Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzisiaj dla swojego gwiazdowozu zrobiłem dość sporo. Z samego rańca wyczyściłem dokładnie całą smole z karoserii, zajęło mi to 3h ponieważ strasznie było zapuszczone... Po południu natomiast wykręciłem oba fotele i je odświeżyłem. Ładnie umyłem plastiki na nich i oczywiście trzeba było posprzątać pod fotelem. Jutro czeka mnie woskowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z samego rańca wyczyściłem dokładnie całą smole z karoserii, zajęło mi to 3h ponieważ strasznie było zapuszczone...

Nie wiem z czego korzystałeś, ale następnym razem kup Prickbort-a :good: Na mega zasmolonym aucie, gdzie po niektórych elementach "psikałem" po 3 razy, zeszło może 20-30minut... Dodam że glinka nie miała później prawie co zbierać... Natomiast na aucie pielęgnowanym na bieżąco wystarczy w 5 minut zaaplikować, 3-5minut poczekać, spłukać i jest bajka :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw tym walczyłem http://www.carplan-international.com/pl ... ar-remover później wyczytałem ze dobra do tego jest benzyna ekstrakcyjna i to właśnie nią czyściłem. Po rozpuszczeniu i wstępnym jej rozmazaniu mleczkiem przetarłem i jest git :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżyłem na szybko silnik w dupowozie...

 

dsc0522kopiowanie.jpg

 

dsc0523kopiowaniea.jpg

 

dsc0525kopiowanie.jpg

 

dsc0526kopiowanie.jpg

 

dsc0527kopiowanie.jpg

 

dsc0528kopiowanie.jpg

 

dsc0529kopiowanie.jpg

 

dsc0530kopiowanie.jpg

 

dsc0531kopiowanie.jpg

 

dsc0532kopiowanie.jpg

 

Stanowisko pracy... Szkoda mi było brudzić kostkę więc szybko na trawę za dom ;)

 

dsc0533kopiowanie.jpg

 

Na wszelki wypadek okryłem alternator, mimo że aku odłączony...

 

dsc0535kopiowanie.jpg

 

dsc0536kopiowanie.jpg

 

dsc0537kopiowaniem.jpg

 

dsc0538kopiowanie.jpg

 

dsc0539kopiowanie.jpg

 

dsc0540kopiowanie.jpg

 

dsc0541kopiowanie.jpg

 

dsc0542kopiowanie.jpg

 

dsc0543kopiowanieh.jpg

 

dsc0544kopiowanie.jpg

 

dsc0545kopiowanief.jpg

 

Część wody wydmuchałem, reszta wyparowała :)

 

dsc0546kopiowanie.jpg

 

dsc0547kopiowanie.jpg

 

dsc0548kopiowanie.jpg

 

dsc0550kopiowanie.jpg

 

dsc0551kopiowanie.jpg

 

Wiem wiem, można było dużo lepiej ale głównie chciałem odświeżyć bo już nie umiałem na to "paczeć", tym bardziej że auto za niedługo idzie znowu do mechanika więc jak wróci to poprawimy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GracjanS4, ile Ty masz autów ?? :D przydała by się osłona pod silnik bo chyba nie masz? :o

 

A4 jako dupowóz no i S4 ;) Osłona już założona, zanim auto było u mechanika to wykorzystałem ten czas i zawiozłem osłonę do pospawania bo w zimie oberwała kawałkiem lodu i niestety w jednym miejscu się poddała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalczyłem od 10 do 21 z przerwą na obiad ;). Naprawiałem co zepsuła baba z parkingu pod lotniskiem, ta od mycia wodą, wstydu i nadgorliwości. :wallbash:

 

Z rana mycie, odświeżyłem przy okazji wnęki, nadkola i koła. Potem jazda do Stodoła CarSpa Studio i zająłem się polerką - najpierw usuwanie niewyprowadzonych zmatowień z korekty, potem VP Achilles na całe auto. Btw. ten cleaner mi nie leży, pyli, kupa zachodu... muszę coś innego kupić. Jedyna zaleta to jego ścierność i to, że to lekki oszust ;).

 

:ad:

 

Polerka zajęła mi 5 godzin, potem wrzuciłem na to Nattysa Blue, zrobiłem oponki i plastiki. Jutro druga warstwa wosku, Brillanca, nadkola i szyby, wnętrza nie ruszę za bardzo bo goście jadą ;).

 

Fotki jutro wieczorem, więc nie brzęczeć mi tu że ich nie ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywna piana VP, APC z pędzelkiem, Prickbort, 2 wiadra z DJBTBM i rękawicą Wookie, zdjemowanie kół i mycie IronX oraz Bilberry, mycie nadkoli, woskowanie felg (FK1000P), maskowanie tasmą i jazda z malowaniem nadkoli czarnym półmatem + bezbarwny a nastepnie zaciski (niebieski metallic+bezbarwny) + tarcze w miejscu gdzie siada felga (cynk w sprayu i srebrny).

