Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Biszkopt, GrzegorzLU, doprowadzałem kilka dni temu koła zimowe do porządku:

Doprowadziłem wreszcie opony zimowe do porządku. Do tego celu posłużyły mi:

- SG Red Devil,

- Tenzi SuperGreen Specjal (słabsza wersja Trucka),

- Mothers Foaming Wheel & Tire Cleaner.

 

Roztwór Red Devila i Tenzi z wodą 2:1:7 stosowałem w różnych kombinacjach na przemian z Mothersem. Wnioski takie, że mając pierwsze dwa, Mothers jest zbędny. Plus za fajny atomizer, który się przyda. Mothers czyści trochę efektywniej jeżeli chodzi o ilość podejść jednak jeśli chodzi o ekonomię to jest nieopłacalny. Na koniec robiłem podejścia Tenzi 1:4 vs Mothers na przemian i efekty podobne. Zdjęć nie ma bo jak jest yebaka to nie ma czasu na pierdoły :P

 

Teraz koła schną. Jutro dresingi i do pokrowców :)

 

Dodam, że robiłem to w wannie więc miałem "czarno na białym" :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie drzwi z smoły - chyba pierwsze w prawie 20 letniej historii Corsy B. Niektórym jak widać to nie przeszkadza :?

 

W akcji Nielsen T&G Remover - po wytarciu wszystko zeszło i drzwi czyste.

 

 

qd6g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pracowałem nad takim autkiem, małe nie było. Dach aby umyć potrzebowałem drabiny :D stan lakieru nie był jakiś tragiczny, znalazło się parę głębszych rys i odprysków ale to norma przy aucie na co dzień. Czas pracy od wtorku do soboty. Korekta lakieru: zielony korek 3M, menzerna PF2500, SF4000 i pasta koch. pady flexi i wełny, IPA i takie tak. Na koniec HDC i Carbon. Środek auta też delikatnie wysprzątany i zabezpieczony. Na oponki Brillance, felgi FK1000. Ogólnie z efektu jestem zadowolony :)

qcxa.jpg

d0rt.jpg

yczg.jpg

flrf.jpg

xlsi.jpg

ajff.jpg

tyim.jpg

udha.jpg

t0pw.jpg

56cw.jpg

sy05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Udało się :) Mega udany dzień. Zrobiłem wszystko to co zamierzałem Foce ;)

Ręczne "korekty" sa bardzo wyczerpujące. Mam nadzieje ze to juz ostatnia. Lubie moj srebrny lakier i nie zamieniłbym go na żaden inny. Skupiam sie na odświeżaniu lakieru a nie korekcie w dosłownym znaczeniu tego słowa i kolor ten jest do tego idealny. W autach na co dzien "pelna korekta" jest krotko trwała. Moj zabieg wystarcza mi do cieszenia oka i sumienia ;)

 

Auto dwa razy przeleciałem ręcznie UC, potem dwa razy cleaner i na koniec dwie warstwy wosku. Udało sie pozbyć wielu "dziar" pozimowych (czyt. zakryć, pokryć, zasłonić ;) tak bardziej działają te środki ).

 

 

Godzinę później glinka - nie wiele miala do roboty:

h86r.jpg

vwip.jpg

q24r.jpg

 

Prawie godzinę zajęło mi pozbycie się starej naklejki FKP. Stary klej w minute załatwił Prick Bort

okcz.jpg

 

Kolejne środki gotowe. UC i cleaner Duragloss, a naklejka zakryla slady po oderwanej plakietce TDCI

 

3llt.jpg

zi5z.jpg

 

 

Cleaner i UC robią robotę. Widzicie dziarę po walnięciu drzwiami ? Kilka ruchów ręcznych i po sprawie :) ( wyjdzie pewnie za kilka tygodni - więcej w tym krycia niz, z cierania - ale co mi tam. Auto na co dzień)

 

zo1j.jpg

z90d.jpg

iw1y.jpg

iz66.jpg

 

 

Woskujemy,

Megs16 jest strasznie wrazliwy na temp ;/ topil sie w pojemniku a temperatura byla letnia...

 

nsk3.jpg

xtmg.jpg

i31u.jpg

7p0i.jpg

 

Na koniec QD i wiadomo oponki megs Edurance, plastiki Megs Protectant, Szyby Nielsen...

 

myga.jpg

 

vqyg.jpg

 

doqj.jpg

8fio.jpg

 

Wydech jeszcze dalo by sie poprawic. Moze w jakis weekend

djqr.jpg

xepf.jpg

sg7d.jpg

 

I lecimy dalej

 

ekt2.jpg

8rwd.jpg

05lc.jpg

xx4d.jpg

i8wa.jpg

vsjh.jpg

wczc.jpg

 

I kolejne

 

 

gbue.jpg

7t4k.jpg

ahh4.jpg

z14l.jpg

y5sa.jpg

ryvu.jpg

 

Foka nie jest bez skazy

 

9ene.jpg

 

 

Lecimy dalej z pozowaniem

 

 

gwzc.jpg

p5ip.jpg

w44t.jpg

12x2.jpg

 

 

Na koniec wosk poleciał do stwardnienia ;)

 

ocs1.jpg

 

 

W czwartek foka dostanie nowe Tarcze i klocki na tyl a 17 lipca przeglad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.