Skocz do zawartości

Śmieszne, średnio śmieszne, mało śmieszne


Gość marctwain

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No jeździł, jeździł. Quattro ma tak, że przekazuje napęd na koła które stawiają mniejszy opór - czyli te w górze ;) Zalet takiego rozwiązania jest sporo - jazda w zakrętach, poślizgi itd.

U ojca w Quattro jest tak, że mocy ma więcej ta oś która jest bardziej przyczepna (tak działa Trosen), na przedniej osi kręci się to koło które ma lżej (tak działa mechanizm różnicowy, bez blokad, szper), a na tylnej osi oba koła kręcą się równo (tak działa blokada mechanizmu tzn. elektroszpera) do 40 km/h. Jeśli auto ma ESP, to można to zrobić dodatkowo do tego co napisałem wyżej. Quattro w autach z silnikami wzdłużnymi chyba zawsze ma Torsena centralnie a hamulce (ESP) pomagają dyfrom otwartym na osiach. To co było na tym filmiku z Q5 to albo wyłączone ESP (da się tak?) albo jakaś niedopasiona wersja, a samo Quattro jest dla popisu... :o

 

Jak z przodu jedno koło w górze i z tyłu też, to bez blokady dupa. Co do blokady tylnego mostu to nie jestem pewien, ale odkąd jest montowane ESP to tak porobili, że ta blokada to "śmiech na sali". Kierowca mógł "uderzyć" w hamulec i gazu - zjechałby od razu.

Jeśli ma otwarte dyfry to tak. ESP mimo wszystko powinno dać sobie radę.

 

Co do Torsenów - to ja w jednym z wynalazków mam dwa :mrgreen: jeden z tyłu, jeden centralnie :roll::|

Subaru? ;) Kto jeszcze montuje Torsena z tyłu? W Imprezach chyba jest wiskoza na środku, co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fleshcar.pl/range_1 - nie wiem czy ktoś z tej firmy jest na forum ale wg mnie "fachowcy" za 5zł - zrobili koretkę czarnego lakieru i poustawiali na masce butelki żeby się ładnie odbiło :wallbash::wallbash::wallbash:

 

Kucze czytam, kliknąłem na podany link, a tam butle po jakiejś chemii - a myślałem, że będą po browarach :/ .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.