny set (hamownia, podniesienie mocy, hamownia) w Twoim przypadku bo chcę to zrobić u siebie w aucie i zawsze słyszałem o kwotach około 1000zł. Dzisiaj niestety dowiedziałem się, że w moim przypadku będzie to koszt 2500zł :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spons, właśnie u Rogala z MR Motors byłem i to u niego dowiedziałem się, że do rocznika 2009 koszt tej operacji to około 1000zł powyżej tego rocznika 2500zł. Trzeba wyciągać komputer-sterownik i jak to określił "pruć go na stole" co zajmuje cały dzień a ryzyko uszkodzenia czegoś takiego jest bardzo wysokie (koszt nowego sterownika 8000zł plus koszty instalacji i programowania wszyskiego od nowa). Spróbuję jeszcze u Mastersów-w każdym razie muszę znaleźć kogoś kto bezpiecznie po kablu podłaczy się do sterownika EDC 17(to ten felerny instalowany od 2009-teraz już wiem). Chodzi o BMW 118d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spons, właśnie u Rogala z MR Motors byłem i to u niego dowiedziałem się, że do rocznika 2009 koszt tej operacji to około 1000zł powyżej tego rocznika 2500zł. Trzeba wyciągać komputer-sterownik i jak to określił "pruć go na stole" co zajmuje cały dzień a ryzyko uszkodzenia czegoś takiego jest bardzo wysokie (koszt nowego sterownika 8000zł plus koszty instalacji i programowania wszyskiego od nowa). Spróbuję jeszcze u Mastersów-w każdym razie muszę znaleźć kogoś kto bezpiecznie po kablu podłaczy się do sterownika EDC 17(to ten felerny instalowany od 2009-teraz już wiem). Chodzi o BMW 118d.

 

Hmmm, jakos niebawem bede u Aligatora, dopytam co i jak z tym sterownikiem i dam znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakikwap, podjechałem do MR Motors bo po pierwsze mieszkam niedaleko i byli jeszcze otwarci-podjechałem około 20:00, po drugie słyszałem i czytałem o ich usługach mechanicznych jak i tuningowych dużo pozytywnych opinii. Pierwsze wrażenie-pozytywne, w zasadzie na placu stały same BMW stare-nowe, serii M i zwykłe. Budynek nowy-kilka stanowisk naprawczych+oddzielne stanowisko na hamownię, w warsztacie czysto jak na rodzaj pracy którą tam wykonują.

 

Po rozmowie z jednym z pracowników (Rogal) doszedłem do wniosku, że zna się na swoim fachu i nie opowiada bajek, zadałem mu kilka pytań na które znalem odpowiedź-chciałem sprawdzić na ile jest wiarygodny. Na swoją pracę, tzn chiptuning daje gwarancję, w razie zepsucia się czegokolwiek pokrywa koszty naprawy, wypożyczenia auta, wszelkich niedogodności.

 

W moim przypadku-gwarancję na auto mam do marca 2012 a najbliższy przegląd gwarancyjny w ASO w marcu tego roku- w grę wchodz chip po ww przeglądzie-Rogal zaproponował, żebym przed wizytą w ASO pojawiłą się u nich, wtedy sprawdzimy czy coś jest do wymiany w ramach gwarancji (sprzęgło, wtryski, wałki wyrównujące itd. ) po sprawdzeniu i potwierdzeniu, że wszysko jest ok będzie możńa zacząć działać z mocą. Dla mnie była to fajna inicjatywa z jego strony bo mam możliwość wymiany felernej części a w ASO nie sprawdzą mi ww. wymienionych ograniczając sie jedynie do sprawdzenia ciśnienia powietrza w kołach, wymiany oleju i filtrów. Także po pierwszej wizycie polecam

 

 

Spons, byłbym wdzięczny za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukwawa, moja wycena chipa niestety jest już nieaktualna, doszło 300 zł i 6pkt wylosowane w loterii urządzonej przez panów w srebrnej Vectrze :wallbash: Sobie potestowałem elastyczność na 4 biegu :wallbash:

 

Współczucia, szkoda pieniędzy bo można je spożytkować w przyjemniejszy sposób-no i sporo punktów. Miałeś ewidentnie pecha. Gdzie loteria była organizowana?

 

BTW. trochę podzwoniłem w sprawie "mojego" sterownika EDC 17 i jestem zdruzgotany. Część osób nie chce się wogóle podjąć-za duże ryzyko uszkodzenia sterownika, część może to zrobić ale trzeba wyjąć sterownik, rozkręcić go, coś polutować, odlutować, dosztukować a jak się uda nie uszkadzając sterownika to nie ma pewności czy coś w czasie eksploatacji się nie odlutuje, odpadnie(piszę w dużym uproszczeniu).Mam też wrażenie, że byłbym królikiem doświadczalnym. Znalazłem też jedną firmę z Krakowa GCS tuning, która podobno potrafi zrobić to prze kabel bez ingerencji mechanicznej w sterownik. Znajomy, który podnosił moc w BMW 330d z 2010(ten sam sterownik), twierdzi, że raczej nie dadzą rady przez OBD-tzn.w jego przypadku zrezygnowali z roboty po tym jakie postawił wymagania co do skonfigurowania nowego softu .Sam skorzystał z KreatoraMocy-podobno mają jakieś "urządzenie" które radzi sobie z tym ustrojstwem. Zadzwonię tam jak będę miał chwilę wolnego. Nie za bardzo mam ochotę, żeby fizycznie ktoś rozbierał mi sterownik i ćwiczył na mnie :/

 

ariello01, gratuluję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja dzisiaj pierwszy raz wybrałem się na myjkę bezdotykową spłukać sól i brud z ostatnich 2 miesięcy (auto nie ma garażu więc w mrozy mycie odpada).

Większy syf zszedł ale żeby auto było czyste to bym nie powiedział :)

Teraz już wiem dlaczego niektórzy jeszcze z wiaderkiem i rękawicą na myjnie jeżdżą...

Jeszcze jedną rzecz zrobiłem dzisiaj - zauważyłem że ktoś mi otarł przedni błotnik aż do podkładu (lakier tak dziwnie poodpryskiwał na długości 2 cm) :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejscowa polerka UC, całe auto 2 warstwy wosku Dodo purple haze pro, plastiki naczernione AG bumper care.

 

Jako ciekawostkę podam, że maskę otwarłem dziś 1 raz od początku zimy i na silniku zalegały wręcz kosteczki soli :D

Wstyd mi było, ale trochę poczyściłem, na wiosnę polerka silnika i będzie miodzik. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycie w garażu ONR'em, wyczyszczenie rolety bagażnika i nałożenie PB Trim Restorer, to samo na zewnętrznych plastikach - ale tylko z lewej strony auta, bo późno się zrobiło ;) Ciekawe jak będzie to wyglądało jutro - ale zapowiada się bardzo fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem cento na myjke na BP żeby opłukać auto nie było myte od października. Stoi cały czas na dworzu. Jedynie karcher dał rade na bokach drzwi to tam w miare czyste, natomiast reszta czyli klapa bagażnik dach opony itp dalej brudne jak się weźmie palcem to zostaje brud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.