Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

michal_s87, jak zazwyczaj bra wygląda nieciekawie w mojej opini, to u Ciebie pasuje super :good:

wg wielu to kontrowersyjny mod, mi się podoba :)

Smaczku dodaje fakt, że to jedna z niewielu (jeśli nie jedyna) w polsce oryginalna bra z amerykańskiej wersji b5.

 

[ Dodano: 1 Czerwiec 2012, 20:58 ]

Domel, tak, byłem przejazdem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośnie nam....

 

fota pozorowana, maszyna stoi.... :D:P więc....

 

mieszacz

 

jest na dobrej drodze... :lol:

 

Hola, hola! Biedy nie narobił!

 

... no, może czasem kablem przejechał :D

 

Ale pół fury dziabnął HDC maszynowo + Concours... Zobaczymy w słońcu :-]

 

Pawle, podzieliłbyś się doświadczeniem odnośnie Concours'a? Po jakim czasie polerować itd? :o

 

Mat's Może ze mną coś nie tak, ale on nie pachnie żadnymi goździkami. Ewidentny cynamon :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i udało mi się wreszcie zabrać za rodzinny autobus :D Kia Sorento rocznik 2011, kolor okreslony w cenniku jako "diamentowy" ma naprawdę dużo uroku a po nawoskowaniu

robi się niezłe lusterko! najlepszy srebrny z jakim miałem okazję pracować ;) silnik 2.2crdi 197KM, 437NM, skrzynia 6biegowa automatyczna,

najbogatsza wersja wyposażeniowa, całkiem wygodny krążownik ale jakość plastików wewnątrz tragiczna, porównywalna z oplem corsą d, albo sprinterem... Dobrze, że

zmontowane to porządnie i po blisko 40kkm nic nawet nie piśnie czy skrzypnie. Autko od początku pod moją opieką, więc lakier właściwie nie ma żadnych

swirli, zawsze z zewnątrz czyste i błyszczące, przyznam szczerze środek mnie nie interesował, ale ojciec prosił już długi czas, żeby zrobić coś z wnętrzem, roczne dziecko potrafi

wyrządzić sporo szkód :D Nie mam zdjęć przed niestety, bo w połowie pracy zorientowałem się, że warto by coś pokazać. Musicie mi uwierzyć

na słowo, pod fotelami, na podłodze tony frytek ze znanej wszystkim sieci fast food, mnóstwo okruchów, papierków, wykładzina i dywaniki prócz miejsca

gdzie siedzi kierowca brudne od wymiocin :o Ogólnie niezły burdel. Miałem o tyle łatwiej, że w zeszłym tygodniu udało mi się autko wyglinkować,

nawoskować, wystarczyło więc porządne mycie, troszkę poprawek i mogłem przystąpić do wnętrza, na które zeszło mi dobre kilka godzin nieprzerwanej

pracy. Samochód mimo tylko 36tys przebiegu i 10 miesięcy dostał za swoje. Do tego jak na złość wyzionąć ducha postanowiła moja myjka ciśnieniowa,

więc mycie karoserii:

Szampon Megsa gold class, plastiki natural shine, oponki diamondbrite tire dressing ( swoją drogą całkiem niezły jak za te pieniądze, w dość

nieprzyjaznych warunkach utrzymuje się ok.3 tygodni ;) ) Osuszony także ręcznikami megsa.

Wnętrze też opcja mocno budżetowa, obyło się bez drogich preparatów, ale jakoś sobie poradziłem :

*apc, nawet nie pamiętam jakie, ale pomogło mi bardzo przy praniu wykładziny i dywaników,

*natural shine na plastiki

*skóra wyczyszczona preparatem tenzi, kosztuje smieszne pieniądze a fibry po praniu były kolorowe od róznych pozostawionych na fotelach barwnikach i

zanieczyszczeniach.

*skóra zabezpieczona Gold Class Leather Cleaner & Conditioner megsa.

