Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Dzisiaj nie zmierze bo wszystko zamknięte,jutro pewnie drobna korekta bo troche przeładowuje więc dopiero w poniedziałek się dowiem. Ale pewnie jak większość ASV po chipie - ~140 koni i 300-320Nm.

 

i u kogo robiłeś jeśli mozna wiedzieć?

 

U Marcina z Leon Clubu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dobry wirus nie jest zły ;) Ale trzeba było poczekać do wiosny ;) Ja na zimę musiałem się skrócić z momentem bo nie dało się jeździć :evil:

 

Wracając do tematu, podpięty moduł świateł dziennych :D Po czterech dniach walki w końcu się udało, wszystko działa. Ale elektryka odpowiedzialnego za wiązkę przednich lamp w hondzie to powiesiłbym za jajca. Na dobrą sprawę to po czterech dniach walki nadal do końca nie wiem na jakiej zasadzie są realizowane poszczególne światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Ale trzeba było poczekać do wiosny Ja na zimę musiałem się skrócić z momentem bo nie dało się jeździć

 

Tutaj nie jest źle, do 2 tysiecy jest praktycznie seria, ciekawie się robi od 2,5k. To nie PDek gdzie jest dużo momentu z dołu,tylko stara poczciwa VP która trzeba troche zakręcić :P

 

A na wiosnę to napewno trzeba się będzie porozglądać za FMICem bo to co jest seryjnie to jakiś żart :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na wiosnę to napewno trzeba się będzie porozglądać za FMICem bo to co jest seryjnie to jakiś żart :idea:

 

Zawsze się tak zaczyna, fimc, później przyjdą wtryski 215, turbinka jakaś sensowna hybrydka i zanim się obejrzysz będzie 150+ :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem chwilkę, żeby ogarnąć auto nieco dokładniej:

-dokładne umycie: szampon R222 Bodyworks

-koła Bilberry

-opony, każda potraktowana czym innym: Zymol tire, Migliore, Chemical guys Extreme Shine i 3M tire restorer(chcę zobaczyć co wytrzyma dłużej w takich warunkach)

-cleaner Zymol HD Cleanse -nakładany ręcznie w 2 osoby

-zderzak przedni RaceGlaze 55wax

-maska Migliore Frutta (też w ramach ciekawostek chcę sprawdzić co to-pachnie nieziemsko)

-reszta Zymol Glasur (nie widziałem wosku, który tak by się pocił po spolerowaniu)

 

Wnętrze:

-odkurzone

progi i plastiki na progach wyczyszczone APC Poorboy's

-dywaniki przedne wyczyszczone APC i zabezpieczone 303 Aeropsace Protectant(nibieski)

-deska wyczyszczona i zabezpieczona zestawem Sonus cockpit bundle

-uszczelki wyczyszczone APC i zabezpieczone Zymol Seal

 

Działałem cały dzień ale mam spokój na jakiś czas-Syzyfowa praca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem się w końcu za pierwsze przetestowanie niektórych zakupionych niedawno kosmetyków :)

Oto co udało mi się użyć:

- Snow Foam od Valet Pro - auto było po podróży z Polski do Luxa, piana usunęła ok 95% brudu (głównie soli) więc jak dla mnie rewelacja

- Dodo Juice Super natural - może nie pachnie i się bardzo nie pieni, ale powaliła mnie wydajność i efektywność. Autko myte rękawicą Meguiars Lambswool Wash Mitt

- Na felgi poszło Bilberry - spryskałem, chwilę odczekałem, wszystko się rozpuściło, że nawet nie za bardzo musiałem używać szczotki i pędzelka :)

- szyby potraktowałem Glass Cleanerem megsa

- na plastiki poszło całe 3 mililitry Black Wow - efekt, hmm nie mam pytań:)

- po odkurzeniu wnętrza zastosowałem Interior Detailer Cleanera od megsa - bardzo przyjemny zapach i ładny efekt końcowy bez zbędnego połysku

 

Jako, że na dworze było 0 stopni auto było myte w podziemnym garażu w bloku :) By nie wchodzić nikomu w drogę (i nie budzić przy okazji mieszanych uczuć wśród sąsiadów) cały proces trwał od 24:00 do 3 rano więc dziś w pracy chodziłem troszkę po ścianach :) Ale warto było! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też chciałem założyć dystanse ale dużo ludzi mnie przestrzegało że zawieszenie wyraźnie cierp jak i łożyska :( Śruby stare zostawiłeś?

