Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Pojechałem dziś wyprać tapicerkę w brata megance. Ale tak popatrzył na moje auto i stwierdził: robimy full opcję :-]

Tak coś podejrzewałem i zabrałem ze sobą cały sprzęt. Mycie to standard: Prickbort + Iron-X na felgi, piana od VP - Advanced Snow Foam + dwa wiadra z nowym szamponem Zymola.

Tym razem nowy wynalazek spisał się na medal. Dobrze domywał, dobry poślizg etc. Na titaniumie położonym w zeszłym tygodniu (myłem też swoje auto) bajka :D

Postanowiłem też wypróbować nowy QD od Zymola. I jestem również przezadowolony. Z QD od zawsze używałem PB QD+, ale ten jest o niebo lepszy. Łatwa aplikacja, zero smug i szajn powraca :) Waterspoty (zostawione celowo) zlikwidowane w 100%. Polecam każdemu. W każdym razie na pewno na woskach zymola spisuje się idealnie. Zapaszek jabłkowy 8-)

 

Wracając do megane... Glinkowałem już kilka aut w swoim życiu, ale tak zatartego i zdezelowanego nie miałem jeszcze "pod łapami". Glinka DJ Gentle Gray. Jako poślizg - testowo też - użyłem tego nowego QD Zymola. Po raz kolejny spisał się. Ale nad glinkowaniem dachu (megane coupe) spędziłem godzinę... Ogólnie po jakiś 6h walki z przerwą na obiad udało mi się oblecieć całe auto. Jutro odświeżanie lakieru - AF Tripple + prawdopodobnie FK1000p. Boję się robić pełną korektę, gdyż auto było malowane przez 20 lakierników, każdy element kto inny. Były miejsca, gdzie na glince zostawał lakier. Wolę więc delikatnie odświeżyć i zabezpieczyć, żeby to to jakoś wyglądało. :evil:

 

Postaram się też jutro jakieś fotki klepnąć. Dziś nie miałem nawet telefonu ze sobą :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Umyłem parcha, bo jutro idzie do lakiernika. Progi, klapa tył, drzwi kierowcy miejscowo. Tak tylko wrzucę, co tam w Fordzie na klapie sobie lubi siedzieć (a i tak skromnie u mnie):

 

9.jpg

 

6.jpg

 

Reszta przy okazji, jak zrobią i poprawię po nich. Poza tym hologramy po Achillesie dalej straszą, ale jeśli po 1.11 będzie w miare ciepło to... :ad::ad::ad::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zabrałem się za Tico, bo już wyglądało bardzo źle :song:

-Mycie: szampon i rękawica Nigrin, APC się skończyło, więc użyłem piany VP ok. 1:8, stalówki i opony Tenzi En-Jee 1:3,

-Osuszyłem K2 pro,

-Lakier: Megs UC + aplikator Sonax (nie jest twardy, ale równy nacisk, więc nie robi się holo i fajnie się wypracowuje pastę), następnie AG SRP, zabezpieczenie FK1000p i miejscami 50/50 z BH Finis Wax,

-Opony: 4cleaner Black,

-Plastiki: AG BumperCare,

-Wydech: końcową cześć pastą K2,

-Szyby: Tenzi Glass,

-Środek: 4cleaner Cockpit.

 

P1010023.jpg

 

P1010016.jpg

 

P1010022.jpg

 

P1010021.jpg

 

Jutro chyba już zabezpieczę Focusa, bo później może być już kiepska pogoda. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś skończyłem zewnątrz megane brata... AF Tripple na rotacji i miękkim padzie APP + FK1000p. Brat robił :shock::shock::shock: a ja :/:/:/

 

Zadowolony nie jestem. Ale brak czasu żeby usiąść i każdy element z miernikiem badać i dobierać do niego pasty.

 

Jutro wrzucę jakąś fotkę po, bo nie mam ładowarki do telefonu ze sobą teraz :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziś ale w dwóch etapach. W poniedziałek popołudniu Magifoam + szampon Nigrin na 2 wiadra + suszenie + QD FK 425. Zdążyłem przed deszczem. W nocy i przez większośc wtorku padało więc jeszcze w środę podjechałem na lekkie przemycie podeszczowych waterspotów i ponowne odświeżenie QD FK 425 - zdjęcia ze środy.

 

 

ok1r.jpg

 

ok2yd.jpg

 

ok4v.jpg

 

ok5n.jpg

 

ok3h.jpg

 

ok6e.jpg

 

Felgi opony były nieco przykurzone od jazdy dlatego nie ma na nich szajnu.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły badass. Jak nie lubię BMW tak ta generacja piątki jest mega.

 

No ale wydech, plastik pod zderzakiem z przodu i git malina. Ja bym wywalił jeszcze ramki z rejestracji, ale to takie zboczenie. I tak są ładne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastik pod zderzakiem lewy będzie wymieniony bo mam już dawno kupiony zamiennik (o dziwo - zamiennik jest znacznie wytrzymalszy niż oryginał) i czeka na montaż. Oryginał niestety nie przetrwał spotkania ze zmrożonym śniegiem - prawy był już wymieniany bo już totalnie się połamał.

Wydech - będzie wymieniany więc póki co nie pieszczę go jakoś masakrycznie. ;)

Ramki dałem czarne bo inne mi nie pasują. Miałem swego czasu ramki w kolorze piano-black ale to taka tandeta, że się kolor bardzo szybko odbarwia na słońcu i wyglądają jak kupa. Dlatego kupiłem ze zwykłego, czarnego plastiku i jest spokój.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.