Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zabrałem się za mycie auta, udkurzanie, glinkowanie, AIO Cherry Glaze i PB Trim Restorer na tworzywa i opony. Zajęło mi to ok.4.5h, ręcę bolały. Nie wyobrażam sobie jak można korektę lakieru ręcznie robić w 4h. Odkurzałem i myłem szyby na przemian nakładając AIO a i tak ręce bolały pod koniec. Wosku już nie zdążyłem nałożyć, bo było po 20-tej. Ale autko wygląda bardzo ładnie. Widać pewne niedociągnięcia w polerowaniu po AIO to się dzisiaj poprawi, może to wina mikrofibry, zużyłem 2szt na całe auto do polerowania, takie z Carrefoura. Na wiosnę trzeba się postarać o polerkę, bo korekty nie będę robił ręcznie, chyba że 1 el. dziennie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Może nie dziś ale wczoraj :)

Odkurzyłem Corollę i Lancera. A dodatkowo w Toyocie powalczyłem troszkę z szwami w kierownicy (szczoteczka + APC) oraz przyciskami od pasów. Następnie po oczyszczeniu plastików nałożyłem PB Natural Look :)

 

52580457407024587949.jpg

88161293633318726392.jpg

66563275336287806108.jpg

44499809751050131002.jpg

88264156300997184958.jpg

 

Wybaczcie za jakość ale tylko telefon miałem przy sobie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj u szwagra w Focusie 2 wyczyściłem wszystkie plastiki Tenzi TopEfekt KOK GT i na to nałożyłem Autobrite Pink Sheen. U siebie plastiki tylko przetarłem nasączonym Pink Sheen-em aplikatorem, później ValetPro Bilberry Wheel Cleaner na felgi i opłukałem auto ostatnim programem na myjce, Nielsen Brillance na opony i Nielsen S-A-S na plastiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj małe czyszczenie swojego auta... bo juz syf byl okrutny...

 

na poczatek poszła komora na koło zapasowe.

 

dscn5730l.jpg

 

jutro umyje i naczernie zapasówke.

 

pozniej małe, szybkie czyszczenie zawiasów.

 

przed:

dscn5733.jpg

 

po: (troche jeszcze brudne, ale na zywo jest o wiele lepiej niż na zdjeciach)

dscn5737.jpg

 

i małe szybkie pranie całego auta:

dscn5739m.jpg

 

 

jutro zdjecie kół, mycie kół, mycie nadkoli, mycie auta i woskowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzinny Van musi mieć jakiś sportowy smaczek

eeetam sportowy, z nazwy może co? :P Córkę przymierzałem to latała w nim jak (nie powiem co), wybrałem Romera i jest git.

PS. To ten Recaro z gniazdem do mp3 i głośnikami w zagłówkach? Fajny bajer na długie trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj pierwsze mycie na dwa wiadra, a raczej dwie miski przy użyciu rękawicy CarPro, (jest świetna, dzięki Jacek :good::good: ) i szamponu CG GLOSSWORKZ Gloss Shampoo, osuszanie ręcznikiem Valet Pro blue fluffer (nigdy jeszcze nie widziałem, żeby coś tak dobrze wycierało i chłoneło wodę). Potem CG butter wet wax i na opony 303 Aeropace Protectant :)

 

kilka kiepskich zdjęć :

http://imageshack.us/g/62/020920111024.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Sąsiad! Ale ostatnio żeś hologramów sobie narobił :thumbdown: podejrzewam, że poszło za dużo wosku :song::?:

 

Nie było ostatecznej inspekcji w słonecznym świetle po lekkiej korekcie, i od razu poszło Lusso RC + 2 x RG 55, a teraz takie bajki :kox: do poprawki będzie na ultra miękkim padzie i FF3000, i chyba dam duragloss #111 bo lepszy wetlook nadawało.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.