Skocz do zawartości

Śmieszne, średnio śmieszne, mało śmieszne


Gość marctwain

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Moderator
SJake, wystarczyło zrzucić na N... :o

 

I skrzynia by poszla w pi..... :D

 

Pytanie dlaczego nie wyłączyła silnika :dontknow:

 

Moze dlatego, ze by to zrobic trzeba zrzucic bieg na P. A co jest niewykonalne w trakcie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z serii mało śmieszne, a nawet głupie. Widziałem jak tym bolidem startował, zwijanie asfaltu to mało powiedziane. Tak skończył http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... korki.html.

Całe szczęście, wyszedł z tego cało. :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Camel- napisał/a:

SJake, wystarczyło zrzucić na N...

 

 

I skrzynia by poszla w pi.....

:idea:

 

W trakcie jazdy jak wrzucasz na N rosnie cisnienie oleju w skrzyni i nie jest ona smarowana, szczegolow technicznych nie podam, ale taka informacje juz pare osob potwierdzilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SJake, wystarczyło zrzucić na N... :o

 

I skrzynia by poszla w pi..... :D

 

Pytanie dlaczego nie wyłączyła silnika :dontknow:

 

Moze dlatego, ze by to zrobic trzeba zrzucic bieg na P. A co jest niewykonalne w trakcie jazdy.

 

Not true.

Normalnie da dradę w czasie jazdy przejść z d D na N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klasycznej skrzyni biegów - gdzie uważa się, że z D na N może uszkodzić skrzynie - są dwie pompy olejowe. Od strony silnika i od stronu wałka wyjściowego. Pompa "primary" jest napędzana równolegle z konwerterem (sprzęgłem), a druga "secondary" od obrotów kół.

W przypadku spadku obrotów silnika - czyli sytuacja z D na N - może spaść ciśnienie, a raczej przepływ oleju - który oprócz smarowania ma funkcję chłodzenia i przekazu informacji [płyta sterująca] - ale w celu zapobiegnięcia "zatarcia" skrzyni, mamy drugą pompę secondary napędzaną od kół. Nie rozumiem przypadku, kiedy skrzynia może się uszkodzić od zrzucenia silnika na N. Jedyny problem może być ze zbyt dużym ciśnieniem spowodowanym drugą pompą, ale jestem pewien, że jest tzw. bypass do miski olejowej zapobiegający nadmiernemu ciśnieniu. Zupełnie jak w układzie klimatyzacji. No chyba, że druga pompa olejowa jest zepsuta. Najcześciej spada jej wydajność w wyniku przebiegu. Sprawdzałem kiedyś u siebie druga pompę poprzez próbę awaryjnego odpalenia silnika przez ciągnięcie. Procedura jest taka. Ciągniesz auto z prędkością 30kmh na N a druga pompa musi wytworzyć w skrzyni na tyle wysokie ciśnienie, że zasprzęgnięcie pierwszego biegu na wybieru poruszy silnikiem. W praktyce nigdy nie udało mi się tego zrobić. Nie mówie, że jazda na N jest zdrowa, ale w takim przypadku wolałbym zachować zapalony silnik i skrzynie na N oraz zachować wspomaganie hamulców/kierownic niż bezmyślnie go gasić.

Czy skrzynia padnie od wrzucenia w trakcie jazdy na P? I to kiedyś zrobiłem. To jest to samo co N, także skrzynia pść nie powinna. Różnice polega na hamulcu tzw. zapadkowym. Jego konstrukcja jest przemyślana. Przy dużej prędkości tarczy hamulca zapadka się nie zakleszczy i zacznie przeskakiwać. Będzie słychać charakterystyczny stuk. Jedyne uszczkodzenie jakie może powstać to zużycie poprzez ścinanie tarczy hamulca zapadkowego.

Jeśli chodzi o skrzynie typu CVT oraz sprzęgłowe to zrzucenie na N nie ma żadnego wpływu na trwałość. Gorzej przy powtórnym wrzuceniu na D przy szybszej jeździe. Dotyczy to wszystkich skrzyń, zwłaszcza tych nie interpetujących prędkości samochodu przez bezpośredni czujnik obrotów wałka wyjściowego, a sterowanych ciśnieniem (skrzynia np. przy 100kmh będzie pokolei przełączać z 1 do np. ostatniego biegu, ale powinna zrobić to na tyle szybko, żeby nie uszkodzić silnika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by się Wam pedał gazu zaciął to też byście się zastanawiali czy wrzucić na neutralny bieg czy jednak nie bo to skrzyni zaszkodzi? :kox:

 

Swoją drogą to czy Wy też zauważyliście, że takie rzeczy zdarzają się tylko kobietom i amerykanom? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.