Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzisiaj pierwszy raz myłem auto ValetPRO Poseidon Carnauba Wash i jestem bardzo zadowolony z tego produktu, carnauba naprawdę jest w tym szamponie a nie jak w wielu przypadkach tylko jest napisane, że jest. Z szyb, które nigdy nie widziały wosku ani innej niewidzialnej wycieraczki woda uciekała jak szalona, na lakierze też kropelkowanie jak i odpychanie wody znacząco się poprawiło. Wadą może być to, że bardzo słabo się pieni, ale mi to nie przeszkadza. Po umyciu użyłem CG Pro i Nielsen-a SAS na plastiki. Środek odkurzony, plastiki wymyte APC i na koniec nałożony PB NL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedłem o 8:30. Wróciłem po 8h :mrgreen: Postanowiłem odpicować mamine autko. Umyty DJBTBM na dwa wiadra. Potem postanowiłem wyglinkować. Blit Hamber 3 razy pociągnięty na dole drzwi i totalnie brązowy. Zeszło mi pół opakowania na drzwi z obu stron. Potem pociągnięty SRP, nawoskowany Colli 476. Plastiki zewnętrzne i opony pociągnięte AG Bumper Care. Szyby najpierw zrobione Sonaxem, nic nie dał. Potem używałem 3Ma, też nic. Poleciałem wszystkie SRP, potem AG Glass Polishem i dopiero coś zaczęło odchodzić :wallbash: Chromy z przodu i z tyłu po myciu totalnie przekoszone były, pociągnąłem również SRP i odzyskały blask. Środek odkurzony, wymieniłem dywaniki na beżowe ( styrane życie, ale co zrobić ). Kartki, wloty, przyciski, pedały pociągnięte APC Mega i pędzelkiem. Na cały kokpit nałożony PB NL. Skóra wyczyszczona środkami Swissvaxa. Nie czyściłem nadkoli, bo nie zdejmowałem felg. Co do samych felg, to też nie pucowałem szczególnie, bo nie mam do nich środków.

 

Zająłem się też maską, polerowałem pastami Mega na padach 3M ( niebieski, żółty, zielony ). Pierwszy raz trzymałem w rękach polerkę, tak więc nie darłem do końca, wiadomo, strach przed zrobieniem bubu. Ale najgorsze mikrorysy od kotów usunięte, więc właścicielka zadowolona :good:

 

dsc6967.th.jpg

 

dsc6962.th.jpg

 

dsc6969q.th.jpg

 

dsc6968d.th.jpg

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze mycie silnika po 23 latach.

Wykańczam środki budżetowe w oczekiwaniu na profesjonalne APC użyłem K2

i 15 litrów wody.

50055366.jpg

maska2t.jpg

52802316.jpg

ImageShack.us

65202252.jpg

Od 10 do 18 czyli pełna dniówka, nie jestem jednak zadowolony im bardziej ją czyszczę tym wydaje się brudniejsza.Cały czas odkrywam nowe zagłębia brudu .

W wielu miejscach K2 jest za słaby ale tez cena 10 zł to nie majątek.Mam pytanie jaki mocny środek do silnika możecie polecić i nie chodzi mi o APC.

Obawiam się ,że APC będzie za słabe bo taki potwór czeka na mycie

43952793.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyłem same felgi jest tez film plus kilka fotek zapraszam do działu "Pokaz swój blask"

link http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?p=99556#99556

 

Autoglym Custom Wheel Cleaner

i nałożony

Poorboys Wheel Sealant

na to wosk

Collinite 476S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zmyłem" owady po trasie 300km :D

 

 

na "benzynowni" wymyłem przednią szybę a w garażu resztę

 

- przód i lusterka boczne - bo jeszcze nie odpadły od tego przylepionego dziadostwa :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym tygodniu 3 mycia na szybko

 

1- środa, po trasie 500 km zmycie robali i kurzu na bezdotykówce

( Insect off+mikrofibra + Gold Class+rękawica frędzelkowa )

 

2- sobota - piana aktywna Forch + spłykanie (wersja 3 min)

 

3. niedziela- piana aktywna + spłukanie z woskowaniem na bezdotykówce + dokładne osuszenie

 

W przyszłym tygodniu będzie porządniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda parkingowa z jaką dzisiaj walczyłem :|

20110516001.th.jpg

 

A tak to się prezentowało po papierku wodnym 2000, 2500 i UC+DA:

20110516002.th.jpg

 

Niestety zostały grubsze rysy i nic już na to nie poradzę :( Ale właścicielka zadowolona i to najważniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VuDoo, Ale Matizem prawie 2 miejsca parkingowe zająć

jedno i ćwierć ;)

a poza tym to i tak dookoła były jakieś dwie albo trzy setki wolnych więc chyba nikt się nie obraził

 

A blaszki ciekawe na jakieś zloty

właśnie z myślą o zlotach i jakichś fotkach je zrobiłem :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu...

 

- E36 umyte szamponem PB, na felgi APC i pędzelki z Castoramy,

- dokładnie opłukane niskim ciśnieniem,

- wytarte do sucha,

- odkurzanie,

- pielęgnacja tapicerki matowym środkiem firmy Autoland,

- na szyby poszedł Fast Glass by Auto Glym - środek moim zdaniem rewelacyjny.

 

I tyle - bez woskowania i dressingu na opony bo zarówno lakier jak i "kapcie" noszą ślady poprzednich zabiegów... :good:

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zacząłem ogarniać rysy na tylnej klapie w Vectrze. Umycie elementu, wysuszenie, obklejenie, SSR 3, SSR 2, SSR 1, DJ LP, PB White Diamond i na koniec collonite 476s. Ale chyba bez papieru wodnego się jednak nie obejdzie. Widać jeszcze 2 głębsze rysy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycie na szybko bo zbieralo sie na deszcz. No i jak zwykle zaczelo padac pod koniec mycia :(

Testowalem przerozne kombinacje:

1. Do pianownicy mix Valetpro Orange Pre Wash + ValetPro PH Neutral Snow Foam + Chemical Guys Maxi Suds II. Bardzo przyjemny zapach, a piana!

2. Plyn do robali - Sonax

3. Jako APC Chemical Guys Grime Reaper - 1:8 razem z Surfex HD 1:20

4. Na to IronX

5. Mycie reczne 3 nakretki Chemical Guys Maxi Suds II na wiadro 18 litrowe.

 

Okolo 1,5cm mieszanki plynow w 1litrowej butelce do pianownicy. Do tego ciepla woda i dobre wymieszanie:

6c8f46a8afc9e9b7.jpg

Wstepne plykanie :)

d8cc8e541f7c9161.jpg

 

Taka mieszanka na mycie wstepne tak sobie daje rade:

a5eadb185f584945.jpg

81f747d6a3c02da5.jpg

61763de3ed1a03c7.jpg

 

I najlepsza zabawa, czyli foam party:

8b61f16f66c3c4cf.jpg

d05d70c84e421f5e.jpg

c879f92f9231dafe.jpg

d9c7293a9f36ab88.jpg

167faa677908dc92.jpg

7cc908aa00988624.jpg

1bfffc8b76f8527f.jpg

20967cb2b0c4707d.jpg

7800757012c4639e.jpg

 

I oczywiscie niezawodny IronX:

51650d6aad4203dc.jpg

e1c6f5b6d5c34d53.jpg

bf9b12acf06f992f.jpg

 

Zapach, piana i wydajnosc. Wszystko na plus!

39d063a677c37e9a.jpg

I reczna robota na 2 wiadra w deszczu :(

12777aba63580a53.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.