Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

gruby_RS, nie to nie ten :-] mój zawsze na wewnętrznym parkingu osiedla na Powstańców, ale często mijamy się po trasie do Wesołej. Następnym razem mignę światłami.

A co ja dziś dla autka zrobiłem? hmm..szybkie mycie na bezdotykowej i ICE WAX na wierzch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj i dzisiaj - odkurzanie wnętrza, dokładne mycie zewnątrz (w tym IronX) i glinkowanie całego auta (łącznie z szybami i felgami) - razem 6h - duże coupe. DJ Born Slippy świetny lubrykant, nic lepszego jeszcze nie używałem. Co ciekawe na całym aucie był jakiś niewidzialny syf - pod palcem wyczuwalna chropowatość, po glinkowaniu ładnie się wygładzał, ale na glincie nie było widoczne nic ciekawego. Najbardziej brudny był dach i tylna klapa (żółty syf).

 

Po glince na to poszedł Optimum Car Wax (byle jakakolwiek ochrona była przed korektą), Trim Detailer na plastiki, CG Wheel Guard na fele, Rain Repel na szyby, na koniec Optimum Instant Detailer (fajna sprawa!) dla większego podkręcenia połysku. Na wycieraczki poszło 303 Wiper Treatment. Jutro powinien dojść SV Pneu Matt, więc wyląduje na oponach. W sumie już ok 10h zeszło.

 

Kilka dni wcześniej jeszcze korekta lamp przód i tył PlastX'em - też jakieś 2h zeszło..

 

Teraz autko czeka na korektę lakieru, ale to chyba w przyszłym tygodniu dopiero się zabiorę.

 

P.S. Podziwiam ludzi, którzy potrafią ogarnąć całe auto nawet z szybką korektą w 10-12h - wydaje mi się, że dla 1 osoby to niewykonalne, jeśli robi się dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zająłem się Toyotą RAV4 z 2007roku wersja USA, czyli ok 0.5 metra większa, co dało się odczuć głównie na dachu. Glinka, FF3000 na padzie polishing dały zaskakujące efekty - lakier strasznie miękki. Auto nigdy nie myte na automatach, Hand wash only :good: Cleaner + FK 1000p, wnętrze odkurzone i PB NL.

Zdjęć nie ma, aparat nie lubi latać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku zajęcia stwierdziłem, że mi się koła trochę już zabrudziły i trzeba coś z tym zrobić...

 

img0167n.th.jpg img0169xf.th.jpg img0173bw.th.jpg

 

Przystępujemy więc do mycia

Opony + nadkola x2 APC Bilt Hamber stężenie 1:10 + szczoteczka do butów

Felgi ValetPRO Bilberry Wheel Cleaner + Pędzelek ValetPRO Large Sash Brush

 

img0170nc.th.jpg img0174jf.th.jpg

 

efekt

img0178js.th.jpg

 

który wytrzymał całe 3 minuty no bo przecież spadł deszcz :x

img0179qu.th.jpg

 

cierpliwe na poprawe pogody czeka sealant od Valet Pro + nowy Dressing na opony również od VP.

Autko brudne za co :killer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyłem żonce auto

a dokładniej;

pokolei

-spryskanie calego auta srodkiem Turtle Was na lepsze odpadanie brudu :mrgreen:

-spłukanie porządnie

-przygotowane 2 wiaderka , jedno z szamponem Meguiars a drugie z czystą woda do płukania oczywiście

-pózniej glinkowanie ( glinka z AutoGlym )

-i 3 etapy zajęcia się lakierem tj.Meguiars Paint Cleaner , AutoGlym Polish i na końcu

Meguiars CARNUBA WAX

- do opon użyłem AUTOGLYM INSTANT TYRE DRESSING

 

W środku było czysto ( bo zawsze jest dbane i czysczone na bieżąco ) :good:

Taki efekt wyszedł , szkoda że mało rys zeszło , robiłem ręcznie może dlatego :cry:

albo złe produkty , jak coś to podpowiedzcie proszę . Ogólnie efekt na żywo jest naprawdę fajny , głęboka polerka

Oto i jedna z fotek ( tutaj chyba jeszcze nie było środka na oponach )

tigrau.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

tigra3.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Felgi Tenzi En-Jee + pędzel,

-spłukanie auta,

-mycie szamponem Autoland + rękawica Nigrin,

-APC Surfex Hd i pedzel w celu wyczyszczenia wnęk, zakamrków itp.

-spłukanie,

-glinkowanie ValetPRO Yellow Poly Clay Bar (okazała się za słaba do usunięcia żywicy),

-umyci Autoland i rękawica Nigrin,

-spłukanie,

-osuszenie ręcznikiem K2 pro,

-nałożenie politury Meguiar's Ultimate Polish + aplikator bawełniany,

-nawoskowanie Meguiar's Ultimate Liquid Wax + aplikator piankowy Meguiar's,

-dressing na opony Autobrite Showroom Finish Wet Look Tyre Dressing + aplikator piankowy,

-odświeżenie końcówki wydechu Automax,

-przetarcie lamp i słupków ValetPRO Achilles Prep + ValetPRO Ergo Polishing Applicator,

-szyby Tenzi Top GLASS + MF,

-plastiki Nielsen S-A-S + apliaktor,

-uszczelki Nielsen Brillance + aplikator,

-wnętrze APC Nielsen Cyclone + MF,

-na plastiki Autobrite Pink Sheen + MF,

-szyby Tenzi Top GLASS + MF.

 

img0435h.jpg

 

img0436ud.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego, że auto zostało umyte przetestowałem również mój nowy nabytek a mianowicie Poorboy's World Natural Look.

Środek trafił na wszelkie plastiki w samochodzie. Z efektu jestem bardzo zadowolony (niestety na zdjęciach nie wyszło tak jak w rzeczywistości jest dokładnie).

 

 

dsc02111g.jpg

dsc02094es.jpg

dsc02112w.jpg

dsc02116p.jpg

dsc02118g.jpg

 

No i taki skromy detal :song:

dsc02108a.jpg

 

Pozdrawiam 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.