Skocz do zawartości

Pękająca warstwa ochronna przednich lamp - pomocy!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Niedługo mam zamiar przeprowadzać korektę lakieru na samochodzie. Wiąże się z tym też m.in. korekta przednich lamp. W tym przypadku jednak nie wystarczy sama polerka, ponieważ z lamp zaczął złazić lakier bezbarwny/warstwa ochronna.

 

Czy jest ktoś w stanie polecić jakiś klar, którym można potraktować zmatowione papierem wodnym lampy?

Szukam generalnie czegoś sprawdzonego, co posiedzi na samochodzie - bez efektu żółknięcia kloszy - conajmniej 2 lata.

 

 

A oto efekt myjni automatycznych w których wręcz zakochała się poprzednia właścicielka samochodu:

 

img0753qa.jpg

img0754za.jpg

img0755xr.jpg

img0757y.jpg

img0758ata.jpg

img0756b.jpg

 

Update:

Oprócz lakieru możnaby próbować zastosować Cquartz, OptiCoat2.0 albo np Gtechniq c1 lub c4, ale czy to zadziała jeśli kompletnie pozbęde się bezbarwnego z klosza (oczywiscie wodnymi papierami + polerka)?

Wydaje mi się, że cały bezbarwny zejdzie jeśli będę chciał wyrównać obecną powierzchnie klosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie na 70% jest to pajęczynka w strukturze klosza której nie usuniesz.
Jesteś w błędzie. Da sie to bez problemu usunąć -jest to nawierzchniowa warstwa ochronna.
Spróbuj papierem od 600 min.
Za gruby. Za dużo roboty później.Zaczynam zazwyczaj od 1000 i to wystarcza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam zazwyczaj od 1000 i to wystarcza.

Tak mi się właśnie wydaje, żeby zacząć od 1000 i dojść do 2500 czy nawet 3000 a potem polerka.

 

SzaKal, no a co jeśli użyje dedykowanego do tworzyw Gtechniqa C4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.