Skocz do zawartości

Strój na moto


Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko.

Jako że na forum mamy napewno kilka osób które na codzień ujeżdzają motorki i w zwiążku z tym zakładam tutaj temat :)

 

Z racji tego że zaczynam jazdy na kategorię A chciałbym kupić sobie rękawice i buty, tak na początek. Budżetowo, ale niestety - kieszonkowe na więcej nie pozwala tymbardziej że motoru w najbliższym czasie nie zamierzam kupować :)

Na rękawice i buty nie chciałbym wydać więcej niż ok 500zł, na start musi wystarczyć :)

Interesują mnie rękawice ze skóry ze względu na wytrzymałość, czytałem o carbonowych wstawkach ale cena już niestety większa (pow 300zł).

Możecie coś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że zaczynam jazdy na kategorię A chciałbym kupić sobie rękawice i buty, tak na początek.
tymbardziej że motoru w najbliższym czasie nie zamierzam kupować

Ja bym odpuscił temat. Robiłem pare lat temu prawojazdy A. Nie ma wogóle takiej potrzeby kupowania rękawic ani butów. Po mieście wiecej niż 50 km/h nie pojedziesz i tak, wypadku zadnego też mieć napewno nie bedziesz (no chyba, że jesteś wybitnie uzdolniony). BTW dobrych butów za 500zł nie kupisz nawet. Dobry sprzet do jazdy to równowartośc taniego motocykla (np. Suzuki Gs 500). Ja jestem zwolennikiem teori kupować raz a dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypadku zadnego też mieć napewno nie bedziesz

 

Brawo! Gratuluję podejścia!

 

Chyba nawet nie wiesz jak łatwo o wypadek na moto...

 

Nawet jak jesteś pro , zawsze jest ryzyko, że ktoś nagle wyjedzie, zmieni pas nie patrząc w lusterka etc etc etc.

 

k24, decydując się na moto, pełen strój to podstawa.

 

Jak nie masz na to kasy, to odpuść zakup motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burner, Ty czytałeś co on napisał?. On nie kompletuje sprzetu na motocykl do jazdy na codzien tylko chce ten sprzet do smigania na nauce jazdy. Co innego jakby napisał, że kupił motor i chce skompletowac strój do jazdy. Na "Elkach" jedyne wypadki to jakies wywrotki parkingowe, mój instruktor nauczał już z dobre 10 lat i też nie miał kursanta który miał by wypadek. Jedziesz 50 km/h pilnujesz się do okoła, dodatkowo robi to też za ciebie instruktor. Naprawdę imo sam kask wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zakup jedynie na czas nauki jazdy to ja bym się jednak zastanowił czy warto, ewentualnie kupił rękawice. Prawda jest taka, że na kursie prędkości są raczej 'rowerowe'.

 

Jednak gdybyś kupował strój już na swój motocykl, dobrze Ci radze nie oszczędzaj na tym, jeżdżąc w kasku 'tiger' i przypadkowej kurtce jedynie zrazisz się do jazdy motocyklem - zero przyjemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez butów jak bez butów ale nie wiem jak jeździć bez rękawic, ja po prostu nie potrafiłem :o:mrgreen: Za 100 parę złotych kupisz rękawice no tschula i z rok wytrzymają ;) Jeśli chcesz na dłużej i bezpieczniejsze to musisz wydać co najmniej 3stówki na markowe łapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już bardzo chcesz "coś" kupić na moto to kupiłbym rękawice za kwotę jaką masz przeznaczoną na rękawice i buty. Kupisz słabe rękawice: to w upały ręka będzie się przepacać, w czasie deszczu przepuszczać wodę a w czasie szybszej jazdy ręce będą grabiały i po kilku km odechce Ci się jazdy no i dodatkowo po pewnym czasie rękawice będą śmierdziały jak koc w psiej budzie a po kilku praniach będą się nadawały jako gryzak dla psa :mrgreen: . Dobre buty przekracają Twój budżet w sposób znaczący. Kupisz ładne, kolorowe ale tanie i będzie tak samo jak z rękawicami a później kilka miesięcy będziesz walczył ze smrodem stóp od "chińskich, skórzanych" butów wyglądających prawie jak te alpinestarsa ;)

 

Nie ważne czy kupujesz motor za 800 zł czy za 80 tys. Na jednym i na drugim możesz zakończyć swój żywot tak samo. Ogólnie jak nakupisz badziewia, będzie to jakoś na Tobie wyglądało w miarę profi ale szyba kasku będzie parowała, po głowie będzie hulał wicher, coś gdzieś będzie uciskało, okazyjna kurtka nabawi cię szybko chorób pleców i korzonków a jak dumnie będziesz się z niej rozpinał na postoju wśród blond tlenionych laleczek to walnie z niej taki smród potu, że Panie szybko się ulotnią w objęcia mniej smrodliwego motocyklisty :P

 

Z drugiej strony lepiej mieć cokolwiek niż jeździć w jeansach, adidasach do biegania, polo lacosty i rękawiczkach mamy do pielenia chwastów w ogródku.

