Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam nadzieje że przy okazji pozbyłeś się katalizatora :song:

Ogólnie zapowiada się ciekawie ale przy nadwoziu będzie naprawdę sporo pracy, zwłaszcza przy naciąganiu i wypychaniu.

No i oczywiście lakierowaniu, będziesz to robił punktowo czy całościowo ?.

Jak całościowo to moze warto pomyśleć na zmianą na czarny ?

 

Pozbylem sie starego :P Ale jest nowy.

Wiem ze jest duzo pracy ale ja lubie prace, szczegolnie przy wlasnym aucie.

Elementy karoserii takie jak klapa i drzwi kierowcy beda wymienione na nowe lepsiejsze. Graty mam ale czasu nie mam i jak narazie nie chce mi sie bo mam wakacje i loooz.

Lakier bedzie robiony calosciowo w tym samym kolorze - Tytan metalik.

Czarny nie bo za duzo jest takich aut w czarnym.

Ma byc poprostu inny i bedzie ;)

 

Makki, widać że ja zwykle najwyższy poziom :song: Co MG to MG :good:

Czekam na filmik ;)

PS. Dojazd do nich dalej taki "wymagający" czy już coś lepiej ?

 

No MG pelen profesjonalizm.

Dojazd nadal wymagajacy ale nie dla S4 bo narazie stoi jak woz drabiniasty w porownaniu z tym co mozna zrobic ale Polska to nie elegancja Francja, wiecej niz -40 nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Makki_, Coś cichy ten wydech :P No i sapie :mrgreen::mrgreen:

 

Zrobisz tą glebę -40 i będzie ładnie, teraz trochę koza :-]

 

[ Dodano: 22 Lipiec 2012, 18:49 ]

Co prawda przy swoim nic nie zrobiłem ale trochę powalczyłem z fatrowozem... Mój "pierwszy raz" z maszyną, na razie tak żeby szkód nie narobić :song:

 

Wnętrze:

 

- odkurzanie

- plastiki - APC + PB Natural Look

- szyby - Megs Glass Cleaner

- dywaniki - APC + AP 303

 

Zewnątrz:

 

- Wnęki i detale - Surfex HD

- Odświeżenie lakieru - SwirlX - średni pad Urban ( auto dostało trochę błysku, do rys nie ma co podchodzić bez FG500 i futra, lakier kamień )

- IPA

- Cleaner - Dodo Juice Lime Prime - miekki pad Urban

- Wosk - Collinite 476s

- Opony - Nielsen Brillance

- Plastiki - AP 303

- Szyby - Megs Glass Cleaner + IPA + RainX

 

DSC_0419_Kopiowanie.jpg

 

DSC_0421_Kopiowanie.jpg

 

DSC_0422_Kopiowanie.jpg

 

DSC_0423_Kopiowanie.jpg

 

DSC_0424_Kopiowanie.jpg

 

DSC_0425_Kopiowanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a polerka jak się sprawuję ?? :ad:

 

Na razie się spisuje, pracowało się na początku średnio, potem trochę łatwiej, wszystko kwestia wprawy i doświadczenia :)

 

Według mnie clenera zeszło trochę mniej niż nakładać ręcznie na bawełnianym padzie więc w pewnym stopniu sukces ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dziś przyjechała dalsza rodzinka, więc w ramach tego, że się ostro nudziłem postanowiłem pojechać do warsztatu umyć samochód (tak wiem, jestem cholernie gościnny :lol: ).

Zabrał się ze mną kuzyn, jak dojechaliśmy i otworzyłem swoją "szafę tajemnic" (arsenał) to usłyszałem tylko "psychopata".

Standardowo niedzielny program - mycie, suszenie, na plastiki poszedł Natural Look od Megsa, koła, odkurzanie, plastiki wew i zew, doszło glinkowanie tylnej szybki, bo żywica pokapała z jakiegoś drzewa, wyglinkowana przednia szyba, mycie szyb, trochę się wnerwiłem, bo zanim podszedłem, żeby spłukać lubrykant to ten zasechł i nawet mycie go nie ruszyło, ale glinka już tak. Na początku roboty podjechał na myjnie Maciej (pozdrawiam) z DetailerShop i skwitował mój zapał do roboty - "Temu to się nawet w niedziele chce robić...".

 

 

Foty (sorry za jakość, ale nie chciało mi się ciągnąć ze sobą aparatu, więc telefon był grany)

BEFORE

packabefore.jpg

AFTER

packaafter.jpg

 

Jak wróciliśmy, ciotka się zadeklarowała, że wstawi mi samochód na odchamienie - coś czuję, że te wakacje będą pełne roboty - co mnie cieszy jako "początkującego psychopatę"

 

 

Dodatkowo postanowiłem przeprowadzić mały test płynu do szyb produkcji Castrol dostępnego na stacjach BP. Moja opinia?

KOZAK, pryśnięte na szybę, przejazd MF potem polerowanie MF i lux!

Niedługo chyba sobie go ściągnę przez warsztat, bo 16PLN... a z Castrolem współpracujemy, więc...

Polecam ten płyn, a w dodatku ma super zapach (melon, ale taki realny)

Pozdrawiam.

 

P.S.: Panowie, co myślicie, żeby do tego samochodu zrobić przednią tablicę formatu amerykańskiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś umyłem z lekkiego kurzu. Prewash z Glorii i MagiFoam. Mycie zasadnicze rękawicą CP, a szampon to Angel Wings (ahh ten zapach i wydajność!). Jako, że na aucie leży Shield to na koniec Quick Finish z tej samej stajni. Na oponki wyjątkowo po przerwie Endurance, na plastiki boczne oraz obudowy lusterek Dlux (new technology), a na felgi oraz tylni dyfuzor najnowsza technologia ze stajni gTechniq - EXO. Na razie wygląd OK. Zapomniałem najważniejszego - zrobić fot, ale to nadrobię jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przy moim, a przy kumpla. Tak z grubsza po prostu ogarnięte i potraktowane tym co mam w arsenale ;)

1hzdid.jpg

b6dpp3.jpg

1znvmlu.jpg

A tu już przy swoim, umyte Marolexem i pianą od VP, mycie na dwa wiadra również z szamponem od VP, później szyby potraktowane znów od Vp :D a na koniec po wysuszeniu fluffym FK Extra Slick Final Body Shine.

29dv0o3.jpg

w9wad1.jpg

2jbwu3q.jpg

inhipy.jpg

ndx4yr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.