Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem dziś trochę czasu - ale okazało się, że jednak i tak za mało.. :)

 

Co zrobiłem dziś przy aucie?

 

- wyprałem podsufitkę (zdjęcie podrzucę jutro)

- Umyłem go z zewnątrz:

 

aktywna piana -> spłukanie -> mycie na dwa wiadra szamponem z Surf City -> płukanie -> czyszczenie wnęk

 

Nauczyłem się, że lepiej najpierw umyć wnęki, a dopiero później auto z zewnątrz :P.

 

Następnie umyłem szyby, nałożyłem niewidzialną wycieraczkę na przód i antypare na wnętrze...

 

I już nie chcę mieć nigdy więcej do czynienia z produktami AutoLandu :/.

 

Nie wiem jak niewidzialna wycieraczka, bo nie padało, ale środek antyroszeniowy.. ledwo wszedłem do auta, to wszystkie szyby były zaparowane, a zgodnie z ich opisem nawet zostawiłem szybę pasażera za kierowcą nie zabezpieczoną tym środkiem.. zostały mi te trzy produkty bo kiedyś je kupiłem i leżałī... myślałem, że je zużyję, ale są do bani.

Płyn do szyb dam siostrze, a niewidzialna wycieraczka, antyfog i ichni plak do deski ląduje w koszu..

 

Co do plaka, to jak go kupowałem, to jeszcze nie wiedziałem, że szkodzi na kokpit.

 

Po umyciu odkurzyłem środek i wyczyściłem gumowe wycieraczki.

 

Jutro z rana (w sumie to już dzisiaj) chcę przejechać plastiki w środku APC z poorboya 1:10 i na to nałożyć PB Natural Look.

 

Za korekcję lakieru i woskowanie się chyba na razie nie biorę..

 

A tutaj zdjęcie już po umyciu - wyszło nieco poruszone co zauważyłem dopiero w domu :(

 

photo27072011234436.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ogólnie miałem tu nie pisać, ale muszę się wyżalić :lol:

 

Pierwszego dnia przez 4 i pół godziny zdążyłem umyć 2 nadkola i 2 felgi + ich nawoskowanie.

 

Drugiego dnia, czyli dziś:

 

-wyczyściłem pozostałe 2 nadkola i 2 felgi + woskowanie colli 476

-odkurzone wnętrze wraz z ogromnym bagażnikiem w Mondeo mk4

-wyczyszczona wnęka na zapasówke + dressing

-wszystkie plastiki APC, a potem na to NL

-szybki przetarte megsem

 

Wszystko robiłem u kolegi. Padało, więc nie umyłem nadwozia przez co jest mi bardzo smutno :( Na wyczyszczenie wnętrza użyczył mi garażu, a sam wyjechał przed garaż na deszcz :kox:

 

Pokochałem to Mondeo :)

 

A powrót trwał długo.. jak najmniej hamowania, co by felg nie pobrudzić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj stawiam pierwsze kroki z rotacją.

Masakra jak chodzi o komfort pracy, pewnie dlatego, że się uczę ;)

 

Z DA to jechałem gdzie chciałem, a z rotacją muszę się pilnować i panować nad nią.

Szczególne, że rotacja jakaś super najprostsza, i kijowy BP.

 

Niemniej jednak takie efekty uzyskałem na Volvo ojca, moje następne w kolejce.

Na taty się nauczę, na swoim zrobię lepiej :D

 

hpim4529.jpg

 

Lakier strasznie zapuszczony, 4h mi zeszło na tylny błotnik i drzwi tylne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokończylem reszte korekty auta czyli dach, cala prawa strona i oba zderzaki. Na to jak pisalem wczesniej PB BH i PB NB.

Sąsiad mi sie dzisiaj pytal czy auto bylo u lakiernika :-] A ja na to nieeeee

poprostu nawoskowane no wspomoglem go czarną dziurą :lol:

Sąsiad sie usmiechnąl i obszedl dwa razy auto, i mówi nieeee napewno byl pan u lakiernika bo tylnia klapa i zderzaki mial pan porysowane :D a teraz nic nie widac.

Z tym nic nie widac to przesadził bo troche zostalo ale on jest wiekowy to juz nie dopatrzył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie używałem żółtej flexipads, ale w dotyku strasznie twarda jest :? w porównaniu do 3m i ABW to kamień. Można spokojnie jej używać pod FF3000? :roll:

 

mowili mi ze na poczatku nadaje sie do FG500 ...a pozniej ona mięknie i juz do FF3000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie dzisiaj, a przedwczoraj, ale dopiero teraz wymknąłem się z pod czujnego oka małżonki, żeby złożyć zeznania.

 

Po pierwsze odkurzyłem wnętrze i użyłem APC Megsa do wyczyszczenia resztek pawia, którego mój chorujący synek był uprzejmy zostawić na siedzeniu.

Przetarłem wewnątrz plastiki na progach 303 Aerospace.

 

Po drugie zabiłem położony w majowy weekend FK 1000p, wzmocniony ostatnio Reloadem. Rankiem przed - ofiara wyglądała tak:

img1952e.jpg

 

Czynu dokonałem używając ValetPro SnowFoam, mycia na dwa wiadra z DJ Born to be mild, glinki Bilt Hamber Soft, szyby przeleciałem ręcznie Ultrafiną, by zdjęć ślady po wodzie, potem 90% IPA + 10% Morning Fresh – ponieważ powstały po tym mazy na lakierze i tęcze na szybach, to jeszcze raz opłukałem wodą (cały się pienił od tego Morning Fresh). Na koniec dla pewności mycie na dwa wiadra, dokładne suszenie, 100% IPA i finalnie Cquartz – buteleczka starczyła na jedną warstwą na lakierze, lampach, szybach, we wnękach wszystkich 5 drzwi, na wybrane elementy komory silnika, felgi i kołpaki (zostało dosłownie kilka kropel na dnie).

Grilla, opony, plastiki i gumy w komorze silnika przeleciałem 303 Aerospace.

Z konieczności (szacowana maksymalna cierpliwość drugiej połowy) musiałem się zamknąć w 1,5 dnia, więc korekta ograniczyła się do ręcznego spolerowania 4 bardziej widocznych rysek (lakier jest nowy i zadbany, więc nawet Cquartz nie wydobył na wierzch nic co by mnie drażniło).

Finalnie jest tak:

img1959lo.jpg

img1974s.jpg

img1997uq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie była widoczna różnica, ale naprawdę deliktanie. Na jasnym myśle że nic nie będzie widać.

Do usunięcia użyłem żyłki wędkarskiej, Tar&Glue Remover do usunięcia taśmy na której są emblematy i polerowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.