Skocz do zawartości

Najlepsze rozwiązania na myjnię ręczną


megachem

Rekomendowane odpowiedzi

a Ile kosztuje 5 tego szamponu i w jakim stężeniu się go stosuje?

Jak masz foama to nie ma sensu puzzi bo foam może działać również jak zwykły ekstraktor.

 

1 litr nie więcej niż 15zł i piszą że 25ml na 10l wody. więc koszt umycia jakieś 40gr co jest do zaakceptowania. No i wiadomo jakies koszty transportu/przesyłki. Ale myślę że osobiscie kupi gdzieś w poznaniu.

 

No tak, w takim przypadku santoemma wystarczy, puzzi nie potrzebny.

 

falon, Wez po uwagę produkty kenoteka. np. Active foam i do tego jakiś hydrowosk (bardzo pomaga przy osuszaniu i ładnie kropelkuje)

 

Może szampon z woskiem jako opcja to tak ale pianownica to raczej nie, chciałbym tradycyjnie, pianowanie dało by mniejsze zużycie wody co jest na plus nie ukrywam. Lokum będzie ogrzewane i ciepła woda z boilera pieca więc wolę tradycjonalne, lepiej domyje, zwłaszcza, że w opcji będą inne usługi jak woskowanie ręczne np z coli. A mycie auta już woskowanego lepszym szamponem.

Zależy mi na jak najmniejszym zuzyciu wody gdyż będzie szambo ekologiczne z przepustowością 1200-2000litrów na dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, wezme pod uwagę, skoro sprawdzone thx

 

 

a tak pobocznie, nie mam obecnie możliwości podejść do jakiegoś biura w swoim powiecie, jak myślicie, czy taka oczyszczalnia (+ separator oleju) przejdzie administracje? 1200-2000l dziennie w grunt po przejściu przez taki system? np. http://allegro.pl/szambo-ekologiczne-od ... 27934.html

może ktoś już coś takiego z was robił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, wezme pod uwagę, skoro sprawdzone thx

 

 

a tak pobocznie, nie mam obecnie możliwości podejść do jakiegoś biura w swoim powiecie, jak myślicie, czy taka oczyszczalnia (+ separator oleju) przejdzie administracje? 1200-2000l dziennie w grunt po przejściu przez taki system? np. http://allegro.pl/szambo-ekologiczne-od ... 27934.html

może ktoś już coś takiego z was robił?

 

Wystarczy Ci taki:

 

http://allegro.pl/separator-oleju-subst ... 13635.html

 

Mam u siebie niedawno otwarte i bez najmniejszego problemu przeszło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nawet taniej, kupi za 2tyś, tylko że ja mówię o oczyszczalni bo ja nie mam na posesji kanalizacji, muszę wpuścić do gruntu. Mój link pokazuje oczyszczalnie/szambo

 

No jak uzyskasz odpowiednia decyzje od ochrony środowiska w powiecie to może i będziesz mógł zamontować ale projekt budowlany będzie musiał ci sporządzić architekt bo oczyszczalnie ścieków na zgłoszenie (uproszczona forma bez projektu) mogą być tylko przy budynkach mieszkalnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak masz foama to nie ma sensu puzzi bo foam może działać również jak zwykły ekstraktor.

 

santoemma foam jest bezpieczna do boczków i podsufitki?

 

Myjka Karcher K 5.700 14bar no i 9m węża to chyba dosyć dobry sprzęcik na myjnię? W sumie tylko do opłukiwania przed i po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Poszukuję jak najtaniej wosk w sprayu do budżetowego woskowania po myciu. To nie musi być koniecznie typowy wosk. Ogólnie zabezpieczenia dające odprowadzanie wody, kropelkowanie. Coś co użyte da efekt 3-4 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

falon, Zdecydowanie na sucho.

Wygląd?

Wygląda lakier.

Na plus:

-łatwy

-szybki

-kropelkuje nawet ładnie

-idealny w zimie gdy na auto "wychodzi" para na hali

-neutralny dla plastików

-nie smuży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Kurcze prześledziłem wątek od początku i mam jedną konkluzję. Mianowicie taką, iż osoba będąca maniakiem detailingu nie powinna otwierać automyjni. Chyba, że robi to ku chwale ojczyzny, nie dla jakiegoś zysku.

Realia wyglądają tak, że średni czas mycia z zewnątrz auta musi zmieścić się w 20 minutach.

Znaczy to, że po 20 minutach wyjeżdża samochód z czystymi felgami, oponami, oczywiście czystą i suchą karoserią włącznie ze wszystkimi wrębami w drzwiach i bagażniku.

Ja prowadzę myjnię i uwierzcie mi, że połączenie jakości, czasu i ceny tak by wszyscy byli zadowoleni to trudny kawałek chleba.

Pchamy ten wózek we dwoje z żoną gdyż stawiając na jakość a nie na ilość nie można zatrudniać pracowników. Po pierwsze koszt zatrudnienia pracownika wymusza automatycznie zwiększenie przepływu klientów a co za tym idzie ciągły pośpiech. Po drugie jakość pracy najemnej jest taka jak wszyscy wiemy. Co za tym idzie opinia o myjniach ręcznych jest jaka jest.

Wyjściem jest uruchomienie czegoś w stylu garażu dla maniaków, którzy będą w stanie zapłacić solidne pieniążki za umycie auta wedle wszelkich prawideł ale to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automyjni za 10-20zl nie, ale juz cos na lepszym poziomie tak, bo znajdzie sie zainteresowanych dokladnym myciem/sprzataniem/woskowanie z uzyciem odpowiednich srodkow i beda wstanie zaplacic wiecej. Jeden bedzie jezdzil skoda i bedzie chcial zadbac a i kierowca porsche tez gdzies bedzie chcial umyc. Klient zadowolony jest w stanie zaplacic wiecej nie zaleznie od wysokosci wyplaty ;) Wiadomo wielu jest takich co marudza ze mycie za 15zl im drogo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.