Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Griffe, :song::good:

 

Ja w końcu, po raz pierwszy w tym roku zafundowałem dupowozowi pełen proces.

Mycie, dekontaminacja, przy okazji małe testy: Cała prawa strona to Titanium na HDC, lewa (kierowca) to: maska i błotnik CF Pro, przednie i połowa tylnych drzwi Liqui Moly New Car Politur, tył HDC i na to Titanium. Dach, klapa, felgi i zderzaki zabezpieczone PNS, na szybę Rainx i na opony Endurance. Wnęki Sonax BSD.

Środek odkurzony, 'wyprany' (niestety bez odkurzacza, tylko Nielsen Nap LF, szczotka i fibra), wymyty APC, na to Z vinyl i miejscami 303 AP, uszczelki 1Z i kilka psiknięć Stripper Scent'a

 

HDC pasażer, CF Pro. Naprawdę nie wiem z czym niektórzy mają problemy przy HDC, u mnie praktycznie da się w 99% wypracować maszyną.

 

i1hk.jpg

7op.jpg

I już po. Niestety zaraz po wyjeździe zaczęło padać i zdjęcie jest już trochę brudnego auta...

8rgp.jpg

Wszelakie -ingi umieszczę w odpowiednim dziale ;)

Na drugi dzień po bezdotyku

k04w.jpg

Coś tam się poci (albo może nie dotarte :o )

r5e.jpg

isrw.jpg

I fotka z dzisiaj, po kilku deszczach, przejazdach przez bagno i drugim bezdotyku

7gth.jpg

bnq3.jpg

lc5o.jpg

v34.JPG

nm37.jpg

 

Środek:

Małe 50/50

3wmv.jpg

yl80.jpg

9su.JPG

I na gotowo

1vtw.jpg

dmdc.jpg

7pze.jpg

z4gc.jpg

 

Sorki za jakość zdjęć. Nie planowałem robić jakiejś relacji, więc pstrykawszy telefonem ;)

 

Jeśli chodzi o 'test' to na początku strona z HDC ciemniejsza niż z cf pro, ale nie jakoś drastycznie. Między Liqui Moly, a HDC specjalnych różnic się nie dopatrzyłem. Może gdybym porównał np. na masce to coś by było widać. Jedynie aplikacja i zapach na korzyść Zymola. Aplikacja wosku najlepsza na HDC, ale ścieranie jakby dużo łatwiejsze na SV. Zachowanie wody: pierwszego dnia po deszczu więcej spłynęło ze strony z CF, ale przy dzisiejszym płukaniu nie byłem w stanie doszukać się różnicy między produktami- ani w brudzeniu, ani w odpychaniu wody. Wizualnie też w miarę podobnie, trzeba wiedzieć gdzie była taśma i dobrze spojrzeć, żeby zobaczyć różnicę. HDC trochę ciemniej i jakby 'cieplej', CF raczej większa szklistość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Griffe dobra robota przy aucie.. naprawdę fajnym aucie, dla mnie RS6 niszczy. Zaciski wyglądają mega! Co do zymola.. hymm ingi 1 klasa, ale za to mazanie/pocenie bardzo mocno spada w rankingu.

 

[ Dodano: 23 Czerwiec 2013, 23:20 ]

JM63, fajnie że testujesz, czekam na wyniki jak co trzyma. Mówisz ze nawet ręcznie dało rade coś wyciągnąć z tapicerki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coobah, żart taki, nie mam nic do CXP, rodzice jeździli nim troche lat i robiło robotę, ale muszę przyznać, że (wg mnie, choć darzę miłością motoryzację) to było najbrzydsze auto- zarówno w środku jak i na zewnątrz, jakie gościło w garage rodziców :D

 

przysłowia znam więc bez napinki :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uri90, spoko spoko... :)

Wyglądem nie powala, ale pali tak mało, że co jakiś czas muszę wymieniać ropę w zbiorniku bo się starzeje, 3 lata jeździ bezusterkowo (tfu, tfu! odpukać... przecież to francuz), ilość miejsca w środku dla naszej rodzinki 2+2 jest w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 lata jeździ bezusterkowo

 

to samo u nas :)

taka ciekawostka: nie wiem jak Ty, czy Twoje dzieci, ale u nas przez kilka lat eksploatacji nigdy nie przydały się rozkładane tylne stoliki :D

 

moja mała przy dłuższych trasach rozkłada sobie ten stoliczek i się na nim bawi.

A ostatnio w tym otworze na kubek przewoziłem bukiet kwiatów... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ostatnio w tym otworze na kubek przewoziłem bukiet kwiatów... ;)

 

o proszę, na to nie wpadłem.. coś musiałeś przeskrobać, że z bukietem jechałeś :D

 

byłem na zakupach w Lidlu z młodą i stwierdziła że ONA kupi mamusi bukiecik... tylko, że na kasie to ja płaciłem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie dzisiaj ale w sobotę wziąłem się pierwszy raz porządnie za moją Zafirkę.

Na początku piana Dimer z Karcherowej pianownicy, usunięcie smoły, później mycie na dwa wiadra, glinka, Cleaner VP Achilles Prep i na to Finish Kare 1000P HI TEMP Paste Wax. Na plastiki zew poszedł jakiś specyfik z Turtle Wax. Na opony Meguiar's Endurance. Efekt Endurance mnie nie zachwycił. Może za mało położyłem jego albo zrobiłem coś nie tak. W środku odkurzanie, mycie APC i na koniec PB Natural Look.

Ogólnie z całej pracy jestem bardzo zadowolony jak na mój pierwszy raz w te klocki. :good:

y2yo.jpg

po65.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thrashy, wosk ma ok 500 km przebiegu. Tylko mógł się nie zdążyć dobrze wypocić bo chwile po nałożeniu wosku padał deszcz a nie miałem gdzie schować samochodu.

 

Pomyliłem woski ;) używałem Finish Kare 2685 Pink Paste Wax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.