Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Moderator

W strasznym syfie mieszkamy. Jest to wrecz przerazajace. Auto zostalo wymyte wczoraj okolo godziny 19:00. Wysmalcowane QD Finish Kare, oraz Shiny Garage Bee's Knees Purple Spray Wax. Foka stala w nocy pod chmurka, a rano o 7:00 po 20 kilometrowej trasie przetralem ja z ciekawosci QD nowa czysta mikrofibra. (sorki nie mam polskich cziocnek) Rezultat:

j3ej.jpg

 

WTF !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartekB, też mam EBC Green z przodu i z tyłu, i jestem zadowolony. Zrobiłem jakieś 10tyś w tym aucie na nich i nie udało mi się ich przegrzać. A miałem kilka razy hamowanie z 2 skrzynek i więcej.

W poprzednim aucie też używałem green stuffów. Miałem jeszcze do nich tarcze EBC Turbo Groove - było jeszcze lepiej. Tyle, że z tymi tarczami hamulce były strasznie głośne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartekBMiałem jeszcze do nich tarcze EBC Turbo Groove - było jeszcze lepiej. Tyle, że z tymi tarczami hamulce były strasznie głośne.

 

Każda nawiercania,nacinana tarcza jest dużo głośniejsza niż gładka. Dlatego ja będę zakładał gładką EBC + Green Stuff....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Domel, Po nocnym postoju i tylu kilometrach osobiście nie przetarłbym auta QD bez wcześniejszego mycia. :song:

 

eno bez przesady to po co QD uzywac ? przeciez to do tego sluzy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Domel, Jak kiedysz będziesz miał czarny samochód i do tego japoński to zobaczysz do czego służy QD a do czego na pewno nie służy :P

 

dlatego lubuje sie tylko w srebrnych ;)

 

Czyli w japonskich i niemieckich czarnych, QD jest nie wskazany ? ;) hehe

 

Szczerze wspolczuje wlascicielom czarnych samochodow ;) Przy moim nie normalnym pedantyzmie musialbym takie auto myc raz dziennie - szybko bym zbankrutowal ;)

 

Dzis wymylem skubańca żony:

 

o6bh.jpg

34nz.jpg

9skm.jpg

qno0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilgt, brat ma białego leona. jako, że nie czuje tematu detailingu to jedzie na bezdotyk. białego bezdotykowo nie domyjesz, bo będzie szary więc brat opryskuje auto ich pianą i jedzie rękawicą bez żadnego wiadra.

na czarnym to już by była masakra, a na białym trzeba sie przyjrzeć i wiedzieć o co chodzi żeby zobaczyć rysy :shock:

i szczerze mówiąc zazdroszcze mu tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domel nie dało by rady założyć/kupić oryginalnych kołpaków do Punciaka? Ja wiem, że to nie jest najważniejsza rzecz/wydatek, że jest 1000 innych rzeczy do zrobienia, ale nie mogę tego przetrawić jak widzę zadbane auto ( a to na takie wygląda) przynajmniej z zewnątrz ogarnięte i after marketowe kołpaki :thumbdown: Kurde, no nie bardzo. Chyb te oryginały w cenie 80-100zł to nie jest jakiś kosmos, a jest tak jak ma być :):good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Domel nie dało by rady założyć/kupić oryginalnych kołpaków do Punciaka? Ja wiem, że to nie jest najważniejsza rzecz/wydatek, że jest 1000 innych rzeczy do zrobienia, ale nie mogę tego przetrawić jak widzę zadbane auto ( a to na takie wygląda) przynajmniej z zewnątrz ogarnięte i after marketowe kołpaki :thumbdown: Kurde, no nie bardzo. Chyb te oryginały w cenie 80-100zł to nie jest jakiś kosmos, a jest tak jak ma być :):good:

 

widzisz, auto zony nie zalezy jej :) Kolpaki oryginalne sie rozsypaly a te widze, tez juz popękane.

 

Zadbane ? Zdjecia klamia :P W mysl zasady "byle jeździl". Wziąłem go do pracy dziś a, że brudasem "na dzielni" się nie pokaże, troche go umylem, bo juz nie moglem patrzec na ten syf.

 

Dachu to on juz prawie nie ma

qbqb.jpg

 

Ogolnie auto super. 1.9 JTD bodajże 90 konny. Rwie asfalt. Pali z 5.5 ropy. Tylko nam cos wspomaganie zas szwankuje. Super się jeździ i super sie sprawuje. Tylko oj gdyby zona dbala o jego "detailing" tak jak dba o siebie albo ja o Foke, to bylby piekny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiercone glosne nie sa, ale turbo groove troche robia halasu za to z green suffami bardzo fajny na miasto, nawet na torze jakos toko, red stuff do tej tarczy na torze lepiej ale w miescie juz gorzej.

 

Redy z tego co pamiętam to wcześniej chyba trzeba rozgrzać, żeby jako-tako hamowały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiercone glosne nie sa, ale turbo groove troche robia halasu za to z green suffami bardzo fajny na miasto, nawet na torze jakos toko, red stuff do tej tarczy na torze lepiej ale w miescie juz gorzej.

 

Redy z tego co pamiętam to wcześniej chyba trzeba rozgrzać, żeby jako-tako hamowały :)

"Rozgrzać" to znaczy przyhamować kilka razy delikatnie podczas normalnej miejskiej jazdy...

To jeszcze nie jest seria klocków do rajdowej jazdy... ,wymagająca "prawdziwego" rozgrzania.

 

Dużo lepszym odpowiednikiem czerwonych "EBC" jest seria DF2500 "Ferodo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.