Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

A apteczka to w jakim celu?

 

Ja kupuje zawsze apteczki z DIN 1364. W Niemczech i Czechach przydałoby się coś takiego mieć 8-). Cena korzystna: bo w supermarkecie to koszt koło 20 kilku złotych, a każda zgodna z normą ma praktycznie to samo. Jeżeli nikomu się nie pomoże to zawsze zostaje kilka plastrów, rękawiczki i super fajne nożyczki :D, które można używać do ciężkich prac ;). Moim zdaniem warto :good:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Myślałem, że coś się w Polsce zmieniło bo jak na razie nigdy nie była obowiązkowa...

W PL apteczka jest ZALECANA.

Oznacza to ze interpretacja przez służby jest dowolna: mogą nie sprawdzac, sprawdzać i w razie braku upomnieć, mandat 100zł :D

Nie zmienia to faktu że każdy normalny człowiek wozi ze sobą apteczkę, zwłaszcza jeśli wybieramy się do krajów wysokorozwiniętych - tam jest to ściśle obowiązkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrl, czemu CGP stosujesz wewnątrz a Fast Glass'a na zawnątrz?? to troche nielogiczne. Bardziej efektywnie wykorzystasz te środki stosując je odwrotnie. w końcu CGP lepiej poradzi sobie z rozwalonymi na szybie owadami czy zaschniętymi plamami niż Fast Glass :kox:

 

AutoGlym Car Glass Polish stosowałem wewnątrz bo już trochę tłuste były i była delikatna mgiełka na szybie w nocy źle się z tym jedzie ;) niestety teraz owadów brak w UK ;)

 

[ Dodano: 17 Listopad 2011, 17:59 ]

O ile kolega nie ma przyciemnianych szyb...

Mam przyciemniane ale tylko z tyłu ja stosowałem na przód i boki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że coś się w Polsce zmieniło bo jak na razie nigdy nie była obowiązkowa...

W PL apteczka jest ZALECANA.

Oznacza to ze interpretacja przez służby jest dowolna: mogą nie sprawdzac, sprawdzać i w razie braku upomnieć, mandat 100zł :D

No to takiego mandatu nie przyjmujesz i w sądzie załatwiasz sprawę... Noszenie czapki w zimę też jest ZALECANE :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PL apteczka jest ZALECANA.

Oznacza to ze interpretacja przez służby jest dowolna: mogą nie sprawdzac, sprawdzać i w razie braku upomnieć, mandat 100zł :D

 

bzdura!

w prywatnym samochodzie osobowym NIE MA! takiego obowiazku

i NIE MA! dowolnych interpretacji

jednak niewielu wie ze taka apteczka jest wymagana np.: w samochodzie

sluzbowym co wynika z odrebnych przepisow mowiacych ze pracodawca

zobowiazany jest zapewnic apteczka w miejscu pracy a wlasnie takim

miejscem jest samochod sluzbowy

dodatkowo w apteczke doraznej pomocy powinny byc wyposazone:

autobusy, taksowki, pojazdy ciezarowe przewozace osoby poza kabina

kierowcy, pojazdy do nauki jazdy oraz egzaminowania

 

co nie zmienia faktu ze warto taka apteczke miec, mozna zrobic wiele dobrego,

dbajac jednoczesnie o wlasne bezpieczenstwo

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Białymstoku spadł pierwszy śnieg więc dzisiejszy dzień spędziłem na przygotowaniu auta do zimy.

 

Z zewnątrz:

- dokładne, dwukrotne mycie Tenzi Special 1:10 - pierwszy raz kilka dni temu, drugi dziś bezpośrednio przed wstawieniem do garażu

- decabit - zupełnie niepotrzebny po Tenzi, nic nie ściągnął, szmatka czysta. Fakt - 12000km temu (5 miesięcy) robiona była pełna korekta więc zbyt wiele "ulicznej treści" się nie naniosło

- glinka - była czyściuteńka - patrz wyżej (niepotrzebne "wywalenie kasy")

- Clearkote Vanilla Hand Glaze przy wsparciu Makity

- Collinite 476

 

Wewnątrz:

- ogólne sprzątanie (odkurzacz karcher, troszkę APC Megsa tu i tam)

- dressing PB Natural Look na plastiki

- szyby Megs

- uszczelki - APC, późnej delikatnie IPA 1:2 (najpierw test czy nie zeżre), na koniec Autoland "do uszczelek" aplikowany gąbką kuchenną (szyby bez ramek więc czynność niezmiernie istotna)

 

 

Autko ponownie nabrało przepięknego blasku - Clearkote VHG świetnie "robi robotę" - lakier uzyskał przepiękną głębię. Pojazd przygotowywałem w salonie samochodowym - pracownicy stwierdzili iż powinienem wstawić swoje trzyletnie auto na wystawkę, gdyż wygląda lepiej niż większość nowych...

 

Czas pracy - ok 5 godzin. Żeby nie makita, zdecydowanie byłoby duuuużo dłużej a tak praca wykonana a ręka nie boli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-opryskałem auto VALET PRO pH Neutral Snow Foam z opryskiwacza ciśnieniowego,

-stalówki Tenzi En-Jee,

-następnie ostatni program na myjni,

-zmieniłem dywaniki na gumowe,

-plastiki w środku Meguiar's Natural Shine,

-plastiki zewnętrzne Valet PRO Dionysus Trim Glitz,

-opony Nielsen Brillance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi aluminiowe umyte na 80 % :)

dsc02106qj.jpg

dsc02111hv.jpg

Po samym "atack" efekt słaby

dopiero tar remover i nafta coś ruszyły ale tez nie do końca :/

myślałem że np: benzyna ekst. usunę klej po ciężarkach ale nie ma szans trzeba zinwestowac w coś lepszego :mrgreen:

dsc02114ch.jpg

dsc02118eb.jpg

dsc02120hp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy myją felgi :) moje też czekają na mycie, tymczasem auto u mechanika- do wymiany czujnik ABS'u- trzeba zadbać o bezpieczeństwo, a hamowania w zimie bez ABS'u sobie nie wyobrażam :shock:

 

oddając auto do mechanika dokładnie je umyłem, nie lubię oddawać brudnego auta- zawsze się ktoś oprze, otrze itp :cry: a poza tym jak byłbym mechanikiem to przyjemniej by mi sie pracowało przy czystym aucie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.