Skocz do zawartości

Śmieszne, średnio śmieszne, mało śmieszne


Gość marctwain

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dziwię się że nikt się nie zatrzymał i nie wezwał policji - odszkodowanie w tym przypadku jest dziecinnie proste do wyegzekwowania.

Byłaby kolejna szansa na sponsorowany remont zawieszenia a tak lipa :P

Niestety w naszym kraju jesli uparł byś się, porobili by testy i udowodnili by ze przy 40km/h nie uczynił byś zadnych uszkodzeń w samochodzie ale jesli w naszym kraju nie respektuje się ograniczeń to własnie takie sa tego konsekwencje.

 

z czystej ciekawości podaj w jaki sposób mógłbyś wyrwać kase na zawieszenie lub prostowanie kół jadąc więcej niż ograniczenie ustawione przed tym odcinkiem.

 

w jaki sposób ominął byś prawo bedąc na prawie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się że nikt się nie zatrzymał i nie wezwał policji - odszkodowanie w tym przypadku jest dziecinnie proste do wyegzekwowania.

Byłaby kolejna szansa na sponsorowany remont zawieszenia a tak lipa :P

Niestety w naszym kraju jesli uparł byś się, porobili by testy i udowodnili by ze przy 40km/h nie uczynił byś zadnych uszkodzeń w samochodzie ale jesli w naszym kraju nie respektuje się ograniczeń to własnie takie sa tego konsekwencje.

 

z czystej ciekawości podaj w jaki sposób mógłbyś wyrwać kase na zawieszenie lub prostowanie kół jadąc więcej niż ograniczenie ustawione przed tym odcinkiem.

 

w jaki sposób ominął byś prawo bedąc na prawie..

a jak ktoś zmierzy ile jechał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy przeleciec 40km/h, jesli nic się nie dzieje znaczy ze prędkość dopuszczalna do przejazdu przez to miejsce, jesli coś się stało oznacza ze albo zawieszenie nie sprawne ( auto niesprawne pod względem technicznym ) to są oczywiscie tylko teorie na ten temat ale jak każdy wkurzył bym się na pozostawienie miejsca tak oznaczonego. takie rzeczy tylko w polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Panoramowanie daje podobny efekt przy fotografowaniu z boku, stosuje się je często przy fotografowaniu rajdówek.

Trzeba ustawić dłuższy czas naświetlania, popularna wartość to 1/125s i śledzić poruszający się obiekt przesuwając aparat w tej samej linii co porusza się np. auto.

Dobrze stać dalej i korzystać z dłuższych ogniskowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panoramowanie daje podobny efekt przy fotografowaniu z boku, stosuje się je często przy fotografowaniu rajdówek.

Trzeba ustawić dłuższy czas naświetlania, popularna wartość to 1/125s i śledzić poruszający się obiekt przesuwając aparat w tej samej linii co porusza się np. auto.

Dobrze stać dalej i korzystać z dłuższych ogniskowych.

 

Ten czas to nie wiem skąd wytrzasnąłeś, bo wszystko zależy od tego jak szybko porusza się obiekt, który chcemy żeby było ostry oraz jak mocne rozmazanie tła chcemy uzyskać. Dodatkowo w grę wchodzi stabilizacja obrazu, odległość od śledzonego przedmiotu, rodzaj szkła. Także podawanie wartości 1/125s to nie za dobry pomysł, bo zaraz będzie pełno pytań: A ja robię na 1/125s i mnie nie wychodzi, dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Ten czas to nie wiem skąd wytrzasnąłeś, bo wszystko zależy od tego jak szybko porusza się obiekt, który chcemy żeby było ostry oraz jak mocne rozmazanie tła chcemy uzyskać. Dodatkowo w grę wchodzi stabilizacja obrazu, odległość od śledzonego przedmiotu, rodzaj szkła. Także podawanie wartości 1/125s to nie za dobry pomysł, bo zaraz będzie pełno pytań: A ja robię na 1/125s i mnie nie wychodzi, dlaczego?

Zamiast krytykować podaj swój przepis na dobrą fotkę a życie zweryfikuje kto ma rację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Aoox, Akurat tą wartość podał kiedyś w magazynie WRC - Dominik Kalamus uznany fotograf rajdowy, wykładowca szkoły Nikona :)

Oczywiście rozmazanie tła przy np. 1/60 jest większe i często efektowniejsze ale również łatwiej poruszyć całe zdjęcie. W ogóle panoramowanie bez bardzo dobrego sprzętu i pewnej ręki nie jest łatwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast krytykować podaj swój przepis na dobrą fotkę a życie zweryfikuje kto ma rację

No to polecam przeczytać uważnie mój post wyżej. Nie da się tak o podręcznikowo podać ustawień aparatu do panoramowania, do porteru i do krajobrazu. Można ewentualnie coś zalecić, doradzić. Na pewno nie sztywno podawać dane do zrobienia fotki. Jeżeli tak uważasz, to jesteś zapewne świetnym fotografem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czas to nie wiem skąd wytrzasnąłeś, bo wszystko zależy od tego jak szybko porusza się obiekt, który chcemy żeby było ostry oraz jak mocne rozmazanie tła chcemy uzyskać. Dodatkowo w grę wchodzi stabilizacja obrazu, odległość od śledzonego przedmiotu, rodzaj szkła. Także podawanie wartości 1/125s to nie za dobry pomysł, bo zaraz będzie pełno pytań: A ja robię na 1/125s i mnie nie wychodzi, dlaczego?

Zamiast krytykować podaj swój przepis na dobrą fotkę a życie zweryfikuje kto ma rację

 

Odnośnie panoramowania, to tak jak napisał Aoox wszystko zalezy od obiektywu, odległości od poruszającego się obiektu jak również jego szybkości. Takie zdjęcie możesz zrobić zarówno przy 1/125 jak i 1/30. Nie ma ogólnej zasady w tym temacie

 

U mnie na końcu galerii jest kilka zdjęć z Rajdu Polski

http://pawelm.net/reportaz/sport.html

 

Zdjęcia robione Nikonem D300 + Nikkor 80-200/2.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.