Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Auto odkurzone w środku, wyczyszczone i od świeżone plastiki skóra wyczyszczona i zabezpieczona.

Tyle pogoda dała zrobić, zimno jest :)

 

Autoglym V&R po spsikaniu na dywaniki zamarzł musiałem przenieść się z czyszczeniem dywaników gumowych o domu :P:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Camel- co prawda to nie ja psikałem, ale chciałbym się dowiedzieć co masz na myśli. odkąd pamietam to w czasie mrozów tata psikał wd-40 do kłódek, zamków w furtce/bramie i nic sie nie działo. masz jakieś przykre doświadczenia z takim sposobem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a co jest do wszystkiego to jest do... :) WD40 zawiera parafinę, którą bardzo dobrze znacie z ON oraz zamarzających filterków ;)

Poza tym WD40 jest przereklamowany (coś jak marketowe woski/chemie), o wiele lepsze są środki np. CX-80 czy Wurtha.

Dlatego po każdym użyciu tych penetratorów, warto użyć smaru choćby w spreju, albo nanoszony na kluczyk np. grafitowy. Słyszałem też o patentach z płynem hamulcowym, ale nie używałem nigdy bo one oprócz dość żrącego działania są hydrofobowe, więc mogą podwyższych swoją temperaturę krzepnięcia bardzo łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

A tam przesadzacie z tym WD-40. Z 10 lat temu już go stosowałem, zawsze przed zimą i nie tylko do zamków i nigdy nic nie zamarzło a auto stało non stop na dworze. Zamek wytrzymał 11 lat takiego traktowania i innego smaru nie widział. A używany był cały czas, bo auto miało centralny ale bez pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno wd-40 jest lepszym rozwiązaniem niż dedykowane odmrażacze do zamków, rozmawiałem z klucznikiem i stanowczo odradził mi ich użycia z tej racji iż zostawiają po sobie smar do którego lepi się wszystko i później wszystko szlag trafia. powiedział że lepiej już psikać czymś wd-40-podobnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rychu, weglus, popieram !

Sam ostatnio walczyłem z zamkami przy użyciu wd-40+podgrzewania i chodzą jak należy :D

Ps. do tej pory stosowane w rowerze gdy występowało "piszczenie", świetnie wypiera wodę i nigdy nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych!

 

Co do tematu:

Oczyszczone gumowe dywaniki,dressing na opony,przetarte wnęki drzwi z kilku kropel wody, odświeżony środek delikatnie, przymiarka grilla i ciągłe poszukiwania felg na wiosnę ;) A i zagarażowało sobie na noc w zamkniętym, ogrzewanym pomieszczeniu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja żadnego syfu/wd/smarów do zamków nie pcham i też działają...

 

Jako, że mrozy srogie, to sobie chociaż dojazdówkę umyłem (była dziwnie mocno brudna...), APC + Sonax Xtreme, na oponę SV Pneu Matt, na felę SV Nano Express.

 

Teraz się czaję, żeby w garażu umyć auto ONRem, bo jest tam +6, ale jakoś nie mam werwy do tego :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu umyłem Polo, warstwa kurzu przyprawiała mnie już o ból głowy, a wnocy jakby na złośc spadł śnieg i zamiast suchych ulic mam pluchę : c Dressing mi zamarzł i przednia listwa dośc szara : <

Sheeting Titaniuma mnie pozytywnie zaskoczył, nakładalem z półtora miecha temu i zanim skończyłem płukać drzwi (tj. przejazd z prawej do lewej' to były już suchutkie, myty 2 razy proszkiem na bezdotyku. :good:

 

1. Gloria + Neutral

2. Bezdotyk program 1 czyli proszek na gorąco, po tem spłukiwanie

3. Gold Class na 2 wiadra

4. Na koniec Field Glaze

 

dsc7599.jpg

 

dsc7601e.jpg

 

Wspaniała morka na drugim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.