Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

vwosiu chodzi mi o coś zupełnie innego....pytam bo mamy III z zepsutym szyberdachem i byłem ciekaw co naprawiał elpiotrek. nie uprzedzaj postów pytanego :P

 

To wyrażaj się jaśnie bo ja również Twój post zrozumiałem tak jak vwosiu :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, panowie szyber w mk3, masakra. urwala mi sie prawa prowadnica i jak zaczalem sie mocowac to urwalem tez druga :( najłatwiej by bylo wyjac caly mechanizm szyberdachu na zewnatrz, ale z racji tego ze dopiero ogarnalem projekt wyklejania wnetrza alcantarą nie mialem ochoty wyciagac wszystkiego jeszcze raz.

odkrecilem szybe od dachu i ustawilem tak zeby bylo rowno z dachem i wkleilem na stale. wiem ze pewnie powiecie ze to druciarstwo i patenciarstwo ale bylem taki "zły i zdenerwowany" ze nie bardzo mialem ochote sie z szajsem szarpac, teraz jest git:D moze kiedys kupie calosc nową i bedzie git:D

 

zeby nie byle ze robie offtopic to dzis bede zmieniał poduszke pod silnikiem:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felgi billberry safe wheel cleanner + pedzelkowanie

mycie na dwa CG maxi suds II wiadra, osuszanie, CG pro detailer na lakier i na szyby

na oponki dressing a na felgi PB wheel seleant

 

srodek odkurzony i kokpit przetarty fibrą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem dwie nadgryzione zębem czasu lepki z tylnej klapy na nowe, trochę inne :)

w tym jedna w klimacie forum :D

Obrazek

VuDoo A masz może gdzie w "krzywych" tę naklejkę o myciu?? :-]

 

niestety nie

zamawiana ze strony odjazdowenaklejki.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Dziś mycie próbką szamponu NXT - całkiem fajny, na aucie zostało mało kropelek do wycierania, Duragloss 901 zostawia więcej.

 

Położyłem dodatkową warstwę AJT na zderzak, maskę i lusterka żeby owady po jutrzejszej wycieczce łatwiej usunąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym aucie wymieniłem filtr powietrza - kurcze auto jakby większego powera dostało :-] , a stary filtr miał dopiero 9 tys. km :|

 

W drugim (stara astra :mrgreen: ) zabrałem się za zaprawki - na tą chwilę schną podkłady ;) Nigdy chyba nie nauczę się tego robić prawidłowo - zawsze moje poprawki lakiernicze wyglądają tragicznie :thumbdown::thumbdown::thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Piątek samochód został dokładnie umyty to sobotnich prac.

A wczoraj nadszedł czas dalszych prac przy maździe.Jako że były już oznaki że na lakierze nie ma już warstwy wosku nadszedł czas oby to zmienić.

Prace rozpocząłem od delikatnej korekty lakieru czyli miękki pad 3M polishing i pasta poorboy's ssr1.

Przy tej części prac zeszło mi najdłużej bo coś z 6h :)

Po pozbyciu się drobniutkich zarysowań,lakier został oczyszczony cleanerem Lusso revitalIzing cream czas 1.5h

Po oczyszczeniu lakieru przyszedł czas na nałożenie warstwy ochronnej czyli wosku.

Przy nakładaniu wosku trochę poszalałem,na jedną stronę samochodu poszedł Poorboy's EX-P sealant,

a na drugą Poorboy's Natty’s Paste Wax Red oraz lusso oro :)

Na zderzaki powędrował glaze Poorboy’s World Black Hole i na to wosk coli 476.

Ale to nie wszytko co dziś zrobiłem dokłada pod zderzakiem oraz opony zostały potraktowane odżywką Chemical Goys Natural Shine Pleasant Matt Shine Dressing, a na alufelgi nałożyłem coli476.

Czas pracy ok 9.5h teraz nie mogę z garażu wyjechać bo pada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.