Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

miniu211, a jakaś konkretna firma? bo u mnie po malowaniu jakimś no name na bębnach już wychodzi rudy nalot, a malowanie było w marcu

 

Cos takiego:

 

Eurocolor

 

Sam też jakies 4 miechu temu malowałem srebrzanka i tez mi już pojawiał się nalot. Jestem sam ciekawy jak to długo wytrzyma. :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zacisków najlepsze są zestawy motipa do dostania w norauto/feuvert/allegro.

Niby są droższe niż zwykły spray ale u mnie od 3 lat zaciski są w mega stanie.

Farby jest tyle, że spokojnie można kupić z kolegą na spółkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj wymyłem, wyglinkowałem i nawoskowałem Yariskę ciotki. To auto było tak zasyfione, że wszystko zajęło mi ponad 5 godzin, z czego najdłużej zmywanie kropek smoły z prawie całych drzwi i tylnego zderzaka. I pierwszy raz myłem auto nie woskowane przez jakieś 3 lata :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje boje z korektą lakieru

 

Stan maski przed

dscf0291a.th.jpgdscf0310a.th.jpg

 

tutaj widać różnice, lewa część maski po korekcie

dscf0299u.th.jpgdscf0289e.th.jpg

 

maska po kilku podejściach 3M zółty korek + zółty pad

dscf0272v.th.jpgdscf0282k.th.jpgdscf0274d.th.jpg

 

słupki środkowe

 

przed

dscf0401.th.jpgdscf0404n.th.jpg

 

po

dscf0411u.th.jpgdscf0413w.th.jpgdscf0423t.th.jpg

 

 

Jak zwykle jeśli chodzi o drzwi najbardziej zarysowany element to wnęki pod klamkami

dscf0427.th.jpgdscf0429x.th.jpg

 

atak maszyną :) 3M Extrafine + 3M zółty pad 75mm

dscf0432z.th.jpg

 

po korekcie

dscf0438x.th.jpgdscf0442i.th.jpg

 

i kilka wybranych zdjęć z korekty pozostałych elementów

dscf0177.th.jpgdscf0183q.th.jpgdscf0255s.th.jpgdscf0229u.th.jpg

 

Do końca droga jeszcze długa i kręta, lakier jak we wszystkich VAG-ach jest jak kamień, i trzeba czasu i cierpliwości żeby doprowadzić go do stanu idealnego. Z resztą i tak usuwam masę defektów po nieudolnej polerce przez pseudo-lakiernika, który targał lakier Fareclą na mokro bo gdzieniegdzie jest tyle hologramów, że włosy mi stają dęba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja dziś mam w planach oblecieć auto przed zimą #205 na finishu, potem IPA i chyba 476s. No i jeszcze dla forumowych sceptyków pójdzie pół auta w SRP, coby udowodnić że SRP i 476 to dobre połączenie. O ile na wszystko pogoda pozwoli....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś mam w planach oblecieć auto przed zimą #205 na finishu, potem IPA i chyba 476s. No i jeszcze dla forumowych sceptyków pójdzie pół auta w SRP, coby udowodnić że SRP i 476 to dobre połączenie. O ile na wszystko pogoda pozwoli....

hehe bedziesz jak pogromca mitów ;)

 

[ Dodano: 10 Wrzesień 2010, 10:19 ]

turzol, good job!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie dzisiaj, ale w niedzielę położyłem wosk Zymol Carbon na dzień wcześniej położoną warstwę Wolfganga Deep Gloss paint sealant 3.0 ( po przygotowaniu Wolfgang Pre-WaxPolish Enhancer )

Jak dla mnie to połączenie daje bardzo ładny efekt, była to moja pierwsza próba łączenia sealanta z woskiem i wrażenia zdecydowanie na plus. Po samym Wolfgangu lakier był baaardzo śliski, myślałem że nie może być gładszy niż po glince, okazuje się, że może. Po położeniu wosku śliskość się zmniejszyła, ale efekt który po Wolfgangu był naprawde dobry zyskał jakby szlachetności. Poniżej kilka fotek, słońca niestety już brak.

 

th_TT1.jpg

th_TT2.jpg

th_TT3.jpg

th_TT6.jpg

th_TT5.jpg

th_TT4.jpg

 

Dzisiaj padało i tak wygląda kropelkowanie:

 

th_kropelkowanie3.jpg

th_kropelkowanie2.jpg

th_kropelkowanie1.jpg

 

Dla porównania tak wygląda sam Wolfgang na drugim aucie położony 10 dni temu:

 

th_wolfgang.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) testowałem troszkę TW i kupiłem Zip Wax'a tylko lepiej tym szyb nie tykać bo potem powstają takie ciężkie do zmycia smugi na szybach , i musiałem kupić różnego typu odtłuszczacze do szyb żeby z szyb to ściągnąć ;)

Tak to wyglądało http://img840.imageshack.us/i/dsc00426fhdr2.jpg/ powiem jeszcze że mycie po 2 miechach od stosowania TW ICE .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycie szamponem Organiki, dalsze plany pokrzyżował deszcz :(

Pepper, auto ładne to w każdym wosku mu do twarzy ;)

 

[ Dodano: 18 Wrzesień 2010, 11:57 ]

Właśnie usunąłem masłem orzechowych białe ślady po wosku z plastików zewnętrznych i jestem pod dużym wrażeniem, zobaczymy jak będzie z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.