 

 

Ehhh a ja byłem na mycje opłukać wodą demineralizowaną iiii co ? nico.. :zly: nic to nie pomogło. Nie chciałem katować wosku chemią tamtejszą. Wosk bardzo słabo odpycha wode "na dołach" auta, ale to ewidentna wina syfu. :wallbash:

Bez szampona to nie robota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w czwartek opłukałem wodą na bezdotykówce Civica i później ONR-em w garażu, a na koniec PB QD+.

 

Dzisiaj na płukanie i szybkie mycie ONR-em poszedł Fluence. Dodatkowo na plastiki wewnątrz i na zewnątrz nałożyłem 303 AP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas G - to ile Ty masz momentu i w jakim wozie ze nie dalos sie jezdzic? Pedal gazu nie jest 0-1 , da sie nim modulowac ;) U siebie w Passacie bede po 17.I robil soft w Mastersie, plan jest na ok 250KM i 350Nm. Teraz jest seria i wedlug papierow 200KM i 280Nm i nie mam problemow jak jest slisko, owszem jak sie depnie to gubi trakcje, ale to norma w kadym wozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypolerowałem klosze plastikowych świeczek w A6 rodziców... no i teraz to są lampy! :D

Wymyłem na bezdotykówce MB, tzn: APC na przód, tył; rejestracje, szyby, przednie reflektory i koła poprawione pędzlem, szybki wjazd i za 3zł spłukanie wszystkiego, łącznie z psikaniem w nadkola i podwozie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jako że u mnie ok 6 stopni postanowiłem umyć auta , i oczywiście zrobiłem to. Mycie na podjeździe , potem suszenie i glinkowanie w garażu i na każde auto 3 warstwy Turtle Wax Platinum PROTECTIVE EXTRA GLOSS. Wiem że szału n ie ma ale musiałem zużyć złówia i tak postanowiłem ;) Ale miny sąsiadów były bezcenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No wreszcie udało się umyć brudasa :P Mycie Valet Pro Neutral Snow Foam i szamopnem Raceglaze,na lakier i szyby CG Pro Detailer, na opony Swissvax Pneu, na plastiki SV Nano Express. Jeszcze zdążyłem odkurzyć i przlecieć APC dywaniki ;) Saphir trzyma się jak nowy, tak samo Autobah na felgach.

 

Zdjęć przed nie mam, ale auto wyglądało jak ta Astra z przodu :P

 

igp4407.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Przód też dojdzie, choć nie wiem czy prędzej nie wymienie felg na większe i już tym razem z odpowiednim ET :wallbash:

 

Co do CG, to rewelacyjny detailer, ze wszystkich jakie miałem najlepszy, poza Nano Expressem i Z8. W taką pogode dość wolno odparowuje z lakieru, teraz lepiej by się sprawdził pewnie FK425, ale gorzej działa na Saphira. I jeśli ktos ma jakieś zaschniete plamy na lakierze to czyści nieporównywalnie lepiej od innych QD jakie używałem, może z wyjątkiem Spray&Wipe od PB, ale to środek przeznaczony do mycia bezwodnego, więc nie dziwne.

 

A jutro jak dobrze pójdzie to auto wyladuje na hamowni ;) Musieliśmy trochę przykręcić doładowanie na sztandze od turbo, bo zaraz musiałbym szukać nowej turbiny. Ale i tak jest fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.