Skocz do zawartości

PlastiDip - alternatywa dla folii


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze mycie plastidip na felgach (po 1,5 tyg- kolor biały) i musze powiedzieć że w porównaniu do oryginalnego matowego wykończenia moich felg mistrz! Bilberry, lekki pedzelkowanie spłukanie wodą z węża i felgi czysciutkie 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 514
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Podjarany filmikami na YT i ja postanowiłem sobie sprawić PlastiDip'a - czarny mat.

 

Próbę zrobiłem na chromowanych nerkach od E60 które najpierw dobrze wypędzelkowałem APC VP w stężeniu na oko hmm.. gdzieś 1:1 :mrgreen: następnie jeszcze przetarłem IPĄ.

 

Poniżej kilka fotek:

 

Pierwsza cienka warstwa na jednej, druga jeszcze nie ruszona:

 

resized20120828173321.jpg

 

Tutaj już obie z dwiema warstwami:

 

resized20120828173914.jpg

 

Wyschnięta po trzech warstwach:

 

resized20120828182820.jpg

 

Tu jeszcze zbliżenie:

 

resized20120828182831.jpg

 

 

Moje pierwsze spostrzeżenia:

 

EXTRA produkt :evil:

 

Przed całym zabiegiem zastanawiałem się czy to cudo nie będzie spływało z tego chromu, myślałem nawet przez chwilę żeby może zmatowić je delikatnie papierkiem wodnym w celu uniknięcia spływania i lepszej przyczepności, ale w ostateczności pominąłem ten krok - i dobrze!

 

Nakładałem cieniutkie warstwy tak, żeby broń Boże nie powstał jakiś zaciek.

Między warstwami czekałem ok 10min aż kolejne przeschną.

Ogólnie położyłem cztery warstwy, ale tą czwartą położyłem tak raczej dla pewności żeby wzmocnić całość - w wyglądzie nic się nie zmieniło bo poprzednie 3 idealnie wszystko pokryły.

Po 24h leżakowania w spokojnym miejscu wziąłem nerkę do ręki i szok!

Idealnie pokrycie, zero jakichkolwiek zacieków, niedoskonałości itp.

Jedynym minusem jest delikatna morka którą widać na ostatnim zdjęciu.

Dziś może mi się uda je zamontować to pstryknę jeszcze fotkę jak wygląda na aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbę zrobiłem na chromowanych nerkach od E60
Czekałem, aż ktos to wreszcie zrobi :) . Chyba będe musiał zamówic ten PlastiDip :)
Jedynym minusem jest delikatna morka którą widać na ostatnim zdjęciu.

Dziś może mi się uda je zamontować to pstryknę jeszcze fotkę jak wygląda na aucie.

Jak masz zamiar to zrobić. :o:o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zamiar to zrobić. :o:o

W przypadku E60 jest z tym trochę roboty, trzeba zdjąć uszczelkę która jest na górnej krawędzi zderzaka, następnie taką blaszaną wygiętą pokrywę, potem jeszcze jedną listwę, odkręcić zderzak o ile pamiętam z dwóch górnych mocowań, odgiąć go wsadzić łapę i poodpinać nerki od środka kalecząc sobie tym samym łapy :/

 

Jak będziesz już się do tego zabierał to napisz do mnie, wyjaśnię Ci wszystko w oparciu na rysunki z realoem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PD byl juz testowany na elementach wnetrza, uchwyty itp, kilka stron wczesniej, ja tez kladlem go na uchwyty zamykania drzwi w Mondeo mk3 i jest spoko :)

A mógłbym prosić o foto? Jak z trwałością? Paznokciem można uszkodzić powłokę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorsze w PD we wnętrzu jest to, że jak sie czymś dotknie to zostaje ślad.. strasznie łatwo się brudzi. zeby uszkodzić paznokciem trzeba się przyłożyć, ale np u mnie zrobiły się dziury w miejscach gdzie "wtyk" pasów bezpieczeństwa dotyka tunelu.

 

zdjęcia gdzieś tu wrzucałem na forum ale nie mogę znaleźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Położyłem to ustrojstwo na felgi. Niby wygląda ok. Ale strasznie drażniące jest to że w porowatą powierzchnie tej "gumy" wchodzi brud. I tu się pojawia dylemat. Jak to doczyścić. Delikatne pędzlowanie z Bilberry w niskim stężeniu nie uszkodziło powierzchni. Ale brudu też nie domyło :zly: Bałem się użyć mocniejszej chemii żeby tego nie zmyć. Wiadomo mocniejsze przetarcie fibrą i się odkleja. Dziś czyli jakieś 3 tyg. od aplikacji. Zauważyłem że plasti dip zaczyna się odklejać. Co ciekawe nie na rotorze felgi. Tylko na bocznej części ramienia. Nie możliwe żebym o coś zahaczył, ponieważ rant jest nietknięty.

Aplikacja tego ustrojstwa bardzo prosta. Czas schnięcia 1-2 godz.

Moje odczucia jeżeli chodzi o felgi.

Fajny bajer do zmiany koloru. Alternatywa raczej dla Virtual tuningu.

Ewentualnie. Nałożyć ubrudzi się to ściągnąć pomalować na nowo.

Ale przy tej cenie czy jest sens co tydzień szprejować felgi?

Raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem litr. Kolor błękitny. Cena z przesyłką ok 200zł. I żałuje. Dlatego że w mojej okolicy jest to ok. 3/4 ceny za malowanie proszkowe. Jeżeli chodzi o felgi.

Czy można to zerwać paznokciem? Wystarczy mocniej potrzeć palcem czy fibrą.

Kiedyś widziałem że obklejano folią terenówki do jazdy w lesie itp. Nie wyobrażam sobie położyć tego na auto i wjechać w las. Praktycznie zero ochrony dla powłoki lakierniczej. Może by się utrzymało tylko po piasku z autostrady.

szymon_k, fajnie że mogłem pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku mogę snuć domysły. Wydaje mi się że z tego nic nie wyjdzie. Lakiery zawierają rozcieńczalniki, rozpuszczalniki (nie jestem znawcą nie znam się, jak się mylę proszę o wyprowadzenie z błędu). Zwykłe nitro jest w stanie zmyć Plasti. Robiąc poprawki na feldze. Pędzelkiem z Plasti. Warstwa zaschniętego dookoła PD rozpuszczała się. Stąd właśnie moje obawy o rozpuszczenie się tego przy malowaniu zwykłym lakierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.