Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Olej + filtr z wymianą w Oplu 199zł :)

 

Nie szkoda Ci silnika na ten syf od ASO Opla?

Prawidłowa nazwa powinna brzmieć: GM water dexos.

 

Zlewałem go po 1000 km to nie miał nic wspólnego z olejem, a raczej z czarną wodą. Zresztą 199 zł za olej i filtr to nie można się spodziewać nic innego jak mizernej jakości.

 

Odkąd leje Millersa silnik pracuje znacznie ciszej, wymieniam co 10 tys i jestem spokojny.

 

Żeby było śmieszniej ASO zaleca zmianę co 30 tys tego ich oleju. Żal mi silników, które dokładnie tyle robią na tym czymś olejo podobnym :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było śmieszniej ASO zaleca zmianę co 30 tys tego ich oleju. Żal mi silników, które dokładnie tyle robią na tym czymś olejo podobnym :-]

No i dokładnie o tym mówię. Ja tak miałem. Normalnie czarna woda...

Ogólnie bardzo źle opla wspominam... Szczególnie ich "serwis"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to grubo prawdę powiedziawszy,a ja myślałem,że Crafter za czasów 2,5TDi i 9l układu olejowego to sporo :/

 

Lepsze to niż pierwsze VVTi Toyoty, które ma wadę olejową, w której między innymi jest zbyt mała ilość oleju i nieefektywne odprowadzanie ciepła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem ostatnie (trzecie) podejscie do LEDow canbusowych. Jak nie wytrzymaja przynajmniej pol roku to wiecej nie zaloze ;)

 

Ja jakieś półtora roku temu założyłem najtańsze ledy z allegro i działają do tej poru, tyle że bez canbusa bo akurat w tym samochodzie nie potrzeba,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novus, ja pracuje w Oplu i mój silnik jeździ na Mobilu akurat... zaufania do Dexosa nie mam najmniejszego :)

 

Ja olej "tankuje" właśnie w ASO Opla. 70 tyś zrobione, wymiana co 10 tyś km i nic się nie dzieje z silnikiem :dontknow:

Gdzieś czytałem, że Dexos to właśnie Mobil tylko z inna naklejką :) Ale ile w tym prawdy to nikt się pewnie nie dowie. Tak samo jak z podrabianymi olejami renomowanych firm...

 

W każdym razie, w przyszłym tygodniu jadę na wymianę oleju właśnie do ASO :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dexos to właśnie Mobil tylko z inna naklejką

 

Z tego co mi powiedzieli w GM to Castrol robi ten olej dla Opla - ale ile w tym prawdy :dontknow:

 

U nas doradcy serwisowi do silników wysokopręznych zalecają wymianę co 15 tyś km i wtedy dexos, nie dexos silnik to w miarę znosi :)

 

W sumię wolę takiego dexosa z beczki niż motula z allegro w tej samej cenie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novus, ja pracuje w Oplu i mój silnik jeździ na Mobilu akurat... zaufania do Dexosa nie mam najmniejszego :)

 

Ja olej "tankuje" właśnie w ASO Opla. 70 tyś zrobione, wymiana co 10 tyś km i nic się nie dzieje z silnikiem :dontknow:

Gdzieś czytałem, że Dexos to właśnie Mobil tylko z inna naklejką :) Ale ile w tym prawdy to nikt się pewnie nie dowie. Tak samo jak z podrabianymi olejami renomowanych firm...

 

W każdym razie, w przyszłym tygodniu jadę na wymianę oleju właśnie do ASO :evil:

 

 

Dla przykładu: kupiłem Astre od mojego kuzyna(z18xer), który wszystko robił w ASO=Dexos, od wymiany do wymiany trzeba było zawsze dolać oliwy- wyskakiwała kontrolka. Ja latam 2 wymianę na Mobil Super 3000 i ani razu nie miałem takiej sytuacji.

 

Dlatego jestem mocno uprzedzony do DEXOSa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geno, z tym 400zl nie mówiłem akurat o sprinterze, ale o osobówce ;) u mnie wchodzi 7 litrów oleju, dobry filtr też kolo 60zł i kwota wychodzi koło 400zł. Sprinter to inna sprawa, w nowych jeszcze olej zmieniają w ASO, za co ostatnio krzyknęli sobie trochę grosza :o ale to akurat w DE, polskie serwisy merca bywają lepsze i o wiele tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu: kupiłem Astre od mojego kuzyna(z18xer), który wszystko robił w ASO=Dexos, od wymiany do wymiany trzeba było zawsze dolać oliwy- wyskakiwała kontrolka. Ja latam 2 wymianę na Mobil Super 3000 i ani razu nie miałem takiej sytuacji.

 

Dlatego jestem mocno uprzedzony do DEXOSa :)

 

Mi kontrolka oleju zapaliła się dwa razy od kiedy mam to auto - podczas trasy do Holandii, gdzie miałem na tempomacie 180km/h ustawione. Było to bardzo krótko po wymianie oleju, więc podejrzewam, że po prostu nie została wlana odpowiednia ilość oleju. Dolałem jakieś 150 ml i problem zniknął :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 1,9cdti pierwszy olej był zmieniony po 1,5kkm,potem przy 15kkm i tak zostało co ok.15kkm,zawsze lany Mobil 0w-40 Turbo Diesel,w sumie silnik w tym aucie to ostatnia rzecz, której mógłbym być niepewny :mrgreen: .

Obecnie 178kkm niby dexos jest bezpieczny dla dpf-a,ale u mnie wciąż się wypala raz na ok 800km,więc tragedii nie ma moim zdaniem,mimo,że olej niededykowany :dontknow:

A od 100kkm na koksie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.