Skocz do zawartości

Śmieszne, średnio śmieszne, mało śmieszne


Gość marctwain

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

kaffel123, gratuluję podejścia. Nasze społeczeństwo szybko nie zmądrzeje. Oczywiście nie ma co wrzucać wszystkich do jednego worka, jest spora grupa racjonalnie myślących klientów.

 

Społeczeństwo zmądrzeje wtedy , kiedy w Polsce zmieni się system zarobków na bardziej cywilizowany , ludzie wtedy będą mogli wybierać między nowym autem z najniższej półki a kilkulatkiem z wyższej , sprzedaż rasowych ulepów spadnie do tego stopnia , że będzie już nie opłacalne przywożenie szrotów z zachodu ,gdyż takie nie będą nic warte ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygód z handlarzami ciąg dalszy.

 

http://komislux.otomoto.pl/tab?page=1

Byłem z kumplem w tym komisie obejrzeć Xsarę. Podobno od dziadka (jak połowa samochodów tego Pana). Dziadek chyba ważył ze 150kg, bo fotel był złamany w kilku miejscach. Sprzęgło zero-jedynkowe, które po wciśnięciu trzeba wyciągać. Nie wspominając o niechlujnie pomalowanym nadwoziu. Ulep jakich mało, ale przynajmniej się pośmialiśmy. :mrgreen:

 

W porównaniu do innych 'handlarzyków' to lux akurat jest spoko, braliśmy od niego kiedyś xsara picasso z 2005 roku, z wszystkimi fakturami wymian, ori książkami serwisowymi i bardzo zadbaną. Nie wiem czego wymagasz kupując samochód za 3 tys. Za tą kwotę to się kupuje chiński skuter, a nie auto jak się chce mieć w bardzo dobrym stanie :)

 

Lux ma taki patent, że u niego wszystkie auta są od dziadka :D - jak sprzeda pojazd to zmniejsza cenę do 2-3 tys zł i pisze że sprzedane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaffel123pisane, a raczej takich aukcji nie ma....tym bardziej byś nie pojechał obejrzeć.

 

i teraz wszystko jasne, nalezy oszukiwać i kłamać w ogłoszeniach bo inaczej nie sprzedaż...i mało tego, to wina kupujących.

 

W tym kraju nigdy nie bedzie dobrze :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin P., Cytujesz kolego nie moje słowa.

 

Ale youkon ma faktycznie racje bo jak by napisał, że coś jest zepsute to nigdy tego nie sprzeda.

 

Nie chcę generalizować ale niestety jacy kupujący taki i produkt.

Sorry ale za 3 tyś bym nie wymyślał bo tyle to za rower dałem więc przepraszam bardzo.

 

A głównym problem polega na tym, ze u nas w kraju auto przez większość jest traktowane dalej jako obiekt jakiegoś kultu, jak członek rodziny.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cywilizowanych krajach albo się naprawia przed sprzedażą albo się mówi, że coś nie jest zepsute i w razie czego opuszcza cenę.

 

Cena samochodu nie ma znaczenia dla bycia uczciwym, jakbyś kupował S Klasse kilkuletnią za 250 000zl to wtedy oczekiwałbyś uczciwości bo auto jest droższe niż skuter czy rower ale za 3000zl trzeba kłamać i pisać, że auto "idealne, po dziadku" no bo przecież za 3000zł to musi być złom i każdy to powinien wiedzieć.

 

Do mnie ta logika nie przemawia. Ciekawe czy jakbyś na forum kupił po bardzo okazyjnej cenie puszkę wosku a przyszłaby połowa to miałbyś do siebie pretensje do siebie (przecież mogłeś się spodziewać, że to wałek) czy do sprzedającego.

 

Koniec końców każdy kto mówi, że przedmiot sprzedaży jest idealny a wie, ze nie jest kłamie ergo jest oszustem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena samochodu nie ma znaczenia dla bycia uczciwym, jakbyś kupował S Klasse kilkuletnią za 250 000zl to wtedy oczekiwałbyś uczciwości bo auto jest droższe niż skuter czy rower ale za 3000zl trzeba kłamać i pisać, że auto "idealne, po dziadku" no bo przecież za 3000zł to musi być złom i każdy to powinien wiedzieć.

 

:good:8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin P., do mnie nie przemawia to, że wrzucasz wszystkich do jednego worka. W cywilizowanych krajach są też normalne zarobi i prawdopodobnie normalne prawo dla człowieka. Niestety w naszym kochanym kraju prawo jest dla bandytów i oszustów... i masa cwaniaków....niestety jest jak jest.

 

Teraz dzwoniąc do handlarza najlepiej mieć brata boksera :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

 

Kamera pokazuje źródlo dzwięku. Przydala by sie u kazdego polskiego mechanika. Bysmy od razu widzieli co nam skrzypi i gdzie... zamiast wymieniac wszystko bez sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ayrsen, w teście NCAP uderzenie było w stojącą przeszkodze, a Mercedes był w ruchu

 

to nie ma znaczenia- obydwa pojazdy sie poruszały więc każdy dzięki strefom zgniotu powinien przejąc swoja energię.

Bardziej chodzi o to, że mercedes jest cięższy i zapewne insaczej strefy zgniotu odbierają energię. Smart natomiast musiał poradzić sobie z "tłumieniem" swojej energii + naddatek energii mercedesa, który nie wytłumił swojej energii z racji mniejszej masy smarta.

jeśli zderzyłyby sie czołowo dwa smarty jadące z załóżmy prędkościa 50km/h to efekt byłby taki sam jak jeden smart uderzający w betonową ścianę przy prędkości 50km/h

natomiast smart jadący 50km/h i uderzający w drugiego stojącego smarta ( coś jak na tym pierwszym filmiku) zostanie dużo mniej uszkodzony niż w przypadku pierwszym, ponieważ ten stojący odbierze jeszcze jego energię :D

 

nie jestem fizykiem ale mam nadzieje, że jasno to zobrazowałem :)

jak na moje oko to smart i tak zniósł tą stłuczkę nieźle- gdyby na jego miejscu było seicento, jakiś żeżo 106, albo stare renault clio to by sie stłuczka zakończyła na tylnych siedzeniach

 

mit o tym że samochody jadące 50km/h i zderzające sie czołowo wyglądają tak jak jeden uderzający w ściane przy 100km/h został dawno obalony :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak sie składa, że postać z tego filmu jest z okolic Sochaczewa i jest znana w całym mieście głównie z powodu wypadków które spowodował... Szkoda slów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.