Skocz do zawartości

TUW - przygody,przejścia,doświadczenia etc...


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie ale to nie tylko firmy krzak olewają sprawę wypłat za likwidację szkód. Ja wszystkie moje auta od pierwszego po teraz miałem ubezpieczone w PZU i też serwis potrafił do mnie dzwonić po trzech miesiącach od likwidacji szkody, że nie dostali kasy i proszą o dosłanie kolejnego durnego skany dokumentu...

 

a infolinia PZU to już totalna paranoja.

Przez 45 minut tłumaczę pani wszystko co i jak, podaję numery polis mojej i sprawcy, opisuję co się stało, na koniec pani prosi bym się zgłosił w danym dniu i godzinie do oddziału na oględziny rzeczoznawcy.

Na miejscu okazuje się, że znowu muszę tłumaczyć pani, tym razem za biurkiem, wszystko to co mówiłem przez telefon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ale tu nie ma co porównywać , abstrahując od wypłat, to sam kontakt, terminy , sprawność całej procedury czy nawet zwykła uprzejmość prawcowników tego zasranego TUW to są lata świetlne pomiędzy np. takim Allianzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo z AXA. Robią wszystko żeby nie wypłacić kasy za samochód zastępczy.

Dziadostwo takie że szok, od września się użeram :x

Jedna rada - nie dzwonić do nich tylko pisać bo mamy wszystko na papierze - tylko odpowiadają średnio po 45 dniach :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując HDI do TUV to ekspresowo działaja, bo ja już jestem po wizycie rzeczoznawcy :good: Twoje ASO nie może coś przyspieszyć? U mnie wczoraj w ASO odrazu został wykonany telefon do rzeczoznawcy i miał być dzisiaj o 14, a rano dzwonił drugi rzeczoznawca i był o 13.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się wypowiem na temat TUW z drugiej strony. Za Bmw e46 320d 99r płacę u nich na rok 415zł oczywiście jestem współwłaścicielem (ojciec ma 60% zniżek, a ja z racji na wiek ileś tam % zwyżek). Nikt ze znajomych nie chce w tę cenę uwierzyć i zawsze pytają się czy to aby na pewno nie jest to z jedną ratę. Jak dla mnie cena ok, kiedyś chciałem ją zmienić ale nie znalazłem tańszej oferty niż ok 700zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko spoko, dopóki komuś nie wjedziesz ;)

 

Tata miał szkodę z Generali, świeże auto i miał jeszcze stare ubezpieczenie. Serwis odzyskał kasę (12 tysięcy za naprawę Focusa II po strzale w sarenkę) po 4 miesiącach...

 

Podobno z tanich najlepsze jest Liberty - miałem raz likwidację szkody u nich jak mi sąsiad połamał zderzak. Zgłoszenie w poniedziałek, rzeczoznawca w środę, po tygodniu kasa na koncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście ubezpieczam auta w Hestii juz od kilku lat i na prawde narzekać nie moge. Jednak pare dni temu odwiedziłem w/w firme TUW z tego względu że moja luba musiała mieć auto na siebie a jest to jej pierwsze autko. Praktycznie w większości firm składka roczna za OC za Peugota 206 z 1.6 silnikiem była w granicach 1600-1800 zł :shock::shock: W TUW wyliczyli 880 zł więć parre wsoków mam w kieszeni...czasy są jakie są i cięcia trzeba robić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Miesiąc od szkody, 3 tygodnie od wizyty rzeczoznawcy - wyceny brak , nie wspominam o jakichkolwiek wypłatach czy naprawach... A w TUWie :

 

Bardzo nam przykro , nie dostaliśmy jeszcze dokumentów od rzeczoznawcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc od szkody, 3 tygodnie od wizyty rzeczoznawcy - wyceny brak , nie wspominam o jakichkolwiek wypłatach czy naprawach... A w TUWie :

 

Cytat:

Bardzo nam przykro , nie dostaliśmy jeszcze dokumentów od rzeczoznawcy

 

No to tylko POLSKA :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie ostatnio przesiadlem na mBank (mDirect czy jakos tak), wyglada dosc ciekawie, szybko i sprawnie do tego relatywnie tanio a nie slyszalem za wiele negatywnych opinii. Za samo OC A6tki wyliczyli mi 489zl + jakas promocja byla ze na 4 raty rozbita skladka + jeszcze jakis rabat 1/12 składki- lacznie mnie 450zl wyszlo. Nawet w firmach typu HDI czy kompletnie nie znanych dziwolagach taniej nie bylo.

 

Ktos mial jakies doswiadczenia z OC w mBanku? w sumie nie wiem czy w dobra strone poszedlem ale przyznaje ze finanse graly duzą rolę a dodatkowo jestem zadowolonym klientem samego banku i tak jakos im zaufalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc od szkody, 3 tygodnie od wizyty rzeczoznawcy - wyceny brak , nie wspominam o jakichkolwiek wypłatach czy naprawach... A w TUWie :

 

Bardzo nam przykro , nie dostaliśmy jeszcze dokumentów od rzeczoznawcy

czyli jeszcze chwila i zostaje Ci sąd :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Administrator

Auto odebrane od lakiernika :

 

 

isdsc04308.jpg

isdsc04309.jpg

isdsc04310.jpg

isdsc04311.jpg

 

 

Z werdyktem wstrzymam się do pierwszego mycia i kąpieli w IPA, ale jak na razie nie widzę żadnego dużego fuckupu , poza dwoma tajemniczymi rysami na masce, których nie było.

 

 

No i łączny kosztorys ASO - lekko ponad 8k ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.