Ilość zdjęć mocno ograniczona szybkością mojego internetu ;)

Jedna fotka przedstawiająca tunel środkowy przed przystąpieniem do prac:

 

64342371.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Nim zabrałem się za odkurzenie zająłem się doczyszczeniem pedałów:

55992066.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Potem przyszła kolej na tapicerkę :

68011567.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Siedzisko kierowcy, aparat kiepsko to ujął, ale biała ta mf już nie była :D

 

 

37273170.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Ostatni etap czyszczenia foteli:

 

88885002.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Bierzemy się za oczyszczone wcześniej przy pomocy APC plastiki:

 

63291331.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

No i mamy efekt końcowy, bez fajerwerków, ale nareszcie czysto i ładnie pachnie :

 

65221506.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

54831425.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Cały samochód ( wiem, miszcz "fotoszopa" :D ) :

43342051.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

To by było na tyle, dzięki za uwagę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle, podzieliłbyś się doświadczeniem odnośnie Concours'a? Po jakim czasie polerować itd?

 

Kuba nie przyzwyczajaj się tak do tego Concoursa/

 

Ale pół fury dziabnął HDC maszynowo + Concours... Zobaczymy w słońcu

 

W jakim słońcu ? :-]

Po każdym panelu była inspekcja. Więc nie marudź.

I to było 2 podejście do maszyny więc nie ma tragedii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kuba nie przyzwyczajaj się tak do tego Concoursa/

 

Na aplikatorze jeszcze na pół samochodu zostało, poza tym wypłata się zbliża, więc... 8-)

W jakim słońcu ? :-]

Po każdym panelu była inspekcja. Więc nie marudź.

Ostrym! :evil:

Taka tam inspekcja halogenem... Słoneczko prawdę Ci powie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altay, elegancko :) Sorento spoko. Podoba mi się stylistyka wnętrza. Boczek jak w C-klasie W204 :) Imho ładniejsze auto od ix35/Sportage. Wuj sobie ostatnio kupił. Też XL. Bajerów co nie miara, jakość chyba jednak lepsza niż w Sprinterze, ale stylistyka nie najszczęśliwsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko od początku pod moją opieką, więc lakier właściwie nie ma żadnych

swirli, zawsze z zewnątrz czyste i błyszczące, przyznam szczerze środek mnie nie interesował, ale ojciec prosił już długi czas, żeby zrobić coś z wnętrzem, roczne dziecko potrafi

wyrządzić sporo szkód :D Nie mam zdjęć przed niestety, bo w połowie pracy zorientowałem się, że warto by coś pokazać. Musicie mi uwierzyć

na słowo, pod fotelami, na podłodze tony frytek ze znanej wszystkim sieci fast food, mnóstwo okruchów, papierków, wykładzina i dywaniki prócz miejsca

gdzie siedzi kierowca brudne od wymiocin :o Ogólnie niezły burdel.

Sorry że pytam, ale wyjaśnij mi jak to możliwe że z zewnątrz jak napisałeś "prawie igła", a w środku frytki, wymiociny itp. Póki nie znałem tego forum podczas zwykłego mycia sprzątałem wnętrze chociaż "z grubsza", tym bardziej że wymiociny średnio pachną... 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Camel -Dzięki ;) co do plastików w niektórych miejscach mimo takiego przebiego już są mocno poprzecierane :shock:

Stanley08- wymiociny był wytarte szmatką zaraz po fakcie, ale plamy zostały ;) Poza tym nie moje autko, nie jeżdżę nim także nie interesowało mnie to ;) Zazwyczaj kiedy pracowałem nad swoim to przy okazji zająłem się sorento, ale więcej jak 2-3h nigdy nie poświęciłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle, podzieliłbyś się doświadczeniem odnośnie Concours'a? Po jakim czasie polerować itd? :o

 

Jak to Zymole - duży druk na kontretykiecie prawdę mówi 8-)

Po pre-polish, możesz zostawić już na dłużej, to co zostało po pierwszym kroku już nie "przyschnie"... ;)

 

Zapach zdecydowanie cynamon, coś Twojemu czeladnikowi się pomyliło... :-]:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj A6 z okazji dnia dziecka załapało się na wymiane oleju- jak zawsze Liquy Moly ;)

Dzisiaj A3 i A6 dostały komplet ledów na zewnątrz - tablica + postoje przód 8-)

A3 umyta na 2 wiadra szamponem RS, A6 może dzisiaj też się załapie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj z grubsza ogarnąłem pod maską :)

mycie mocno stężonym APC Nielsena, później lekkie płukanie, rurki IC przetarte Mothersem Mag&Alu Polish i na koniec CarPro Perl na plastiki i gumki

 

Obrazek

 

Podoba mi się :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.