 

Ogólnie to tak dosyć ostro budżetowo komplet startuje od 2000 zl ale optymalnie to tak 4-5 ale to też bez szaleństw typu wsztstko alpinestars, arlen ness, dainese czy shoei, chyba, że poszperasz coś w używanym stuffie jak się nie brzydzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak akcesoria tylko na naukę jazdy, to same rękawice wystarczą. Natomiast na swój, własny motocykl kupuj tylko dobrej jakości (i marki) ubranie, w tym pełne skórzane kombinezony. Tak jak kolega wyżej napisał Alpinestars, arlen ness, dainese, HJC itp. Parę razy sam zaliczałem rowy, szuranie po asfalcie itp. i dzięki dobrej jakości ubraniom jeżdżę dalej. ;)

 

Lepiej nie doznać "uczulenia na asfalt". :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mogę polecić jak budżetowo ( nie wiem czy używki wchodzą w grę) buty Swift Torison X lub ten model słabszy są w 90% identyczne, jak coś lepszego to Alpinestars SMX Plus (koło 700 zł) co do rękawic teraz chyba najlepszy wybór to retbike do kupienia na retbike.pl, naprawdę starają się robić coraz lepsze produkty, na samym początku miałem od nich kurtkę i byłem w szoku że za takie pieniądze taka jakość :shock: teraz mam komplet alpinestars, drogi ale wg mnie warty ceny

 

jeśli interesowały by Cię fajne rękawice mam używane Arlen Nessy wysoki model rozmiar L niebieskie

 

[ Dodano: 7 Maj 2012, 17:01 ]

Za 100 parę złotych kupisz rękawice no tschula i z rok wytrzymają ;)
tschul też nie jest zły, a rękawice mają całkiem dobre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo sie znam, karbon i kewlar jest wiec biore je na wyglad

Ile ty masz lat :D . Tak to dzieci wybierają zabawki. Czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj, po to sa te fora motocyklowe aby wymieniać się tam doświadczeniami, opiniami itp. Ja ostatnio kompletowałem podzespoły do nowego komputera, przez tydzien czytalem artykuły nadrabiając zaległosci technologiczne, czytałem opinie o produktach aż dobrałem sobie zestaw z którego wiem, że bede zadowolony. Tobie polecam dokladnie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbyś miał kogoś w UK to można tam wyrwać rękawice WOLF ze skóry kangura za 40 funtów na przecenie, naprawdę dobrej jakości, te retbike'a też dają radę, na początek będziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam dylemat wiec bogatszy o doświadczenia postaram sie pomóc.

 

Rękawice ważna sprawa - ponieważ to nimi instynktownie podeprzesz się kiedy się przewrócisz. (nie życzę)

Przydałby się 2 pary - jakieś lekkie na miasto do latania w upały i II mocniejsze i grubsze.

 

Co do butów - mają być wygodne ale przed wszystkim chronić twoje nogi. Tu nie ma co oszczędzać. Ja na twoim miejscu kupiłbym przede wszystkim swój kask i rękawice.

Aha i musisz się określić jakie moto w przyszłości cie interesuje - sport/ cruser/ naged ? od tego też zależy jaką garderobę wybierzesz a raczej jej rodzaj.

 

Jak kupisz dobre rękawice to dłużej pojeździsz bo nie tylko na kursie ale również na moto docelowym. Tak samo z kaskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie wiadomo, wykosztowałem się na kategorię A i B i z kasą cieńko, dlatego zakupy rozkładam na raty. Jednak zanim dojdzie do kupna moto to miną ze 2-3 lata więc czasu mam wystarczająco :)

W przyszłości interesowałoby mnie coś pokroju Ducati Monster czyli naked.

Chyba pójdę w stronę Retbike, zbierają dobrą opinie i cena też jako kato ujdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.