Wyszło ładnie - nadkola jak nowe. Zabezpieczone Bare Bones.

Odkurzanie środka, przejechana podsufitka Heavy Duty Carpet Cleaner, dywaniki prane Georgem.

Kokpit - Natural Look, Colourlock do elementów skórzanych, szyby Megs Glass Cleaner.

Na koniec Stripper dla miłego zapaszku.

W ramach odpoczynku skręciłem nowy regał do grażu i rozparcelowałem ostatnie zakupy z forum, Crystal Detail i ShowCarShine, Detailer.pl oraz MX.

Następnie plastiki Dionizosem, szyby Rain Clear, wydech Autosolem.

HDC na całość poza dachem gdzie testowo poszedł Lusso Oro, no i Carbon. Aha dodatkowo testowo na lewe przednie i tylne drzwi nałożony Body Wrap oraz EX-P.

 

Przedwczoraj zdjęty zderzak, odmalowana belka przednia, wymienione żarówki halogenów oraz H7 i postojówki reflektorów. We wnękach zderzaka przedniego i pod grillem zamontowana czarna gęsta siatka.

 

Ostatnio robiony przeszczep przetartej tapicerki fotela kierowcy z używki kupionej na aledrogo (używka 100, robota tapicera 180).

Ufff. Komory już nie dałem rady ogarnąć ale nie jest taka straszna.

Dodatkowo odmalowane boki podłokietnika oraz osłona bagażnika (porysowane przez poprzedniego właściciela). Oświetlenie wewnątrz zmienione na LED.

 

a no i odmalowane zawiasy drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywna piana VP, APC z pędzelkiem, Prickbort, 2 wiadra z DJBTBM i rękawicą Wookie, zdjemowanie kół i mycie IronX oraz Bilberry, mycie nadkoli, woskowanie felg (FK1000P), maskowanie tasmą i jazda z malowaniem nadkoli czarnym półmatem + bezbarwny a nastepnie zaciski (niebieski metallic+bezbarwny) + tarcze w miejscu gdzie siada felga (cynk w sprayu i srebrny).

Wyszło ładnie - nadkola jak nowe. Zabezpieczone Bare Bones.

Odkurzanie środka, przejechana podsufitka Heavy Duty Carpet Cleaner, dywaniki prane Georgem.

Kokpit - Natural Look, Colourlock do elementów skórzanych, szyby Megs Glass Cleaner.

Na koniec Stripper dla miłego zapaszku.

W ramach odpoczynku skręciłem nowy regał do grażu i rozparcelowałem ostatnie zakupy z forum, Crystal Detail i ShowCarShine, Detailer.pl oraz MX.

Następnie plastiki Dionizosem, szyby Rain Clear, wydech Autosolem.

HDC na całość poza dachem gdzie testowo poszedł Lusso Oro, no i Carbon. Aha dodatkowo testowo na lewe przednie i tylne drzwi nałożony Body Wrap oraz EX-P.

 

Przedwczoraj zdjęty zderzak, odmalowana belka przednia, wymienione żarówki halogenów oraz H7 i postojówki reflektorów. We wnękach zderzaka przedniego i pod grillem zamontowana czarna gęsta siatka.

 

Ostatnio robiony przeszczep przetartej tapicerki fotela kierowcy z używki kupionej na aledrogo (używka 100, robota tapicera 180).

Ufff. Komory już nie dałem rady ogarnąć ale nie jest taka straszna.

Dodatkowo odmalowane boki podłokietnika oraz osłona bagażnika (porysowane przez poprzedniego właściciela). Oświetlenie wewnątrz zmienione na LED.

 

a no i odmalowane zawiasy drzwi

 

Wszystko ładnie pięknie ale gdzie foty :mrgreen::evil::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dżepetto, jeździłeś już na Millersie czy to "pierwszy raz" bo jestem ciekaw opinii na temat tej marki...

 

Nigdy wcześniej na Millersie nie jeździłem. Wlany pierwszy raz,ale myślę,że będzie lepiej niż na poprzednim Mobilu1 5w50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nattys zaczął już znikać z auta więc z rana szybka akcja mycie na dwa wiaderka, potem achilles no i po jakimś czasie kolejna porcja natty's. Na felgi powęrdował FK 1000p Hi-Temp. Ogarnięty środek i przyklejone naklejki na szybki. Na kilka dni wystarczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki zbyt chaotyczne na konkretną relację, ale ten kto próbował coś "rzeźbić" i fotografować, powinien mnie zrozumieć. Szkoda że słońce na zdjęciach "po" było przyćmione, ale wyszło całkiem OK, nie zarzekam się że co do rysy, ale potrzeba "oka" i Brinkmanna żeby je dojrzeć. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.