Skocz do zawartości

SCHOLL Concepts - pady i pasty


yesfan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pracujemy szczególnie z S17+, S2 Orange, S3 Gold i nową S20 Blue nie do zupełnego wypracowania lecz widocznego efektu schnięcia i wtedy zakańczamy proces pracy.

Czyli masz na myśli, żeby pracować tak jak pisał Reflectology w swoim poradniku ? 90sek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - tutaj chodzi o samego pada czernego.

 

Kto ma to niech porówna sobie z innym dobrym czarnym finiszem. No i? ;)

Scholl nie zaleca jej do pracy z finiszem, bo ona się do tego nie nadaje - IMHO.

 

Dobrze zbity, czarny, płaski, pad finishowy bardzo ładnie wykańcza na s40. (przynajmniej na tym starym s40)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yesfan jak zawsze fajny test :good: Powiedz mi czym czyściłeś pady, widzę że wiaderko ale chyba nie sama woda??? Jeszcze takie pytanie, pasty scholla mają rozbijające cząsteczki?? Do tej pory myślałem, że jest tak jak w menzernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

S17+ na pomarańczowym padzie, gościnnie S2 na niebieskim.

 

Liczba kombinacji w systemie polerskim Scholla jest ogromna (oczywiście w innych też, ale mam na myśli zalecenia producenta). Musi upłynąć nieco wody w Odrze, zanim pozna się możliwości poszczególnych połączeń.

 

Do kolejnego testu padów i past Scholla podstawiono mi na kilka godzin Polo, w ładnym jasnoniebieskim kolorze, który jest z gatunku jasnych, tzn. trudno dostrzec rysy jak i zrobić lustro. Czasu mało więc musiałem ograniczyć ryzyko i wybrałem S17+ na pomarańczowej gąbce, jak się później okazało mogłem spokojnie użyć niebieskiej. Tak naprawdę nie cierpię szybkiego (jednoetapowego) polerowania, bo ani to porządnie rys nie usunie, ani maksymalnego połysku nie nada. Jak się pracowało Schollem? Bardzo dobrze, pasta jest z gatunku tych tłustszych, pylenie w normie, ma wyjątkową zdolność stosukowo agresywnego cięcia i jednocześnie nadawania połysku. Już nie raz na forum ją chwalono.

Miejscowo użyłem S2 Orange na padzie niebieskim. Trochę za mało czasu pracowałem tą kombinacją, żeby wyrobić sobie opinie, mimo że jest to jedna z najbardziej agresywnych past nie dostrzegłem hologramów.

 

Wiem wiem, test jest do bani, nie ma zdjęć pod latarką, halogenem, ani w słońcu po, mea culpa.

 

Zdjęcia:

Auto "testowe":

DSC_0092%2520%2528Large%2529.JPG

 

Pasta polerska (zdjęcie zapożyczone):

s17plus_250ml_a_2%2520%2528Large%2529.jpg

 

Gąbka (zdjęcie zapożyczone):

zest_pad_orange_a_1.jpg

 

Stan przed:

DSC_0103%2520%2528Large%2529.JPG

 

DSC_0104%2520%2528Large%2529.JPG

 

Pylenie S17+:

DSC_0128%2520%2528Large%2529.JPG

 

50/50

DSC_0131%2520%2528Large%2529.JPG

 

Zrobienie dobrego zdjęcia doprowadziło mnie do szewskiej pasji:

DSC_0132%2520%2528Large%2529.JPG

 

DSC_0144%2520%2528Large%2529.JPG

 

Efekty:

DSC_0150%2520%2528Large%2529.JPG

 

DSC_0151%2520%2528Large%2529.JPG

 

DSC_0153%2520%2528Large%2529.JPG

 

DSC_0154%2520%2528Large%2529.JPG

 

DSC_0164%2520%2528Large%2529.JPG

 

Na większe rysy S2 Orange. Miały wyjść piękne "ziarenka", wyszło jak zwykle.

