Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Walczę z zamontowaniem nowego radioodtwarzacza. Okazało się bowiem ze kupiony adapter/ramka na 2din posiada otwór który wcale nie jest wielkości 2 din...

Musiałem wiec zmodyfikować co nieco. A ze lubię takie rzeźbiarstwo to czas mija przyjemnie. Musiałem tez zmodyfikować ramkę ,bo ta która dostałem z radiem nie jest oryginalna i po zamontowaniu były paskudne szpary.

Tak to wygląda:

23102011152.jpg

 

Cala konsola środkowa ,ramki zegarów,zmodyfikowane pod tweetery "trójkąty" lusterek i elementy tunelu środkowego jada teraz do poflokowania.

A ma to wyglądać tak:

flockprzykad1.jpg

 

To oczywiście tylko zdjęcie poglądowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

A ja, co prawda wczoraj, umyłem Touringa w następującej kolejności:

- piana VALET PRO Neutral Snow Foam.

- w międzyczasie na felgi poszedł VALET PRO Bilberry Wheel Cleaner

- również w "międzyczasie" detale wypędzelkowane APC PB

- potem auto zostało opłukane od dołu do góry

- mycie na 1 wiadro szamponem PB Slick

- płukanie

- i dokładne osuszanie.

 

Dzisiaj przetarte QD Megsa i na tak "przygotowaną" powierzchnie została nałożona jedna warstwa Coli 915.

 

Ps. Na szyby poszedł Rain-x, poprzedzony dokładnym myciem AG Fast Glass.

 

Na koniec na opony dressing od SURF CITY GARAGE.

 

Całość prezentuje się całkiem przyzwoicie.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mycie+glinkowanie drzwi, dolnych partii tylnych błotników, zderzaków i maski + duragloss #601 + duragloss #105 :good::good:

śliskość lakieru :shock::song:

trochę się napracowałem przy nakładaniu #601, może to wina tego, że za mało aplikowałem, za to polerowanie #105 ręcznikiem POLISHANGEL® Soft Heaven Wax Towel to po prostu bajka, raz, że #105 łatwo się poleruję a dwa, że ten ręcznik jest magiczny ;)

 

 

jutro czeka mnie mycie kół, bo dzisiaj nie miałem dostępu do myjki ciśnieniowej i zapomniałem z domu bilberry...

 

we wtorek za to sprzątanie wnętrza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hoho, widzę Panowie, że ostro pogrywacie ostatnio, ale to pewnie z powodu nadciągającej jesieni.

 

A ja dziś skromnie, ale zdziwiłem się, że aż tyle mi to zajęło (3h). Położyłem SV Seal Feed i trochę wypędzelkowałem uszczelki pędzelkiem od SV (bardzo fajny), bo się trochę piasku tam nazbierało. Starałem się zrobić to sumiennie, bo kolejna aplikacja już chyba dopiero na wiosnę.

Jeszce zostało mi kilka rzeczy zrobić w środku, ale to już nie dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jak tu zonie wyjasnic, ze znow nie bedzie mnie w domu caly dzien?

 

To proste, wstajesz zanim sie obudzi, wychodzisz i zostawiasz kartke :D Na koniec pracy wychylasz kilka bronksow zeby lepiej po Tobie splywalo :D Wrzucanie relacji lepiej zostaw sobie na niedziele wieczor lub poniedzialek w pracy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro walcze dalej... plan

lakier- SRP + CG WMF + 2 x 476

plastiki i opony- AG bumper care + VP traditional tyre

środek- odkurzacz, apc + PB NL

 

job done :D może nie do końca bo jedna warstwa coli ale we wtorek lub środę dojdzie druga ;)

 

Przy okazji zrobiłem mały test- na połowie pod coli wrzuciłem PB PP a na drugą SRP. Zobaczymy jak z trwałością :idea:

 

Poniżej marne 50/50 po fg 500 + sf 4000

 

dsc01159ww.th.jpg

 

Po zrobieniu 4 zdjęć padła mi bateria w aparacie :zly::wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spons, :good:

a dopiero teraz do mnie dotarlo ze nie opisalem co i jak, wiec jedziemy:

- kola zrobione wczoraj, dzis podmianka, letnie czekaja na swoje 5 minut i bedzie CQ,

- silnik: APC+pedzel+szczota Daytona, dresik 303 AP, powierzchnie lakierowane: stajnia DG,

- zewnatrz: mycie, odsmolenie, glinkowanie, mycie, nastepnie #601 i podwojna 105'ka, plastiki PB TR,

- wewnatrz: odkurzenie, wymiana dywanikow na zimowe, plastiki pedzlowane APC- dresik PB NL + 303AP

 

[ Dodano: 23 Październik 2011, 22:22 ]

DawPi, to akurat nie przejdzie, nigdy w weekend a tym bardziej przed 1 listopada, ale chyba to ja zonke z dziecmi oddeleguje do tesciowej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi przygotowane do zimy, po 5 sezonach lakier schodził i pojawiły sie purchle- więc:

- lakierowanie proszkowe

- okazało się że 1szt jest do prostowania, a w zasadzie wystarczyło minimalne planowanie piasty

- zabezpieczenie- 2 felgi IPA + FK1000, następne 2 Wolfgang Cleaner+ Deep Glos

- dekielki na czarno

- odważniki pomalowane w kolor (dobrałem bardzo podobny odcień z palety fiata)

 

1004180q.th.jpg1004187b.th.jpg1004188r.th.jpg24102011138.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastiki wyczyszczone SV Plastic Wash, zabezpieczone SV Protecton, szyby wymyte SV Crystal Glass Cleaner, a środek przetarty SV Quick Interior Finish. Ah, i na lakier SV Nano Express.

 

Powiem Wam, że dobrze wbrałem markę SV, jako podstawowy zestaw do pielęgnacji mojego dupowozu. ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.