Skocz do zawartości

PlastiDip - alternatywa dla folii


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

kamilgt mam dzienną styczność z sprayami więc looz ;) A po dwóch warstwach u mnie wyglądało troszkę lepiej niż po jednej. Czyli dalej przebijał kolor felg.

damianTDCi felgi 15, temp 15-18st.

 

wogóle taka jakaś pianka się tworzyła zaraz po natryśnieciu na felge która po chwili znikała.

 

widzisz GracjanS4,trzeba było przyjechać to byś był świadkiem :P A nie wolałeś na ranczo jechać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 514
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

tak to wyszło na felgach

2h57n15.jpg

foto robione późnym wieczorem,kom z lampą błysk. pod sztucznym światłem. Jest szansa że jak jutro wystawie na światło dzienne będzie lepszy efekt :D

 

teraz tylko kombinuje jak usunąć ten pył z opon :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy wpisać w google "plasti dip zielony" = http://plastidip.pl/sklep...sol-311-ml.html

poniżej mają napisane

"Dostępne w kolorze ; bezbarwnym ,czarnym ;czerwonym ,biały niebieski dostawa na koniec sierpnia"

 

Napisze do nich maila i zobaczymy

 

Arti_r1, no właśnie, bo chce też felgi tym potraktowac, ale boje się zeby nie było tak, że brud w to wejdzie i będzie problem z domyciem tego jak wejdzie w jakieś "pory" w tej gumie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja trysłem tym felgi zimowe :P Przed założeniem na auto jeszcze je nawoskuje i będę obserwował co i jak się dzieje. Gdzieś czytałem że normalnie można z tego brud wymyć.Teraz ale nie wiem na jakim forum :o

Mamy jeden demo car pomalowany caly na czarny mat i kola do E34 w bialym kolorze nie ma problemu z mycie zarowno calego auta jaki kolek do bmw, ale nie polecam kwasowego :D alkaiczne , apc itd spoko daja rade , natomiast na autko dalismy wosk Swissa i kropelkuje jak szalone :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak narazie plasti wytrzymał na felgach 200km i jest ok. W dzień kolor jest jak na zdjęciu fazy,bądź troszkę podobny ale wieczorem robi się już taki bardziej w kolor "mini" (farba unikor c):/ Znajdę trochę czasu to powrzucam foty z warstw. Felgi zostały nawoskowane z jednej strony collim a z drugiej strony fk hi-temp (dzięki GracjanS4) tylko jakoś nie widać na tym efektu kropelkowania :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę tak czy siak, że oddanie do lakiernika zapewni dużo trwalsze efekty. Akurat na felgach plasti jest dość mocno narażony na wszelkie uszkodzenia łącznie z wysoką temperatura i chemia do felg. Plasti bym sugerował zapalencom, którzy kolor potrzebują 'na sezon' tak jak np. ja.

Jednak nie mam z tym osobistego doświadczenia więc to tylko tak nawiasem mówiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wrzucać na forum nowy wątek w "testach" ale nie wiem czy on tam się będzie nadawał. Więc wrzucam tu ;)

Tak jak pisałem wcześniej, PD malowałem alu felgi zimowe, które były (są) w jasnym graficie. Jako że co sezon zimowy zmieniałem ich kolor, w tym sezonie padło na PD czerwony m.in dla sprawdzenia trwałości i zobaczenia efektu.

Całe foto robione kom. które jak widzę mocno wyolbrzymiło efekt, którego tak naprawdę nie było widać przy malowaniu.

Tak wyglądały przed malowaniem (wraz z winowajcą zamieszania :P ):

2ywej3t.jpg

 

Pierwsza warstwa:

o86qfn.jpg

Już przy pierwszej warstwie wiedziałem że nie będzie gładko, tzn. nie było to takie malowanie jak normalnym spray'em. Było widać że leci gęsta farba z spray'u stąd w moim odczuciu plucie nim

 

Druga warstwa:

280836u.jpg

Przy drugiej warstwie już wiedziałem że napewno na 4 warstwach się nie skończy. I dużo się nie myliłem :P Po tej warstwie nadal mocno widoczny ori kolor, brak efektu jednolitego koloru.

 

Trzecia warstwa:

kdq1bt.jpg

Na live przy malowaniu wkońcu było widać jakiś efekt krycia, ale czerwonym kolorem tego nazwać nie można było. Przy świetle w którym malowałem kolor przypominał kolor podkładu.

 

Czwarta warstwa:

10eo410.jpg

Warstwa przy której już traciłem cierpliwość :/ Bo nadal brak efektu jednolitego koloru. A farby w spray'u coraz mniej :? Po tej warstwie pomyślałem że może za krótki okres na przeschnięcie daje (choć tu farba schnie bardzo szybko,bo malując czwartą felgę pierwsza była już sucha) gdzie było to 8-10min. Więc na piątą warstwę dałem 15min czasu.

 

Piąta warstwa:

sorry ale już brak foto,straciłem cierpliwość :x:P Wkońcu przestał być widoczny poprzedni kolor.Ale nadal kolor nie taki jak myślałem. No i niestety koniec 1.spray'u.

 

Szósta warstwa:

tu także brak foto :/ Ta warstwa malowana już była z 2.puszki. I tu wpadł mi do głowy pomysł aby zmienić dyszę. Założyłem moją,i już przy pierwszym tryśnięciu ramienia wiedziałem że jednak musi zostać ori dysza. Moja miała rozprysk jak z pistoletu, a co za tym idzie dużo PD leciało nie tam gdzie miało.I krycie było nierównomierne. Powrót do ori, i wkońcu jest na prawie całej feldze jednolity kolor. A prawie, to dlatego że w miejscach przy śrubach, kolor był tak jakby żywszy/ciekawszy. Więc lecimy siódmą warstwę, ostatnią :D

 

Siódma warstwa:

15i4xds.jpg

Tak oto felgi wyglądają po siódmej warstwie :mrgreen: Siedem warstw, czyli będzie dobre zrywanie :lol: Niby na foto kolor jest ok, ale w rzeczywistości tak nie jest pod sztucznym światłem. Potwierdzić może to nawet GracjanS4 :P

 

Tak więc felgi po pomalowaniu poleżały,podeschły spokojnie dzień. Żeby zabezpieczyć je, aby aż tak się nie brudziły,łatwo się domywały postanowiłem je nawoskować. Na felgi z lewej strony auta poszedł FK 1000, a na prawą colli (w tym miejscu raz jeszcze dzięki Gracjan ;) ) Na drugi dzień koła na auto. I jakież było moje zdziwienie widząc te felgi w dzień, kolor zrobił się czerwony, ciekawszy.

Tak prezentują się felgi na aucie, już po przejechaniu około 200km bez mycia:

a59j6t.jpg

zwma7o.jpg

 

Zobaczymy jak długo się utrzymie PD na felgach, i jak faktycznie będzie z myciem :)

W tym miejscu także podziękowania dla Mariusza (CAR CRAZY) za pójście ze mną na pewien układ. Dzięki wielkie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.