DSC_0112%2520%2528Large%2529.JPG

 

DSC_0119%2520%2528Large%2529.JPG

 

Uszkodzenia:

DSC_0114%2520%2528Large%2529.JPG

 

DSC_0117%2520%2528Large%2529.JPG

 

 

Po S2:

DSC_0123%2520%2528Large%2529.JPG

 

DSC_0124%2520%2528Large%2529.JPG

 

DSC_0125%2520%2528Large%2529.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne testy! I like :good:

S40 i czarny pad Scholla to zlo..

Inne pady finishowe daja rade jak juz Jack'o napisal ale ja osobiscie S40 uzywam baaaaardzo malo.. Czasami moze do mieszania z inna pasta ;)

 

Tak apropos "ziarenek" i 1kg opakowan Scholla to albo trzeba miec troche wprawy w dozowaniu z 1kg opakowania albo poprostu przelewac do mniejszych.

Pamietajmy ze 1kg opakowania Scholla stworzone sa dla zakladow lakierniczych a nie detailerow, ktorzy kladza ziarenka.

Butelka i cycek Scholla w 1kg jest zrobiony specjalnie z mysla o tych co kladza butle do gory nogami na lakierze i wyciskaja taka ilosc pasty na panel jaka chca.

Co dla nas jest troche nie halo... :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Tak apropos "ziarenek" i 1kg opakowan Scholla to albo trzeba miec troche wprawy w dozowaniu z 1kg opakowania albo poprostu przelewac do mniejszych.

Pamietajmy ze 1kg opakowania Scholla stworzone sa dla zakladow lakierniczych a nie detailerow, ktorzy kladza ziarenka.

Butelka i cycek Scholla w 1kg jest zrobiony specjalnie z mysla o tych co kladza butle do gory nogami na lakierze i wyciskaja taka ilosc pasty na panel jaka chca.

Co dla nas jest troche nie halo... :ad:

 

a jak by tak najpierw do strzykawki a potem na pada... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak by tak najpierw do strzykawki a potem na pada... ;)

 

Hehe, no mozna ale z grubosciernymi pastami moze byc problem.

Chyba ze mowisz o takich szczykawkach dla koni i zyraf.

Mniejsze opakowania na pasty sa po to aby z nich korzystac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem, i znalazłem rozwiązanie

Obrazek

http://detailershop.pl/pl/p/Butelka-na- ... up-top/514

genialne można dozować taką ilość jaką się chcę, nic się nie rozchlapuję, polecam :good:

 

Mialem kilka takich butelek ale sie ich pozbylem. Za ciennki lepek i zatyczka sie gubi..

Do tego gruboziarniste pasty klockuja sie w srodku i plastik troche za twardy.

Tanie sa ale patent luznej zakrywki jakos mi nie pasuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Uwaga!

Wyżej toczyła się dyskusja na temat S40, która powinna być używana z pomarańczowym padem. Praktyka pokazała, że to nie zawsze dobre połączenie. Na wiśniowym lakierze Skody Octavii z 2000 roku takie połączenie skutkowało niewielkimi, jednak dobrze w słońcu widocznymi hologramami, dopiero użycie czarnego pada Lake Country z serii kompresor wyeliminowało problem.

 

Przetestowałem różne kombinacje, tak żeby mieć pewność co wywołuje hologramy, w tym polerowanie S40+pomarańczowy pad na idealnie wykończonym lakierze (=hologramy). Podsumowując: nie zawsze należy ufać producentom i zawsze kontrolować efekty pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

yesfan,

Przetestowałem różne kombinacje, tak żeby mieć pewność co wywołuje hologramy, w tym polerowanie S40+pomarańczowy pad na idealnie wykończonym lakierze (=hologramy).

 

A znalazłeś optymalną kombinację S40 z jakimś Schollowym padem? Próbowałeś z czarnym waflem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.