Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

BBS nie sa zle, ale dopiero na tych Sportecach S4 bedzie KOZAK :-]

 

Szukam opon, w przyszłym tygodniu chciałbym jeszcze oddać do malowania i może uda się w tym roku przymierzyć i przetoczyć chwilę na próbę ;)

 

PS. Ceny opon 225/35 spore, nie mówiąc o 215/35 :wallbash:

 

GracjanS4, ja mam 235/35/19 ;) 225 za wąskie na moje :P I za wysokie :-]

 

235/35 to dla mnie za szeroko i za wysoko ;)

 

235/35 masz wyższy profil niż 225/35 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GracjanS4, elegancko ;). Mi chodzą po głowie w podobnym wzorze (2 ramiona mniej), ale 14stki, na zimę :lol: . Tak, żeby opon nie zmieniać, bo mam całkiem dobre :D.

 

Dobra, poważniej - podziałałem dziś, żeby wczorajsza demolka nie poszła na marne. Od 11 do 18 pracowałem we wnętrzu. Powoli szło, ale dużo demontażu, kombinowania z prowadzeniem kabli itp było.

 

Ale po kolei, najpierw zrobiłem do końca przycisk otwierania klapy. Wkurza mnie konieczność latania do wnętrza albo posiadania kluczyków, więc 2 tygodnie temu w listwę wsadziłem przycisk z mazdy 2. Jedyne sensowne miejsce, bo pod spodem goła blacha, a zamek i tak mi nie działał.

 

124.jpg

 

Została elektryka do zrobienia - sterowanie idzie przez GEM więc musiałem wpiąć się do przycisku umiejscowionego przy zegarach. Kabelek poprowadzony, taśma izolacyjna i trytytki moim przyjacielem ;).

 

6.jpg

 

7.jpg

 

Po wyjściu z klapy pojechałem nad 3 szybą, do słupka C i w dół. Na tym odcinku nie było do czego się przyczepiać, więc w ruch poszła IPA i taśma. Mam nadzieję, że się to w słońcu nie odklei ;)

 

8.jpg

 

;)

 

http://www.isg.webserwer.pl/wojtek/focus/121102/10.jpg' alt='10.jpg'>

 

Jakiś czas temu wsadziłem też maty grzewcze w fotele. Teraz przyszedł czas na położenie instalacji mat. Zestaw z tego co pamiętam jest dość konkretny, bo ma 2 poziomy grzania, termostat, bezpieczniki i wszystko jest ładnie na złączki porobione, więc należało "tylko" to rozłożyć i się gdzieś do prądu wlutować. No ale zacząłem od wywiercenia otworów w ramce mieszka:

 

11.jpg

 

Przycisk:

 

12.jpg

 

Przy okazji przykleiłem rzepa do przycisku od głośnomówiącego:

 

13.jpg

 

Następnie odcinek instalacji, który jest jeszcze pod fotelem (wcześniej tego nie mocowałem, wystawały tylko wtyczki od mat). Pod fotelem pasażera ładniej:

 

14.jpg

 

U kierowcy gorzej z miejscem, jak się nie przetrze to spoko. Jak tak to poprawię ;)

 

15.jpg

 

Instalacja upchnięta w tunel środkowy. Jako że bałem się brzęczenia itp. to sporo czasu poświęciłem na owijanie gąbkami, taśmami i mocowaniem do auta. Widać też już przygotowany "nowy" ręczny z chromowanym dzyndlem:

 

17.jpg

 

18.jpg

 

Dużo czasu straciłem na kombinowanie co zrobić z zasilaniem. Niestety nie ma u mnie oprawionego pinu 11 w złączu C17, więc wziąłem schematy i zacząłem kombinować. Bałem się podpinać pod np. tylną wycieraczkę, bo każda mata ma swój bezpiecznik 10A, a wycieraczka ma 15A. A jedyne "duże" były zbyt istotne, żeby ryzykować. W końcu podpiąłem się pod czerwono-biały w bodajże C18, czyli zasilanie po stacyjce całej skrzynki bezpieczników. Jest on poprzedzony bezpiecznikiem głównym 40A, więc powinno wystarczyć. W drodze powrotnej odpaliłem obie na maxa, radio i inne gadżety też chodziły i nie pierdykło ;).

