Jump to content

Przegląd-brak pieczątki,problem.


Szwejk

Recommended Posts

Byłem dzisiaj na przeglądzie okresowym i niby wszystko cacy jesli chodzi o sprawy techniczne auta,ale jest jedno ALE przez ,ktore nie mam pieczątki. :wallbash:

 

Mianowicie w dowodze rej. auta i karcie pojazdu w pozycji F.2 jest 1540 kg ,a na tabliczce znamionowej (tam gdzie nr vin)jest 1485 kg .

 

Teraz pytanie pojechac do innej stacji kontroli pojazdow i liczyc na to ,ze nikt tego nie sprawdzi tak jak rok temu ,czy udac sie do osoby od ktorej auto kupilem i do urzedu wyjasnic sprawe?Sam jestem zdania ,ze chyba lepiej to wyjasnic dla swiętego spokoju.

Link to comment
Share on other sites

Szwejk, miałam to samo u siebie w Toledo, w dowodzie rej. miałam 1680 kg, natomiast na tabliczce znamionowej pojazdu 1720 kg. Sprawa skończyła się wymianą dowodu rejestracyjnego. U mnie było akurat tak, że auto przy zakupie w ASO wyjechało z papierami homologacyjnymi z błędem i tak zostało to wpisane w dowód rej. Trzeba było udać się ponownie do ASO aby wyjaśniło sprawe z producentem a potem z zaświadczeniem od nich do wydziału komunikacji.

Link to comment
Share on other sites

Xkem, byś się zdziwił jak długa jest lista czynności które powinien wykonać diagnosta :mrgreen: i gdyby robili wszystko tak jak powinni to przegląd by trwał spokojnie 2 godziny. Lepiej jezdzić na mniejsze poza miastowe stacje gdzie przegląd jest na zasadzie ogólnej :evil:

Link to comment
Share on other sites

Adii zgadza sie,teoretycznie moglem tak zrobic, ale przy sprzedazy auta kupujący, ktory sie zna i na wszystko zwraca uwage pewnie by sie przyczepił wtedy trzeba by bylo i tak to załatwic.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.