Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

gruby_RS, zapomniałem o cudzysłowie :mrgreen: Raz miałem czarne felgi w połysku i nigdy więcej :P:P:P

 

Cmokałem, bo były drogie w ASO, ale że udało się po znajomości ( po cichu ) zdjąć od pewnego właściciela pod Dusseldorfem, to :good::good::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narobiłem hologramów UC ręcznie :lol: teraz je wyprowadzam, ale sie UC kończy :/

pozytywnym aspektem jest, że mama jak mnie zobaczyła zmęczonego to powiedziała "już Ci kupie tą maszyne" :mrgreen:

 

a najlepsze jest to, że lakier ma tylko lekkie swirle, a ja chciałem przedobrzyć przy 'odświeżaniu' :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

george wyprał wykładziny i dywaniki a ja umyłem koła, zarzuciłem mint rims na felgi i endurance na oponki,spritz na deche, ogarnięty silnik ,revive na plastiki i odkurzyłem grata kanapką finale i sonax 3do2.....czyli 15min roboty

oczywiście kalkulator w akcji

 

20130617_160449_zps3dd88539.jpg

20130617_160241_zps50c33c67.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś tam zacząłem grzebać przy znajomego 206...

 

Autko przyjechało czyste, więc wczoraj zostało zlane siuwaksami do usuwania drobinek asfaltu, smoły...

 

 

Dziś umyłem autko:

P1010286_zps49079f7a.jpg

P1010287_zpsf38abe32.jpg

 

I poszła w ruch glinka.

 

Po lewych drzwiach:

P1010290_zps89f71d96.jpg

 

po dachu:

P1010289_zps26f657c1.jpg

 

Po glince mycie i rzut oka co mnie czeka...

P1010293_zpsb0da17d4.jpg

P1010295_zps8271ee15.jpg

P1010296_zps7e7029bd.jpg

P1010297_zps6ad9c460.jpg

P1010300_zps65597002.jpg

P1010302_zps94497123.jpg

P1010303_zps0dd1d0ad.jpg

 

nieśmiałe próby na drzwiach pasażera:

P1010304_zpsf484d94d.jpg

P1010305_zps02929994.jpg

P1010307_zpsc58b5943.jpg

 

reszta pewnie w piątek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień obfitował w wiele atrakcji. Rano pojechałem na diagnostyke klimatyzacji. Od strony elektronicznej wszystko dobrze więc kierunek do znajomego fachmana żeby sprawdzać strone mechaniczną. Umówiony na piątek.

W drodze powrotnej zajechałem do "Domu Chleba" po bułeczke. Wróciłem do domu, napełniłem Epoce miksem piany Angelwax i starej formuły APC od SG( :wallbash: ale o tym zaraz). Zajechałem na bezdotyk, popianowałem, większość lymuzyny w słońcu :/ Kto czytało starym APC od SG ten wie, że pozostawia straszny nalot. Tak sie stało i teraz. Wróciłem do domu biedniejszy o 10zł i z brudniejszym autem niż wyjechałem. Przekroiłem wcześniej kupioną bułeczke, posmarowałem masłem, wyjąłem z lodówki 4pomidorki cherry(a jak!), posoliłem i zasiadłem do uczty. Po uczcie spakowałem graty i pojechałem umyć auto do dziadka gdyż u mnie nie dało dzisiaj rady.

Dziadek udostępnił wode ze studni, która zostawiła zacieki. W drodze powrotnej znów bezdotyk, wydane 8zł i auto już jakoś wygląda.

I teraz sie zaczęło. Chciałem sobie 'odświeżyć' lakier po zimie za pomocą UC i Tricolora. No i tak tarłem, że zrobiłem hologramy :D Gdy zacząłem je usuwać, to zaczęło sie kończyć UC. Ja niestrudzony po każdym przejeździe używałem IPA, pomimo, że za pare tygodni będe miał maszyne i bym to spokojnie 'wyprowadził'.

Ciągle targały mną emocje "zostaw IPA, UC to tak ładnie maskuje" , "Daj już spokój. Black Hole i tak to przykryje". Ale pół środki przy aucie nie są w moim stylu. Skończyłem jak butelka wysmarkała resztki UC. Poszła oczywiście IPA :mrgreen: i po tym Black Hole ręcznie (a jak! po raz 2). Posiedział sobie 'wypracowany' z 15minut i go wypolerowałem (a raczej starłem). I tutaj zaczęło sie robić przyjemnie. Natty's Blue i jego zapach. Obleciałem całe auto, poczekałem z 5minut po tym i wypolerowałem (starłem). Poczekałem żeby sie 'wypocił'(skąd to słowo?!) w międzyczasie zajmując sie plastikami z pomocą Autoglym Bumper Care, uszczelkami z Autolandem i szybami z SG. Na koniec Endurance na oponki, przepolerowanie ponowne wosku i kuuuuniec.

Zdjęcia możecie podziwać o zachodzie słońca z 8mpx aparatu xperii P. Lustra mi sie nie chciało wyciągać

vv.jpg

ygqs.jpg

7g7u.jpg

k57z.jpg

1z5r.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubik, nie wiem jak długo wypełniacze od UC siedzą, bo bym nie IPował :D

ale Ci powiem, że tak z 40% hologramów usunąłem całkowicie, a pozostałe zniwelowałem. jakby sie UC nie skończyło to bym dalej machał :lol:

 

[ Dodano: 17 Czerwiec 2013, 22:18 ]

GrzegorzLU, u mnie w mieście 120-150zł z tego co sie orientuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaskra1, uwazaj na ten wentyl u mnie byl problem z takim gadgetem podczas wywarzania ... pod wplywem temperatury tak sie zmajstrowalo ze wulkanizator nie mogl odkrecic :)

 

[ Dodano: 17 Czerwiec 2013, 22:19 ]

kamilgt, u mnie w lubelski wszedzie biora po 100 za nabicie :) to pewnie przeczyscili za to 30 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilgt, ogólnie to ta maszyna Ci sprawdza czy układ trzyma ciśnienie. ale zawsze jest jakieś ale :P z jakiegoś powodu są barwniki UV wpuszczane, każą troche pojeździć i przyjechać jeszcze raz sprawdzić szczelność.

w ogóle to kiedy ostatni raz byłeś coś robić z klimą?

 

a co do czyszczenia to osuszają układ klimatyzacji za pomocą maszyny. a dalsze czyszczenie jest zazwyczaj chemiczne niby 'ultradźwiękami' lub ozonem. jest to w sumie odgrzybianie. niektóre serwisy idą na łatwizne i psikają pianke na parownik(?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.