Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Thomas207, puszka po coli jest pusta czy tylko mi sie tak wydaje

 

Została gdzies 1/3, chyba czas na nowy wosk, bo Colli juz wysłużone ;)

 

Thomas207, z tą metką janka niezbędnego to chyba nie śmigałeś pa lakierze

 

Jasne, ze nie. Fibry nowe kupiłem i dopiero pozniej metki odrywałem.

Thomas207, a do czego ta IPA?

 

Kiedyś na forum była teoria, że Colli lepiej trzyma, jak lakier po cleanerze jest dodatkowo odtłuszczony za pomoca IPA. W sumie mam podobne spostrzezenia, więc po DG jeśli kłade Colli, czyszcze jeszcze lakier za pomoca IPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na forum była teoria, że Colli lepiej trzyma, jak lakier po cleanerze jest dodatkowo odtłuszczony za pomoca IPA.

W takim razie ja mam pytanie do ogółu forumowiczów: czy czasami nie jest tak, że jak przelecisz lakier cleanerem a potem IPA to cały cleaner zbierasz? Bo jakoś tak mi się od dawna wydaje...

Tzn. rozumiem, że może i dłużej leżeć na samochodzie potem wosk, jak go przetrzeć IPA, bo jest "suchy". Ale efekty wizualne, jak daje cleaner (bo daje) chyba niszczysz przecierając potem IPA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduj się.
Dokładnie to samo miałem pisać. Po czym masz tak niebieski pad Meg'sa?

 

Jak juz sie tak czepiacie, to tak, pierwsza fota jest 'w trakcie pracy'. Na umytym aucie polozylem nieuzywana fibre do wosku z ktorej nie zdarzylem oderwac metki do zdjęcia :lol:

 

Pad jest fioletowy, oryginalny Megsowy ktory mialem do zestawu NXT 2.0.

 

Co do cleanera i IPA - gdzies na forum byla fajna rozprawka na ten temat, ale nie moge znalezc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biszkopt, zależy czy cleaner zawiera jakieś wypełniacze - takie cleanery stosuje się po to, żeby zamaskować część rys. Jak przelecisz później IPA, to je wymyjesz. Jak dla mnie to praca na marne... przecież korekty nie robisz cleanerem, żeby sprawdzać jej stan IPA.

 

Jest temat na forum - cleaner to nie ipa.

 

Według mnie IPA można zastosować zamiast cleanera tylko po korekcie, jak lakier jest idealny i wystarczy go odtłuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebek0720, no właśnie ja w tej gestii, że cleaner to nie IPA. Ani się nie zastępują, ani się nie uzupełniają. Nie w tej kolejności, bo może przelecenię IPA przed cleanerem coś tam da, a może i nie da ;)

W sensie że i dla mnie to praca na marne smarować cleanerem a potem IPA.

 

Thomas207, a po przetarciu IPA po cleanerze, to czy lakier nie robi się mniej śliski?

 

Aha, żeby nie było, nie chcę nikogo ani niczego krytykować, tylko się czegoś nauczyć, bo może ja robię źle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na forum była teoria, że Colli lepiej trzyma, jak lakier po cleanerze jest dodatkowo odtłuszczony za pomoca IPA.

W takim razie ja mam pytanie do ogółu forumowiczów: czy czasami nie jest tak, że jak przelecisz lakier cleanerem a potem IPA to cały cleaner zbierasz? Bo jakoś tak mi się od dawna wydaje...

Tzn. rozumiem, że może i dłużej leżeć na samochodzie potem wosk, jak go przetrzeć IPA, bo jest "suchy". Ale efekty wizualne, jak daje cleaner (bo daje) chyba niszczysz przecierając potem IPA?

 

Jeśli robimy to po korekcie, cleaner nie ma sensu- po prostu po robocie wymywamy pasty, wypełniacze i jest czysty, goły lakier, którego wg tej teorii Colli będzie się trzymał najlepiej.

Cleaner ma za zadanie usunąć ten brud, którego nie usunie zwykłe mycie, glinka tym bardziej IPA (najlepiej jeśli jest ścierny). Bez niego wosk będziemy kładli na bądź, co bądź brudny lakier. IPA wymyje olejki i wypełniacze, więc teoria Cleaner + IPA nie jest pozbawiona sensu, jeśli to wash&wax ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc teoria Cleaner + IPA nie jest pozbawiona sensu, jeśli to wash&wax

 

U mnie sie sprawdza i tak czasem robie, szczegolnie pod Colli. Po inne woski raczej nie.

 

Nie żartuj, mam kilka takich ścierek nie tylko do auta i wiem, jak wygląda nowa, a jak płukana. Ta już była używana i to po niej widać.

 

Nie zartuje, kupilem dzisiaj rano w Tesco ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ze nie. Fibry nowe kupiłem i dopiero pozniej metki odrywałem.
Nie żartuj, mam kilka takich ścierek nie tylko do auta i wiem, jak wygląda nowa, a jak płukana. Ta już była używana i to po niej widać.

 

kolega fipa z policji jest ?bo jakims takim dochodzeniem tu zasmierdziało,ta metka narobiła takiego bałaganu ,że teraz to tylko thomas207 może w cieniu parkować auto. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji wymiany szczęk w ręcznym założyłem wreszcie dystanse H&R 20mm :D Jest teraz o wiele ładniej. Przy okazji wymiany tulei z przodu a później na ustawianiu zbieżności będę musiał zmniejszyć negatyw z tyłu. Na kolejny sezon szkoda zjedzonych oponek ;)

 

EDIT: nie mogę ustawić swojej kolejności zdjęć...

DSC_7520.JPG.1194f1acb3b63772f2c06fbfb26136cd.JPG

DSC_7524.JPG.b7b2f6930a1a9c9d28d057dea2c8618b.JPG

DSC_7523.JPG.f7a5b1cb36a224728152febf67db0089.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie jeszcze nie zrobione przy aucie,ale kupione do auta. ;)

Były pierścionki,były zaręczynki,no to teraz urodzinki i czas na turbinki. :song: - Turbo z BTB:

snb11055.jpg

btbb.jpg

Teraz trzeba znaleźc chwilę wolnego czasu na montaż,wycięcie kata i programik. . . :evil: Jak narazie wsio będzie na ori IC ku ... Oraz wyczekiwanie kiedy skończy się "dzwoniący od 2 lat" dwumas. ;) A wtedy na jego miejsce raczej wskoczy jednomas. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.