Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wczorajsze popołudnie spędziłem razem z Picasso :mrgreen:

040320123260.jpg

040320123263.jpg

040320123264.jpg

040320123265.jpg

040320123266.jpg

 

#1 - Magi Foam

#2 - dwa wiadereczka+gold class+rękawica CarPro

#3 - T&G Remowver

#4 - glinkowanie

#5 - znów mycie

#6 - CG Wet Mirror Finish

#7 - na przednią szybę poszła nowa warstwa TGG

 

Środek i komora zrobione dzień wcześniej.

 

Przy okazji na jednym elemencie szukałem odpowiedniej kombinacji past i padów do zrobienia korekty maszynowej. Wydawało mi się, że pójdzie lepiej, bo PF2500 na żółtym 3M zbiera ale niezbyt zadowalająco. Następnym razem spróbuję jeszcze kombinacji Pro Snake od Urbana + PF2500.

 

I jeszcze coś dla mistrzów wet-sandingu:

040320123269.jpg

 

Dziś czeka mnie jeszcze Volvo ale tu to tylko z grubsza na bezdotyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem pracowity dzień, ogarnąłem trochę auto po zimie. Posprzątałem w środku, umyłem plastiki, szyby itd., umyłem podwozie i silnik z soli, odświeżyłem lakier,nałożyłem wosk, przygotowałem letnie koła do sezonu. Muszę jeszcze zakupić dystanse do kół-założę je przy okazji zmiany kapci na letnie :wink:

 

DSCN2061.jpg

 

DSCN2049.jpg

 

DSCN2045.jpg

 

DSCN2052.jpg

 

DSCN2037.jpg

 

DSCN2042.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyłem bardzo upierrr... Sporta.

- Felgi Tenzi Truck 1:50

- Presprej z Karchera i NK200 w niewiadomym stężeniu

- Ręczne mycie szamponem marki szampon.

Podczas spłukiwania zauważyłem, że do momentu gdzie nie było dużo brudu spod kół wosk kropelkował wyśmienicie, a niżej była jedna wielka plama.

- Drugie mycie na dwa wiaderka

Było już lepiej, ale zaproponwałem mojemu wiaderku kropkę Trucka.

-Trzecie mycie na dwa wiaderka, zwłaszcza dołów.

Oprócz tylnych drzwi (?) kropelkowanie wróciło praktycznie wszędzie, jest intensywne i wyraźne. Jestem bardzo zaskoczony. Coś jest w tym o czym mówił Evo - mam na myśli glinkowanie w celu zwiększenia wydajności woskowanej powierzchni. Zwłaszcza w takich warunkach dogłębne doczyszczenie wskazane.

 

Potem wymyłem A6 i stopniowo proponowałem uratowanie #105, ale niestety z mizernym skutkiem.

Wleciały letnie + Brillance na oponki i Tar Remover na zewnątrz jako "niedokończone sprawy" :) Zimówki Truckiem 1:50 + szczota intensywnie wymyte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dziś rano zawiozłem autko do malowania to znaczy tylni zderzak, klapa, dach oraz tylni błotnik ponieważ wymagało już tego od samego zakupu auta, w środę-czwartek odbieram, prosiłem aby nie polerować auta :D:D

 

zobaczymy co z tego wyjdzie, do tego dziś zamówiłem kilka nowinek do auta, pochwale się jak dotrą paczki ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnim myciu felg zabrałem je do domu na małe spa :-] a dokładniej mała korekte, czyszczenie zakamarków, wosk.

 

Małe 50/50

imgp5061.jpg

 

Detale

imgp5102a.jpg

 

Colli, a dokładniej dwie cienkie warstwy, ciekawy jestem ile się utrzyma...

imgp5109s.jpg

 

imgp5135x.jpg

 

Felgi czekają na nowe oponki i pewnie jakieś dystanse :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoop, na tej fotce lepiej widać ;) dlaczego do wymiany na "krótką wersję" ?

 

imgp5126.jpg

 

Kobi, dzieki. Korekta róznie, tam gdzie się dało czyli ramiona FG500+ biały pad flexi, wykończenie FF300 na zółtym, zakamarki recznie tricolorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.