Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

To było wczoraj ale dziś dopiero mam czas o tym napisać.

 

Karcher 5.55 + aktywna piana Tenzi max car

Mycie na 2 wiadra szampon z próbki od CarSpa ( zielony ) to chyba coś R222. Myjka marketowa z frędzlami.

 

Ponieważ czas gonił a spotkanie klubowe było coraz bliżej na całe auto - z wyjątkiem szyb poszedł Ice Turtla spolerowany MF. ( jedyna opcja w sumie na robotę w pełnym słońcu)

Oponki: Hot Shine Magsa

Chromy i nibychromy: pasta do polerowania Nigrin

 

Na dniach będę robił korektę więc i tak to wszystko zmyję. :evil:

 

 

dsc8848gt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W weekend w końcu ogarnąłem swoje auto po zimie porządnie. Wcześniej zrobiłem wszystkim na około a na swoje nie było czasu ciągle... :oops:

Dokładne mycie łącznie ze wszystkimi zakamarkami, glinka itd. Następnie plan był na wypróbowanie past z serii SSR. Walczyłem dość długo i jakoś nie mogłem się z nimi dogadać :? Jedyny wniosek jaki mi się nasunął to SSR3 jest bardzo ostrą pastą - drze znacznie szybciej i więcej od np. megsa 105. Ale pyli niemiłosiernie. Ciągle myślałem, że coś robię źle, że za mało lub że za dużo pasty, za szybko, za wolno... W końcu się poddałem bo nie mogłem ogarnąć garażu z tego pyłu i po zrobieniu samego dachu znów musiałem myć auto. Nie mówię, że są to złe pasty - efekty da się z nimi osiągnąć fajne. Ale mi po prostu jakoś "nie szło". Wróciłem do moich ulubionych megsów 105 i 205 i przeleciałem resztę auta z przyjemnością ;) Na koniec poszedł Black Hole i na to gold class megsa, który i tak muszę wykończyć a jeszcze trochę zostało. Dziwnie fajny efekt zawsze po nim osiągam na granatowej ibizie - na innych autach jakoś gorzej wyglądał więc ibiza pewnie będzie już na niego skazana aż do końca butelki :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładne odkurzanie całego wnętrza i badażnika (na razie tylko na sucho - nowy George spisał się znakomicie, pokaźny zestaw końcówek również bardzo przydatny), umycie APC wszystkich plastików, winyli i uszczelek i nałożenie dressingu. W sumie na samo wnętrze zeszło mi 2,5 godz. Uff...

 

W międzyczasie sąsiad z naprzeciwka wyprowadził swoje świeżo sprowadzone Audi i wyszykował je na błysk w dziesięć minut, przy pomocy litra wody z butelki po oranżadzie i jednego starego ręcznika. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie sąsiad z naprzeciwka wyprowadził swoje świeżo sprowadzone Audi i wyszykował je na błysk w dziesięć minut, przy pomocy litra wody z butelki po oranżadzie i jednego starego ręcznika. :D

To ucz się od sąsiada :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaatakowałem maskę Megsem #105 i #205 oraz gąbkami średnio twardą i miękką, ale chyba za mało tnące, bo końcowy efekt tak na 60% korekcji :? Fotyyyyy:

Przed zdjcie0010p.jpg

zdjcie0011f.jpg po samej #105

sdc11156j.jpg

 

Jutro szczelę fotkę w słońcu, bo głębsze rysy pozostały a na ostatnim zdjęciu w sumie ich nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-umyłem alusy: płyn do felg + okrągły pędzel,

-umyłem auto: spłukanie auta z brudu na myjce, 1wiadro i rękawica, APC w sprykiwaczu ciśnieniowym + pędzel, spłukanie,

-nałożyłem AIO na lakier,

-później na to wosk,

-dressing na opony,

-przepolerowanie końcówki wydechu,

-wyczyszczenie alusów pastą,

-przetarcie wewnątrz, bo nie dawno było czyszczone.

 

I to chyba na tyle :P

 

img0204qe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zająłem się felgami z A6.

1.ValetPro Blue Gel

2.PB Bug&Squash

3.APC Meg's

4.Glinka BH + DG 901 z wodą destylowaną jako lubrykant

5.Cleaner DJ LP

6.Wosk FK 1000p Hi-Temp

7.Dressing na opony PB Bold&Bright

 

Do tego pędzelek ValetPro, aplikatory Megs'a, kilka MF i gąbka do dressingu.

Plecy trochę bolą, ale jestem bardzo zadowolony z efektów. :):good::good::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżone dywaniki Quick Outem, poprawiona konsola Megs Natural Shine.

Lakier, spłukany kurz, odświeżony QD.

 

Poprawione oponki Endurance. Wprowadzony zapach do auta, arbuzowy :lol:

 

Zakupione gumy do sprężyn z tył, będzie obniżanie, przód też pójdzie w dół. Generalnie będzie niżej :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszła pora na A3.

 

1. Mycie na 2 wiadra DG 901

2. Glinka BH

3. Ponowne mycie

4. Cleaner DJ LitePrime

5. Wosk Dodo Juice Blue Velvet Pro/na szyby i lampy FK 1000p

6. Plastiki PB Trim Restored

7. Opony PB Bold&Bright

 

Felgi VP Blue Gel

Wnętrze APC megs + PB NL

 

Zajęło mi to ok 10h..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.