 

Te czerwone kabelki to od mat, bezpieczniki schowane za skrzynką:

 

19.jpg

 

Skoro już taka demolka, to trochę odkurzyłem:

 

20.jpg

 

Dywaniki przemyłem i przetarłem Finessem.

 

Czas na montaż. Przy okazji założyłem ładniejszy mieszek, bo mój już popękany był.

 

22.jpg

 

Dodatkowo podłokietnik przykręciłem nowymi śrubami, bo te z zestawu są tak miękkie że zaczął się ryrać. Teraz jest sztywno ;).

 

Efekty końcowe. Jak wspomniałem, maty mają dwa poziomy grzania, sygnalizowane różnymi kolorami diod. Na 1 "biegu" przy tych temperaturach termostat odcina matę dokładnie w momencie, kiedy zaczyna być trochę za ciepło ;).

 

23.jpg

 

24.jpg

 

Przy okazji - postaram się następnym razem przejechać ramkę finishem, bo strasznie porysowana jest :D.

 

Chromy ;)

 

26.jpg

 

Ogarnięty dywanik

 

27.jpg

 

I takie tam, po ciemku.

 

28.jpg

 

29.jpg

 

W planach było więcej, ale przynajmniej zrobiłem to porządnie i uporządkowałem kabelki. Następnym razem poprawię kolejne pierdółki, które zalegają.

 

Ciepła w zimie życzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem. Jakaś nowsza wersja bo kostki są inne, ale po przełączniku i instrukcji poznaję, że firma się zgadza.

 

https://jafra.com.pl/product_info.php/cPath/134/products_id/806

 

Nie napisałem od razu, bo dostałem to bez opakowania a na instrukcji nie było nazwy firmy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przywiozłem zimówki z garażu, więc trzeba było je ogarnąć. Niestety nie miałem jakoś dużo czasu, dlatego umyłem tylko jedno koło, resztę robię dziś ;)

Przyznaje się bez bicia, felgi nigdy nie czyszczone :/

Oczywiście opona jest szersza od felgi ;)

20121102163418.jpg

20121102163428.jpg

20121102163449.jpg

 

Ta powinna być najbardziej zabrudzona, bo jest to przednie koło od kierowcy, a samochodem prawie zawsze jeżdżę sam :)

 

Na początek użyłem Attacku od Autolandu, ale ten ściągnął tylko powierzchowny brud :/ dlatego zaraz później, poszło mocne APC i bilberry 1:1

Pędzelek w akcji :-]

20121102165040.jpg

Na opony oczywiście Tenzi truck 1:5

20121102165102.jpg

20121102165319.jpg

W czasie, gdy ja bawiłem się pędzelkiem, śruby dostały kąpiel w APC

20121102165612.jpg

nie wiem dlaczego nie zrobiłem zdjęcia gotowej felgi :dontknow:

teraz tył :)

20121102171048.jpg

20121102171254.jpg

Środki użyte te same ;)

20121102172014.jpg

I na sam koniec Prickbort

20121102172034.jpg

20121102172350.jpg

Dziś jak skończę wkleję zdjęcia ;)

Na taki syf przydałby się jakiś mocny kwas np Kemko, ale niestety nie mam w arsenale :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

gary, super efekt :good:

akcja pod prysznicem to prawdziwy hardcore :kox:

 

Podsunę pomysł na przyszłość. Nie wiem jak u Ciebie ale w Łodzi, na myjniach ręcznych (tych gdzie jej pracownicy wcierają Ci w lakier syf z felg po poprzednim kliencie) można za parę złociszy, rozłożyć się z boczku, doczyścić felgi, skorzystać z myjniowego Karchera i ogólnie zrobić co potrzeba. Nie kosztuje to dużo a odchodzi sprzątanie w łazience ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.