Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Może nie dziś ale w ubiegłą sobotę ponownie przeprowadziłem zabieg POPRAWNEJ aplikacji wosku. Poprzednia nie była zbyt udana i wosk po 2 tygodniach spłynął (aplikacja była robiona trochę na skróty i to się nie opłaciło).

Dlatego teraz było:

- mycie wstępne na bezdotyku

- piana aktywna Magifoam

- mycie ręczne na 2 wiadra

- glinka ValetPRO żółta

- cleaner Dodo Juice Lime PRime

- wosk Collinite 476s

Robotę zacząłem o 12:30, skończyłem o 19:40 i padłem po tym na ryj bo w dzień nie było zbyt chłodno. Dobrze, że zimny browarek był w zasięgu to trochę podreperowałem siły...

Efekt wyszedł taki:

 

3mano.jpg

 

 

4mano.jpg

 

 

2mano.jpg

 

 

1mano.jpg

 

Do odgruzowania zostały felgi (nie miałem już siły żeby jeszcze je ogarnąc) i listwy zewnętrzne drzwi/zderzaki (kiedyś zrobiłem głupstwo i posmarowałem je czernidłem do plastików "Motorynka" - pokryło je warstwą tego czernidła a teraz miejscami pozłaziło i listwy zrobiły się ciapate, tak więc będę musiał to czymś zmyc i potem już pójdzie na to Auto Glym Vinyl & Rubber Care lub Auto Glym Bumper Care - zobaczę co ładniej będzie wyglądało).

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe bo chciałem podjechać do Latexu na doważenie kół na aucie. Niestety firma, która wydawałoby się taka profi ma doważarkę, której podpórki nie mieszczą się pod moim zawieszeniem (a to tylko fabryczny m-technik) :wallbash:

Co innego, gdybym miał jakąś wywaloną w kosmos glebę ale m-technika nie ogarniają...?

Będę musiał podjechać koło Shella przy Kauflandzie tylko tam z kolei doważanie jest uzależnione od pogody - jak pada to gość nie robi bo czujniki oszukuje.

Swoją drogą - XXI wiek, miasto 800 tysięcy ludzi i 2 doważarki na krzyż, z czego jedna nie ogarnia a druga pod chmurką i zależna od pogody... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makki_, na pierwszym zdjęciu (poza samą felgą) wygląda nieźle.

Szkoda że wszystko tak makabrycznie zardzewiałe

KR54321, Pozornie wyglada na zardzewiałe, to jest stare porzane audi to tylko lotna rdza :D Sam mam c4 tylko ze w budzie a6, i tył podobnie wyglada, ostatnio tarcze i klocki zmienialem to szczotka druciana sie ladnie doczyszczalo :-] W najblizszym czasie znowu koła aut, szczota na wiertare czyszczenie wszystkiego cynk i malowanie, tylko nie wiem czy baranka na to nie połozyc :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już to zacisk 4 tłok z Porsche, tylko że wtedy warunkiem jest żeby z przodu było 6 tłoczków....

Dlaczego?

 

Bo będzie za mała różnica w hamowaniu między przodem a tyłem i na mokrym lub przy słabszej przyczepności może tył blokować ;)

 

hebel z porsche 6tłok/4tłok potrafi zablokować wszystkie 4 koła przy predkości 200km/h więc nie ma lipy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma z przodu z Porsche, a z tyłu dał większy właśnie z A8.

 

Nie wiem dokładnie ale w A8 D2 a dokładnie w S8 największe z tyłu to chyba były 256x22mm więc jest to chyba to samo co Makki ma u siebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.