Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzis po raz pierwszy zaczelam poprawnie czyscic autko i robic wprawki do prawidlowego poslugiwania sie roznymi produktami.

:shock: nie zdawalam sobie dotychczas sprawy, ze jest az tak brudny... Musze jednak poswiecic kilka dni na doczyszczenie tego, co przez kilka lat nie bylo czyszczone ;) Tak ze 3 dni urlopu ;) Dzieki lekturze forum wiem przynajmniej co i jak 8-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompleksowo ogarnąłem wnętrze łącznie z wnękami. Plastiki oczyszczone APC i nałożony PB NL. Szyby umyte Megsem Glass Cleanerem.

 

Btw, czy Wam też zostają białe plamy po pędzlowaniu wnęk APC (oczywiście po spłukaniu wodą) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyłem A3 mieszanką resztek z 3 szamponów,

PB B&B na oponach trzyma się już miesiąc i dalej ładnie kropelkuje. PB TR odpadł, tak jak i wosk. A na dodatek przyda się powtórka z korekty w najbliższym czasie, więc będzie też i update w temacie oraz nowy temat z innym pacjentem, ale o tym za kilka dni... :evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Właściwie to wczoraj ale zdążyłem przed deszczem się trochę pobawić przy aucie:

Mycie i glinkowanie dachu oraz progów i dołu drzwi.

Na dach cleaner DJ LPL oraz 2 warstwy Werkstat AJT a na lusterka, maskę, zderzak przedni i błotniki Naviwax Light bo dobrze się z niego robale zmywa :)

 

W czasie pracy podchodzi sąsiadka i pyta czy warto tak pucować to auto skoro u nas, na osiedlu się tak kurzy? (budują drogę)

Za chwilę idzie sąsiad i mówi: pucuj, pucuj jak nowe to trzeba pucować :)

 

I bądź tu człowieku mądry co robić :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniłem w obu autach oleje i wszystkie filtry. W pugu już stukneło 160tyś km a w mondeo całe 2 tyś :mrgreen:

Następnie umyłem oba auta szamponem nielsen ph neutral, bo przez ostatnie dwa dni musiały nocować pod chmurką.

I w końcu bardzo ważna rzecz zrobiona w mieszkaniu dla autek. Fachowcy skończyli kłaść płytki więc teraz autka muszą być zadowolone.

PS.

Najlepsza była ich mina jak zobaczyli te płytki. Popatrzyli na siebie i cały majster się mnie pyta czy ja się dobrze czuje i im dobre płytki daje. JA się pytam dlaczego a on do mnie, że te płytki w sklepie ponad 70 zł za metr kwadratowy. A ja na to że te są dobre.

A z płytkami zrobiłem myka. Kumpel sprzedał mi je po 25 zł za metr bo niby drugi gatunek z powodu uszkodzenia w transporcie. A tak naprawdę na 42 metr kwadratowe to 15 płytek było zbitych. Więc można powiedzieć interes życia. :)

Najlepsze na odchodzne podziękowałem, pogadaliśmy chwilkę. A majster do mnie, że on nawet takich płytek to na chcie nie ma :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi raz nałożyłem Autoglym Leather Care Balm

Testowałem na uszczelkach zewnętrznych Boorboys Trim Restorer 2 dni guma czarna nie siwa :good:

I mały test na oponach Poorboys Bold N Bright Gel 5 dni wygląd lepszy :good: w sensie opona czarna i nie błyszczy sie tak jak po Turtle Wax Extreme Tyre Gel :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaffel123, dobry interes :) Gdzie kupowałeś? ;) W markecie jakimś?

Ja auto kolejny raz ubrudziłem. Swoją drogą przedwczoraj myłem ojca Audi. To mu nałożyłem "dressing" na oponi. Plak Czyste opony. Pierwszy dzień super. Drugi dzień, jeszcze lepiej bo wyschły i takie soczyste czarne były. Trzeci dzień - ulewa całą noc,dzisiaj "traska" do mechanika i z powrotem. Opony? Bez kropki "dressingu". Gdzie ja na przednich oponach w C-klasie mam Nielsen Brillance po prawie 600km, deszcz, burza, mgła piach, a one dalej czyste i czarrrrne. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

California Scents Cherry po niecałych 2 miesiącach zakończyła swój pobyt w aucie w jej miejsce poszedł zapach My Shaldan Squash.

 

no wlansie mam tego CS a wczoraj kupilem ojcu my sheldan squash i o wiele lepszy zapach... u siebie tak samo zmienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się dziś w końcu zająć własnym autem, porządnie umyte: szampon Duragloss próbka od Wax Paradise - bardzo ładnie pachnący szampon, śliski w użyciu, ładnie pieniący, APC Meguiars i Surfex HD żeby usunąć stary wosk, potem test pianownicy Gloria i aktywnej piany VP - jestem z tego zakupu bardzo zadowolony, ale muszę jeszcze poeksperymentować z tymi filcowymi wkładkami. A na wszystko poszedł cleaner DJ LP Pre-Wax Cleanser i zakończone Meguiars #16, High Gloss Endurance Tyre Gel oraz RainX. Plastiki dostały AG Bumper Care. Wnętrze odświeżyłem Meguiars Dashboard Foam. Auto na wakacje gotowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wyczyścić podsufitkę, ale zrobiłem jej tylko brzydkie zacieki, oprócz tego odkurzyłem, umyłem dywaniki gumowe, wszystkie szyby wewnątrz i na zewnątrz + lusterka.

 

Na przednią i tylną szybę oraz przednie lampy nałożyłem niewidzialną wycieraczkę, a na wewnętrzne strony szyb psiknąłem antyparę, aly chyba ją trochę źle zaaplikowałem (niedokładnie) na przednią szybę.

 

Ale to mój pierwszy raz, dopiero niedawno zacząłem dbać o moje wozidło, wszystkiego nauczę się z czasem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.